| king5151 a întrebat:

Salut, unchiul meu a murit fix in joia mare pentru ca a vrut sa repare ceva, stiu ca nu se lucreaza in joia mare, sa fi fost o pedeapsa de la Dumnezeu?

18 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Serios? Cum sa crezi asa ceva? rolling on the floor))) Cea mai mare prostie e religia. Tampeste!laughing

| sierra1 a răspuns:

I-a venit rândul și asta e...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Mosotti a răspuns:

Nu poate fi o pedeapsa de la cineva ce nu exista.
S-a intamplat pur si simplu atunci, atata tot.

Si eu fac multe cand nu se face si n-am mai murit.

| johnnny123 a răspuns:

In joia mare pe planeta asta au muncit cateva miliarde de oameni.
Ai auzit sa fi murit o jumatate din populatia planetei pe 14 aprilie?

| Furnicuta000 a răspuns:

Nimeni nu poate sti. Dar mama mea care lucreaza la ambulanta zice ca a gasit foarte multi care s-au taiat cu flexul duminica plus alte accidente.

| RobertMoon a răspuns:

Nu are legătură. Astea sunt niste prostii. Chinezii construiesc un bloc de 10 etaje într-o zi, iar nouă ne este frica sa dăm cu mătura când este "sărbătoare".

| zilog a răspuns:

Eu am lucrat in ultimile 4 nopti de craciun
adica de ultimile 4 craciunuri am muncit
in afara de asta de vreo 20 ani de paste cred ca de fiecare data m-au chemat clientii sa le salvez cate un pacient

asa ca daca noi astia care facem ceva nu am munci cand ai tu superstitii ar insemna ca nici apa la robonet nu ar mai trebui sa ai ca doar de e joi

ia sa iti opresc eu craciunul de curent

| CIaudiu a răspuns:

N-are nicio legatura. Neatentia si neprofesionalismul nu te iarta in nicio zi.

| Meme10Meme a răspuns:

Sper sa fi fost martor ca să ajungă în împărăția cerurilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E pe dracu, a murit de la caldura si ce boli mai avea el

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Poate fi în cel mai probabil mod, doar o coincidență. big grin Condoleanțe! sad Și dacă vrei să treci peste, găsești la mine pe profil, la răspunsuri câștigătoare, sfaturi împotriva suferinței. happy Multă sănătate! Funda? big grin

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu-l băga pe Dumnezeu în treburi de genul ăsta. Unchiul tău a murit fiindcă așa a vrut, conștient sau nu.

| existential a răspuns:

Daca e o pedeapsa, atunci e pentru tot ceea ce am gresit in viata.
Ca el a lucrat in zi de sarbatoare, asta n-are prea mare importanta. Sunt doar idei fixe pe care le baga in cap unor enroiasi, unii preoti.
Condoleante.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Nu, este doar o coincidenta neplăcută atâta tot.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Dumnezeu să-l odihnească în pace.

| Design2021 a răspuns:

Sunt oameni care mor duminica, de Pasti, de Craciun etc. asta nu inseamna nimic, Inseamna ca i-a sosit ceasul. In fiecare zi moare cineva.