| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta o sa ma mut singur in Constanta daca iau media la E.N. peste 8.50.
Eu vreau sa continui la Academia lui Hagi cu fotbalul, stiti daca se dau probe la inscriere? Si daca da care sunt?

Si as vrea sa ma mut cu prietena mea, evident ca am o matusa care sta cu 2 etaje mai jos unde o sa stau, iar ea vrea sa continuie cu scoala si dupa sa faca facultate si sa fie agent maritim(matusa mea lucreaza tot in marina si poate sa o invete totul), chestia e ca parintii ei nu prea vor ca zic nu e destul de matura si pregatita pentru aceasta etapa, au incredere in mine si stiu ca am o ruda aproape. Cum am putea sa ii convingem? Nu imi plac relatiile la distanta(nu ca as fi avut alta in afara de asta laughing, dar o iubesc mult si nu vreau sa o pierd sad Suntem de 3 ani impreuna).

4 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Tu nici nu stii ca se dau probe obligatoriu la Academia lui Hagi. Nici nu stii ca deja este prea tirziu pentru asta (se intra de la o varsta mai mica). Dar desi inca nu ai trecut de clasa a 8-a, ai deja o iubita si vrei sa locuiesti impreuna cu ea. Iti dai seama cit de iresponsabil esti?

| Ionut621 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Iresponsabil?laughing de ce? Ca am o prietena? Si nu stiu care e problema.
Nu se intra de la o varsta mica, stai chill ca m-am documentat, doar ca nu stiu daca se mai dau probele dinainte si cand sunt. O sa urmeze sa sun in februarie-martie.
Si daca locuiesc cu ea? Ce?laughing Sora lui mama poate sa vina oricand la mine, cand sunt acolo.
Tu ma tragi pe mine la rost, ca nu ai una sau nu ai avut ocazia sa ai una asa de mic? Si in plus eu ma cunosc cu ea de la gradinita, parintii mei sunt buni prieteni cu ai ei si mergand acasa la ea cu ai mei de revelion, vacante, aniversari sau invers ai ei la mine ne-am imprietenit foarte bine si a rezultat o relatie foarte frumoasa :/

| Mocanu_Vladik_2002 a răspuns:

Mutațiva,dar fiți atenți și prin oraș, nu-ți fi teama sa urmezi sfaturile mătușii.

| Ionut621 a răspuns (pentru Mocanu_Vladik_2002):

Eu ma mut 100%, dar noi nu i-am convins pe parintii ei.