| Alex008 a întrebat:

Vreau sa va spun ce problema am.De cand am fost mic am tot stat la bunica ea m-a crescut ea mi-a dat bani, de mancare de toate.Parintii mei stau la blocul de vizavi adica suntem apropiati.Acum eu dorm la mine in camera la parinti si nu prea mai dorm la ea.Dar ce am eu cu adevarat pe suflet este ca cateodata cand ma gandesc la ea imi dau seama ca poate se simte singura ca nu mai stau cu ea si ca nu mai dorm la ea si asta ma face sa plang.Asta nu este o gluma deci vorbesc serios va rog nu faceti glume.Va las pe voi sa va spuneti parerea sau ce ma sfatuiti sa fac.Multumesc mult.

9 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Cu siguranta bunica s-a inteles cu parintii tai cand te=ai mutat la ei, ce poti tu sa faci este sa mergi cat mai des pe la ea, avand in vedere ca stati foarte aproape, astfel incat sa nu iti simta lipsa sau sa creada ca o neglijezi!

| mona a răspuns:

Mai dormi din cand in cand si la bunica -ta, macar asa impaci pe toata lumea

| pwp a răspuns:

Pff...adica ea te-a crescut oar tu stai in casa parintilor cu care nu prea ai avut tangente? Ce urat din partea ta.

| LittleOwl a răspuns:

In locul tau as incerca sa imi petrec mai mult timp cu bunica si sa o ajuti si tu ce poti. mai ales ca e batrana si incearca si tu sa faci piata in week end. sa o surprinzi si sa o ajuti cu ce poti mai ales tinand cont de faptul ca ea te-a crescut

| Cleopa a răspuns:

Mergi si mai dormi si la ea cam o data pe saptamana...

| diwa a răspuns:

Eu de curand mi-am pierdut bunica si acum imi doresc sa fi stat mult mai mult cu ea, s-o fi facut sa zambeasca mult mai des si sa n-o fi suparat niciodata. Urasc timpul care ne-a fost luat! As vrea sa mai pot sta cu ea macar putin! Deci sfatul meu e sa faci ceea ce simti. Ea in mod sigur se simte singura sad incearca cel putin sa dormi mai des la ea, nu o lasa singura pentru ca nici ea nu te-ar lasa niciodata pe tine singur. Fa totul in asa fel incat sa nu regreti nimic atunci cand nu o sa mai fie

| TiaFCRB a răspuns:

Bunica ta are relatii bune cu parintii tai?
1. Daca da de ce nu puteti sa stati cu totii impreunaa!
2. Daca nu ar trebui sa stai cu Bunica ta pentru ca ea tea intretinut tea iubit iar parintii tai nu au fost langa tine cand ai avut nevoie!

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Daca e asa atunci mai du-te pe la ea cand ai timp cheamo si pe ea la tine timp de cateva saptamani iar daca parintii nu sunt de acord trebuie sa ai o discutie cu ei incearca sa le explici ca o iubesti si cat inseamna ea pentru tine vor intelege......in timpul liber va puteti duce in parca lao p izza prajitura etc si vei avea amintiri 2-3-4 zile vei rezista fara ea dar tias propune sa faceti ceva in familie cu totii. sper ca ti-am fost de folos; Succes happy

| Xilent a răspuns:

Viziteaz-o din cand in cand, intreab-o daca are nevoie de ajutor la ceva sau ceva de genu, arata-i ca apreciezi ce a facut pentru tine si ca nu ai uitat.