| glamour a întrebat:

Idei de cadouri pentru parinti? mamei ma gandeam sa-i cumpar o carte, dar tatalui chiar nu stiu. voi ce le cumparati parintilor? ce idei imi dati?
apropo: tata e alergic la parfumuri asa ca se exclud parfumurile.

Răspuns Câştigător
| Angyclon a răspuns:

Sora mea le-a adus parintilor mei un DVD player (de unde a avut atatia bani habar nu am)...ideea e ca poti sa le ei ceva de care sa se bucure impreuna si cumprei odata.
Daca nu poti sa ii cumperi mamei o carte cum ai zis, o bluzita, o esarfa, parfum, papucei de casa, un colier(eu asta ii iau mamei, moare dupa ele), ceva ce o caracterizeaza. Si ai grija : nu ii lua ceva casnic. Se va simti de parca i-ai fi spus "du-te in bucatarie/sa faci curat. acolo e locul tau!"
tatalui poti sa ii cumperi un portofel, un ceas, cravata, camasa, daca e microbist un tricou, un fular, un breloc etc. daca are birou poti sa ii iei un ceas de masa.
Daca ideile "utile" nu functioneaza, cauta prin magazine ceva simbolic. Un tablouas, un bibelou mai semnificativ, o clepsidra, o iconita, flori artificiale, lucruri lipsite de sens si utilitate care merg perfect.
Daca la momentul respectiv se intampla sa uiti sa le iei cadou sau sa nu ai bani, incearca sa fac ceva singura. Nu ma refer la felicitari colorate cum faceam la gradinita. daca ai indemanare cauta pe internet "origami 3D". Exista clipuri care te invata cum sa fac niste lucrari superbe, dar iti trebuie hartie colorata.
de altfel poti sa se precatesti o rezervare undeva (desi e cam scump). Sper ca te-am ajutat! succes!

15 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Pai tatalui un ceas sau o camasa.

| SteffishoOr a răspuns:

Mamei: o bluza, niste papuci de casa, o esarfa, un fular, o gentuta, bijuterii, o carte.
tatalui: o sticla de vin/wiskey, niste papuci de casa, o carte, un fular, niste manusi, un plover, un tricou, o cravata, un set pentru barbati(gel de dus sau ceva de genu)
Le poti cumpara amandurora un set de cesti pentru cafea sau un tablou (poza cu ei sau chiar cu tine), o lenjerie de pat in spiritul craciunuluismug.

| Onutzyk a răspuns:

Mamei te`ai gandit f bine. Ai putea sa-i mai dai si o feliciatare impreuna cu un buchet de flori [stii ca fetelor, in general, le plac foarte mult florile].
Tatalui tau ai putea sa-i iei o carticica din aceea de buzunar "tata", "cel mai bun tata" [intelegi la ce ma refer] si un tricou, o cana, un breloc, etc personalizat sau un tricou cu echipa favorita [daca ii place spoortul]. Insa in general tricourile cu echipe celebre [lacelle originale ma refer] sunt cam scumpe. Asa ca mai bine du`te la un centru care "personalizeaza" cani, tricouri, etc si fa`i ceva ce sa-i placa! e foarte ieftin

| Satisfaction a răspuns:

Pai ai putea sa-i cumperi o camasa, o bluza, o șapcă cu un fular si mânuși, o cravata altceva nu mai stiu...si mamei tale ai putea sa-i cumperi o carte sau o pereche de papuci de casa, o bluza, o camasa, o șapcă cu fular si mânuși.

| Maryabaii a răspuns:

De ce trebuie sa cumperi cadouri parintilor
inca nu inteleg
au servicu isi iau ei ce vor
pastreaza banii pentru tine si i-ati tu ceva nu lor

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Tatalui poti sa ii cumperi un pulover cu reni :X si mamei ceva rafinat un parfum o esarfa bijuterii ...bafta la cadourihee hee pup

| ĄŇÐİ a răspuns:

Pai la tatalui tau ii poti cumapara o cravatahappy

| nellyneliana a răspuns:

Ii poti cumpara o cravaat impachetata frumos... http://www.bizoo.ro/......a-la-cutie

| glamour explică:

@Maryabaii, le cumpar pentru ca le-am luat si anul trecut ceva, plus ca nu mai am chiar 10 ani, sa cred ca doar eu merit ceva, e un fel prin care le multumesc, ca m-au crescut si mi-au facut toate poftele, vreau eu sa le iau ceva, oricat de mic ar fi, o atentie...
@AmericanDream, eu cred ca mamei ai putea sa-i cumperi ceva mai mult decat un buchet de flori(asta poti sa-i iei de 8 martie) mai pui ceva banuti si ii cumperi un parfum sau o esarfa ceva.
multumesc de raspunsuri.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Mamei un parfum tatalui un ceas(ammbele de la avon)
tu poti sa-i cumperi tatalui...tot o carte daca citeste, un parfum, sau o bluzita.sau un set de ex de. ras.
se gasesc si in oras nu neaparat avon

| Biutzu a răspuns:

La mama:flori, bomboane, o bijuterie, daca e mai tanara/la moda o esarfa ceva cosmetice sau seturi cu creme de corp balsam sampon un sapun deala special, parfum, ceva pentru ingrijirea buzelor si a pielii(pentru ca se usuca si perioada asta merge) si desigur o felicitare
tata:aici e complicat nimic nu le place(zambesc dar la spate,, chiar nu-mi trebuie" totusi uitate la ce vrea si nu are sau i-s-a terminat sau la ce se uita dar poate mai tarziu la fel si la mama daca nu te ajuta ce ti-am scris.

| blaa a răspuns:

Eu mamei ma gandeam sa-i cumpar un buchet de flori, sau ceva in spiritul craciunului... iar tatei un set de ras? Gillette?

| Raven_6701 a răspuns:

Ai putea sa-i cumperi o bluza, un tricou, pijama, geaca, caciula... ceva de genu'winking
M-am gandit la parfumuri, da' am vazut ca e alergic...
Altceva nu mai stiu. Oricum, ai putea, asa...ca un bonuslaughingsa-i dai si o imbratisaretongue

| bfdzizu a răspuns:

Gasesti aici http://madira.ro multe idei de cadouri.

| carbu a răspuns:

Un cadou de suflet pentru parinti il poate reprezenta albumul de romante "TATA". O prima melodie de pe acest album poate fi ascultata la adresa https://www.youtube.com/watch?v=tckW8VWAyVc
Pentru comenzi ne gasiti la adresa de mail marius.carbunescu@gmail.com sau telefon 0745.056.036.