| Basileu a întrebat:

Vorbesc cu o fata si deja ma dispera ideea ca doar eu trebuie sa initiez contactul. Daca ii scriu mesaj de dimineata sau de seara sau in timpul zilei raspunde, mereu o face, dar in rest ea imi scrie foarte rar prima, 70% din mesaje le scriu eu.
Ne stim de ceva vreme, 4 luni, ne-am vazut de o multime de ori, dar lucrul asta deja devine deranjant.Cum sa ramai blocat la ideea asta oldschool cum ca baiatul trebuie sa scrie mereu? Am intrebat-o de ce face asta si a spus:"Daca esti interesat de mine, ma cauti".
Pai doar eu?
Doar eu trebuie sa te intreb cum a fost ziua ta?
Doar eu trebuie sa planific sa ne vedem?
Iar da ca nu-i scriu spune ca nu sunt interesat.
Tot eu nu sunt interesat, dupa 4 luni in care tot eu iti scriu?
Care-i logica din spate? Ca eu deja nu inteleg.
Are cineva vreo idee?
Merita sa mai continui in relatia asta?
Sa am asteptari ca se va schimba sau va ramane la fel?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Din câte observ, tu ești singurul care pune suflet în relația asta. Nu căuta un răspuns logic, nu există. Personal, atitudinea ei față de tine mi se pare destul de rece. Atunci când ții la cineva implicit te interesează ce mai face, cum se simte. Poate este ea mai introvertită, dar, repet, mi se pare prea indiferentă.
Părerea mea este că ar trebui să ieși din relația asta, până nu ajungi la sentimente mai adânci și-ți va fi prea greu.

23 răspunsuri:
| estehaos a răspuns:

Sunt adeptul ca si o femeie să scrie unui bărbat. nu i atrage atenția, ca de ce nu ti scrie si ea, fă o si pe ea să se gândească la tine. Sa se intrebe, oare de ce nu mi scrie?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru adryang78):

Sunt coplet de acord cu colegul de mai sus. Nu mai continua sa vorbesti cu ea decat daca si ea te cauta la un moment dat, dar in schimb ea daca nu iti da mesaj nu cred ca are rost, pentru ca, sa fim seriosi... daca ea ar fi interesata de tine la fel cum esti si tu interesata de ea mai mult ca sigur itit va scrie prima. Iti sugerez sa nu ii mai scrii atat de des in urmatoarea perioada, iar daca ea nu te cauta e clar ca nu este interesata...Crede-ma ca am patit si eu asta, ii scriam doar eu unei fete, si cu timpul nu mi-am dat seama ca nu este interesata de mine, si am continuat asa, pana cand am dezvoltat ceva mai profund pentru ea. Nu vrei sa stii ce nasol te vei simti daca faci ce am facut eu, asa ca iti spun, las-o pentru o perioada si vezi care e treaba

| RM97 a răspuns:

Te inteleg. Eu zic ca nu-si are rostul. Daca si ei i-ar fi interesant cu tine, ar avea si ea initiativa, ar fi si ea curioasa sa stie cum esti, ce mai faci. Se uita mai mult la tine cu indiferenta. Eu zic ca ai putea sa vorbesti deschis cu ea, sa-i spui ce crezi. Daca nu merge, ar fi bine sa rupi relatia. Si eu am trecut prin situatii asemanatoare si intinzand timpul aiurea nu mi-a adus numic.

| Antopuff a răspuns:

Daca dupa atat timp tot tu ii dai mesaj primul inseamna ca nu e interesata de tine si nu are rost sa tragi de cineva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa testul: baga-ti picioarele o perioada, si vezi daca face vreun pas. Daca nu, baga-ti picioarele mai des, pana devine un obicei.

| Legion7X a răspuns:

Nu îi mai scrie, o perioadă scurtă de timp o săptămână, sau doua iar dacă observi că nu-i interesată de starea ta, înseamnă că este destul de narcisistă pentru ați acorda atenție.

