| marius1704 a întrebat:

Salut TPU. Vreau si eu niste idei de cadouri pentru ziua de nastere a iubitei mele. Fara bijuterii ca nu poarta si fara machiaje ca nu prea le foloseste

Răspuns Apreciat de Editori
| eijibanana75 a răspuns:

Hmm... Poți să îi iei ceva ce știi că își dorește sau să o întrebi pe ea ce vrea. Ori poți să o iei în mall și își ia ce vrea e dar plătești tu. Să îi iei ceva de la un artist muzical care îi place ( În gen un tricou, cd, cană, etc) sau cu un serial film care îi place (merch în general). Poți să o duci la un film la cinema (dacă e deschis la tine în oraș), sau faci tu unul improvizat la tine acasă, poți să o iei într-o excursie surpriză, sau pur și simplu la un restaurant care îi place ei.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iubita fără bijuterii și machiaje?

imi pare că o ții cam din "scurt". Ia cumpără-i un inel și să vezi ce zice și dacă-l poartă

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ursuleț să-i cumperi dacă are maxim 12 ani sau vreo întârziere mintală.
Dacă e domnișoară, studiază și tu ce-i place, că e iubita ta, ar trebui să știi lucruri despre ea. Ce pasiuni are?

| 2FanMessi2 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu toate fetele sunt la fel prietenaș.

| supadeceapa a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Tocmai pentru că nu sunt la fel le cumperi cadouri diferite, faci un efort pentru ea și îi faci ceva personalizat. Cunosc fete care au 3 urși acasă, unul de la fiecare fost rolling on the floor.

| wildthing a răspuns:

Si eu am avut problema asta intotdeauna. Niciodata n-am stiut ce sa cumpar. Fa-i cadou o mica excursie, dupa posibilitatile tale, cu un tratament special la destinatie, o masa buna, ceva...sau doar invit-o in oras si rasfat-o cu ceva delicatese.

| Alverto a răspuns:

Un inel să vă căsătoriți

Răspuns utilizator avertizat
| SmaraldAlbastru a răspuns:

Plătește-i o ședință de masaj pentru relaxare, cu aromaterapie și altele. Pachet complet. La un spa renumit. Rezervă ședința chiar de ziua ei de naștere.

| 2FanMessi2 a răspuns:

Un ursuleț mare de pluș, o ciocolata și un trandafir.

| supadeceapa a răspuns (pentru 2FanMessi2):

Cel mai banal cadou. Efectiv nu e fata care sa nu fi primit așa ceva.