| unknown_8052 a întrebat:

voi aveti frati/surori? va intelegeti bine? cum vi s ar parea daca nu ati avea/ daca ati avea? eu nu am, dar mi-as dori foarte mult sa am.

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu am şi nu mi-am dorit niciodată să am, nu-mi doresc să am şi mă îndoiesc că-mi voi dori vreodată să am.
Sunt în asentimentul lui Styx.

Răspuns utilizator avertizat
| NickiMinaj a răspuns:

Am un frate mai mare, intotdeauna ne-am inteles foarte bine big grin ma bucur ca il am. Mi-ar fi placut si o sora, dar acum e prea tarziu.

| forever4you a răspuns:

Am un frate de 18 ani, ne batem, nu ne intelegem... dar tin la el ma necajeste, imi spune pitici nu ma lasa in pace, dar ma apara de fiecare golan care se ia de mine, si chiar daca nu imi place sa o recunosc chiar il iubesc, sunt trista cand vad persoane care isi doresc si nu au, si ma simt norocoasa sa-l amlove struckcateodata, ca cateodata imi vine sa-l imbat si sa-l dau spre adoptielaughing

| forever4you a răspuns:

Dar daca ma enerveaza tare ti-l dau tiewinking

| Georgiana2905 a răspuns:

Uffff...De indata ce am treminat de citit intrebarea ta mi-au scapat cateva lacrimi. Sunt o persoana f emotiva.
Am doua surori, o mama si un tatic exceptional. Pe toti ii iubesc enorm. O dragoste mai speciala am pentru Isabel - surioara noastra mai mica de numai 3 anisori. Simona Alexandra este surioara de aproape 18 ani cu care ma inteleg bine. Le iubesc enorm. Si crede-ma ...inca imi mai doresc un frate sau o surioara. Nu vreau nici sa ma gandesc ce m-as face fara ele. Viata prinde culoare cand vorbesc de ele, cand le vad (Asta doar vara, in vacante, ele locuind in Spania, impreuna cu mama, tata ). Toate trec dar iubirea pentru ele -niciodata! Iubirea - un sentiment mult prea nobil.

| mirunaioana a răspuns:

Eu cand eram mai mica, adica in jur de 5-6 ani imi doream foarte mult, insa cu timpul mi-a trecut.Acum ma simt extraordinar chiar daca sunt singura si nu simt lipsa unui frate sau a unei surori.Am invatat sa ma descurc si singura, iar acum pur si simplu m-ar agasa un frate sau o sora si nu numai datorita faptului ca e prea mare diferenta de varsta, dar nici nu mai am asa multa rabdare.
Deci, eu nu imi doresc sa am!

| DdDiX a răspuns:

Eu am sora mai mica si e naspa asa...

dar si fara frati sau surori e najpa mult mai naspa

chiar am mai intalnit copii care isi doresc sa aiba sora sau frate si ma intreaba nu mi-a lasi pe sora ta o luna la mine?

intr-un fel ciar mi-e mila de cei care nu au frati sau surori:*

| Available a răspuns:

Nu am si mi-as fi dorit din tot sufletul sa am sa-l/o ingrijesc sa-i cumpar hainute sa-l/o invat multe lucruri frumoase dar...nu am este un motiv pentru care viata mea nu e completa am si plans din cauza asta cand ma gandeam cum ar fi sa am si eu o sora sau un frate desi imi doresc mult si nu am.Altii nu isi doresc si au iar altii care isi doresc nu au.Cum e si viata asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te supara daca spun asta dar roaga-te la D-zeu si poate o sa ai un fratior sau o surioara!happy

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Am un frate cu 8 ani si jumatate mai mic ca mine... Cand aveam 6 ani imi doream foarte mult un fratior sau o surioara. I-am batut pe parintii mei la cap un an intreg cu chestia asta si intr-adevar si ei isi doreau inca un copil, asa ca in momentul in care am aflat ca va veni pe lume un nou membru al familiei am fost in al noualea cer. Acum insa nu mai e la fel de usor cum am avut eu impresia ca va fi. De la varsta de 3 ani, de cand a inceput sa mearga la camin, trebuie sa merg aproape in fiecare zi dupa el, sa il scot de la camin si sa stau cu el pana seara cand vin ai mei de la servici pentru ca nu ne permitem sa angajam pe cineva care sa aiba grija de el. si pentru chestia asta am renuntat la foarte multe lucruri pe care le faceam. Crede-ma, nu e usor. Nu e doar faptul ca trebuie sa stau cu el, trebuie sa ii fac si toate mofturile. La toamna va incepe in sfarsit scoala si sper ca lucrurile se vor schimba, intr-un an -doi va incepe sa isi poarte cat de cat singur de grija... Dar oricum ar fi eu il iubesc foarte foarte mult si nu stiu ce m-as face fara el. Gandeste-te bine daca iti doresti cu adevarat sau e doar un lucru trecator. Succes! ^_^

| zapa1 a răspuns:

Da, am doua surori si uneori simt nevoia sa le trimit cat mai departe de mine.
Cred ca majoritatea persoanelor care nu au frati sau surori isi doresc sa aiba, iar unii dintre cei care au isi doresc sa nu aiba(in unele momente). De obicei in copilarie nu prea vrei, dar la maturitate simti nevoia sa ai un sprijin... SPer ca ti-am fost de foloshappy

| gr3atlif3 a răspuns:

Am un frate mai mik decat mine cu 2 ani. adica 14. si n intelegem destul d bine, tinand cont ca d 1 an stam aman2 in aceeasi camera laughing)