Citeste.
https://m.csid.ro/......te-5027122

| Bizon95 a răspuns:

Tipa nu are nici un fel de entuziasm fata de tine
iar tie o sa iti treaca la un moment dat (o sa te saturi), chiar deja cred ca incepi sa te saturi daca pui intrebari aici si vrei sa aflii daca e normal, ei bine NU E NORMAL

asa ca despartire scrie pe voi

deci, as testa-o sa vad daca tine la mine, devenind rece cateva zile bune cel putin, chiar o saptamana si sa vezi daca reactioneaza

| RainbowD a răspuns:

Măi, daca ar fi ceva reciproc te-ar cauta și ea. Nu doar tu. Pana la urma într-o relație trebuie sa se implice ambii parteneri. Eu rămân la impresia asta ca te amăgești, dacă ea nu prea da nici un semn. Plus ca dacă ar fi ceva reciproc ar trebui sa îți dai seama din experientele pe care le-ai avut cu ea când erați amândoi. Fetele se comporta altfel fata de băieții pe care ii plac.

| cer3bel30 a răspuns:

Abtine-te sa ii mai scrii. O sa iti scrie ea daca isi doreste ceva cu tine. Fi rau.

| mgtow a răspuns:

Curva ordinara. Atat se poate numi pentru ca nu-i pasa de tine si altii o cauta

| Basileu explică (pentru mgtow):

Și cu toate astea tot ea se supără că nu-i scriu?‍♂️

| Raducons a răspuns:

Daca o vrei insistă, fetele au cerere mare asa ca nu pun pret pe niciunul

| Arahide40 a răspuns:

Nu te place. abia daca te vede ca pe un prieten cel mai probabil, nu mai vorbi cu fetele atat de mult, incearca sa-ti faci intentiile clare din prima zi/saptamana. nu mai astepta atat

| lvi7 a răspuns:

Dupa 4 luni ar trebui sa fie o relatie mai stransa intre voi.La inceput e normal sa o abordezi tu mai des dar pe urma si ea trebuie sa contribuie la relatie.Probabil face pe inabordabila si vrea sa-i demonstrezi tu ceva, nu stiu. Vorbeste cu ea despre asta si daca nu se schimba situatia n-are sens sa continuati.

| Basileu explică (pentru Arahide40):

Suntem mai mult ca si prieteni.Insa eu am nevoie de o persoana care sa fie prezenta full in viata mea, nu doar cand ne vedem sa-mi acorde atentie.

| Basileu explică (pentru Arahide40):

Cand sunt cu ea e altceva, cand nu, nu mai e la fel.
Ori esti prezenta full in viata mea, ori de loc.

| Arahide40 a răspuns (pentru Basileu):

Cati ani ai? daca esti mai mic atunci inteleg. si eu vorbisem cu o fata de genul, vorbea foarte putin cu mine prin mesaje dar afara vorbeam mai mult, ma uitasem in telefonul ei o data si am vazut ca vorbea cu minim 50 de persoane. s-a dovedit ca ma place, imi daduse semne ca ma place dar dupa ce am intrebat-o a zis ca ar vrea sa fie cu mine dar se gandeste la altcineva si de atunci am terminat-o cu ea, nu mai vreau fete de genul.
Eu as zice sa o uiti, mai bine mai astepti sa mai cresti putin si cauti niste fete mai mature

Fetele au multa competitie, acum sunt cate 5-10 baieti care se dau la o fata. deci trebuie sa-ti faci intentiile clare de la inceput ca altfel iei FZ, daca tu vorbesti de 4 luni cu ea si nu s-a intamplat nimic atunci e clar

| mgtow a răspuns (pentru Basileu):

Laso mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o în colo de treabă.E așa mare lucru dacă nu-ți trimite ea mesaje?

| Frank51 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai vorbesti cu un asemenea specimen.

| Basileu explică (pentru anonim_4396):

Dacă îți pasă de cineva, da.
Mie pentru că îmi pasă fac mici eforturi de a vedea ce face și cum e.
Investesc timpul meu pentru a vedea ce face ea. Ea nu mișcă un deget, e mereu 'ocupata'.
Dacă într-adevăr îți pasă de cineva, că durează o ora doua sau o zi tot reușești să îi scrii un mesaj sau să - i dai un telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Basileu):

Apăi și la mine mereu eu-s cel ce trimite primul mesajele, și nu mă supăr

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Poți să rămâi cu ea in continuare. Eu cred că te înțelegi destul de bine cu ea ca suflet.