| many_9557 a întrebat:

vreau sa spun ca am avut o relatie de 8 ani cu o fata a fost foarte frumos, acum suntem despartiti, din pricina ei si poate a mea. nu stiu cum pot sa o aduc din nou in viata mea, am locuit tot timpul asta impreuna si imi este greu fara ea. suntem despartit aproape de 1 an si ceva, dar am continuat sa vorbim chiar si dupa despartirea noastra mereu vb pe mess mai ma suna dar imi zice ca nu vrea sa se impace cu mine. vreau un sfat de la voi cum as putea sa o aduc inapoi sau eu stiu ceva sa nu mai fie asa ca tare rau e... uneori nu o inteleg de ce mai ma cauta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbiți deschis și din suflet despre sentimentele voastre si despre posibilitatea de a fi impreuna. Daca nu e dispusa, atunci e mai bine sa incheiati orice legatura, e mai bine pentru amandoi; viata trebuie traita in continuare, timpul trece. Faptul ca te mai cauta poate fi doar ca sa se simta mai bine, uneori, cand o apasa viata, nu neaparat ca sa fiti impreuna. Bafta!

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Te apreciaza ca prieten, dar nu ca iubit.

| ELLSSA a răspuns:

Posibil ca ceva sa o retina in a continua relatia aceasta. Oare tu sa fi cel vinovat? Incearca sa te schimbi si tu...
Intreaba-o ce ar trebui sa faci pentru a avea relatia de altadata.
Pana la urma ce vrea de la tine? Doar relatia de amicitie si atat?
O poti intreba direct ce mai simte pentru tine si ce sanse mai poti avea cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, vorbeste cu ea si adu-i aminte ca ati avut o relatie de 8 ani si nu e bine sa se strice totul acum.In al doilea rand, spune-i ca e ciudat ca vb mereu pe mess, va sunati si nu se mai stabileste nici o legatura intre voi. Sfatul meu este sa o excluzi din viata ta total daca nu veti mai avea o relatie.

| valentin_7214 a răspuns:

Inteleg ce simti, am o problema asemanatoare si este foarte dureros iti zic sa faci ceva inainte sa fie prea tarziu dk ai gresit fata de ea cerei iertare fa un gest frumos trimitei un mic simbol care sai aminteasca de tine dar nu pre tarziu