| AA463 a întrebat:

Vin cu o întrebare puțin patetică.
Vorbesc cu o fată de vreo 3 luni și m-am gândit să îi iau un cadou, dar nu prea știu ce (mă gândeam la o carte cu pagini albe ca să scrie ea, dar nu găsesc pe net, flori i-am luat o dată. Mă mai gândeam la o carte cu pagini albe și în mijlocul fiecărei pagini să fie câte un citat, dar găsesc doar poze pe net).
Ea are 17 ani, e o fată foarte deșteaptă, veselă, când ne vedem în pauze râdem în continuu, citește multe cărți, îi place psihologia, e pasionată de păianjeni.
Nu știu dacă doar eu am problema, dar niciodată nu prea am avut idei de cadouri și nici nu am știut când să le ofer. În relațiile anterioare ofeream cadouri când mai împlineam o lună de relație, acum vreau să schimb asta și să ofer când simt.
Îmi puteți da câteva idei de cadouri?
Dau fundă!
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

O carte cu pagini albe. Iei un caiet cu pagini albe, si ii pui tu o coperta (din astea mai gasesti in comert ceva dragut), daca e cum zici, ca nu gasesti in comert. Pe care sa le scrii tu cu dedicatie speciala pentru ea. Pe fiecare pagina ceva dragut despre ea. Un exemplu: 1. Esti draguta, 2. Ai un zimbet minunat, 3. In albastrul ochilor tai vad intregul cer, 4. Cind vorbesti, cuvintele tale sunt miere pentru sufletul meu, 5., 6... , etc, etc, pana ce completezi ultima pagina. Da, stiu ca nu e usor, ca trebuie sa dai dovada de imaginatie, multa imaginatie, si de o buna cunoastere a ei, ceea ce e cam imposibil in trei luni, dar si pentru ea surpriza va fi imensa.

| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca n-are rost sa-i faci cadouri cat timp nu sunteti impreuna, numa iti cheltui banii aiurea si ea poate nici nu e interesata de tine si isi mai si da seama ca esti destut de disperat dupa ea si asta nu e deloc in favoarea ta

| AA463 explică (pentru Adry05):

Am uitat să precizez, suntem împreună, dar nu de mult timp și nu e genul ăla de relație de obsedați, ne sărutăm, ne tachinăm. Amândoi am fost de acord să lăsăm lucrurile să meargă de la sine.

| Adry05 a răspuns (pentru AA463):

Aha, atunci e altceva, dar oricum ia-i chestii mici doar de gest gen ciocolata sau flori, cat timp nu aniversati ceva nu vad rostul unui cadou mai scump

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i cumperi tot flori, o ciocolată. Mie mi se par drăguțe gesturile astea si o sa ai timp de cadouri daca relatia va fi serioasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai noroc în dragoste!?

Eu chiar sufăr după persoana iubită!

Te sfătuiesc să achiziționezi un voucher de pe notino.ro. Fetelor le place să se îngrijească! Deci, evident... Oricât de mare ar fi valoarea voucherului găsește ea ce să adauge în coș?

Nu te uita la bani! Oferă totul pentru persoana iubită! Peste ani vei realiza că nu ți-a părut rău. Și ea va aprecia foarte mult, va vedea că ții la ea, și nu te va schimba cu altul. Probabil va încerca să îți facă și ea cadouri.

Offf... Dacă ai ști că eu aș da totul pentru fata pe care o iubesc! Chiar și inima! Doar că povestea mea e cam încâlcita!

Deci? Ce mai stai? Comandă rapid un voucher, sau mă rog ceva ce știi că ar face-o fericită!

Baftă!

În locul tău n-aș fi întrebat nimic, aș fi trecut la fapte.

Trăiesc ceva de neînțeles, chiar în timp ce scriu asta!

Fii bărbat, fă-o să se simtă femeie! Nu aștepta să te flateze ea mai mult!

Sper că nu te-am ofensat? Deși nu am făcut-o. Și chiar dacă te-ai simțit jignit sau ofensat undeva, te rog să mă ierți! Sigur nu a fost cu intenție.

Știi? Hai să îți mai spun ceva. O glumiță?

Acum că Irina Rimes a scos piesa "Nu Știi Tu Să Fii Bărbat" și la un moment dat? spune că; "Nu știi tu să fii bărbat, și nu te învață nimeniiiii!"

Cu această ocazie încerc să mai învăț pe cine, cum pot!?

Hai gata cu fotosinteza?

Baftă man!

| melodrama a răspuns:

Eu i-am luat un trandafir criogenat si un urs de plus mai maricel. Dar ai foarte multe posibilitati : un ceas, un colier, o poza cu voi.

| Roxanacretu2 a răspuns:

I-ai si tu ceva simpatic, dar nu "sparge banca" cum s-ar spune. cel putin nu pana devine o relatie serioasa.
Iti recomand http://pravalia-cu-surprize.ro!