| Nameless a întrebat:

De ce simt furie / gelozie atunci cand baiatul care stiu ca m-a placut recent vorbeste despre alte fete in prezenta mea? Sau atunci cand vorbim pe mess despre despartirea noastra( am fost impreuna) el zice : " lasa, te-am placut, gata."; ma enerveaza faptul ca vorbeste la trecut... Nu simt nimic special cand sunt cu el, deci nu cred ca-l plac; e un prieten f bun si atat; insa cumva simt regrete fata de faptul ca ne-am despartit ( eu am initiat despartirea).
Problema e ca desi eu nu-l plac doresc ca el sa ma placa in continuare; suna aiurea, nu? Asta e egoism din partea mea?
Ce ar trebui sa fac sa-mi scot gandurile astea din cap? Cateodata si eu ma sperii la ce ganduri / sentimente pot avea.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa ai un sentiment de posesiune ceva mai dezvoltat decat ceilalti,adica,ai vrea sa fie inca indragostit de tine,sa te placa inca,sa aiba macar bunul simt sa nu discute de altele in fata ta si sa fie gentil,nu sa te tachineze mereu ca ati fost impreuna, sa fi suferit si el un pic, nu sa glumeasca pe tema asta.Nu stiu daca ca ai facut bine despartindu-te de el.Prea usor a luat-o si pare mult prea degajat pe tema asta ca sa poti accepta ca te-ar fi iubit.Numai,sa ai grija,el se poate juca asa doar ca sa se ascunda ca-l doare,sa nu-ti dea satisfactia ca,na,te-a iubit si sufera.E un cutit cu doua taisuri... Observa-l mai bine. Mintile si inimile noastre, de multe ori, ne dau mesaje de neinteles.Asa si cu tine.Parerea mea.

2 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Hehehe, așa-s fetele mereu. Asta te face să te simți prețioasă, faptul că ai mereu unul sau doi băieți care-ți papă din plamă oricând.
Cui nu i-ar plăcea să se simtă dorită, să știe că atunci când are nevoie de un umăr pe care să plângă, cel puțin o persoană va veni din celălalt capăt al orașului doar să te vadă? E firesc, toate am simțit asta la un moment dat, fie cu foști prieteni, fie cu amici, fie cu prieteni ai iubiților noștri, etc.
Oricum, e doar o chestiune de timp, la un moment dat îți trece, te plictisești, devine doar un tip de treabă în plus. Garantez.

Și da, e vorba de o doză de egoism, dar e firească și dacă îndrăznește vreo fată să te judece sau să pretindă că ea nu ar gândi la fel, ori e ipocrită ori e băiat.
Baftă!

| andreiandre a răspuns:

Deci asta e problema obisnuita la o fata. " Nu te iubesc, lasa-ma in pace, nu te plac" si cand noi zicem ba fata asta chiar nu simte nimica pentru mine si ne hotaram sa va lasam in pace. Regretati! Deci in concluzie impacate cu baiatu ala cal placi si il iubesti. Sincer bag mana in foc ca si el simte la fel dar vrea sa te faca geloasa. Succes si casa de piatra cum se zice laughing