| RobertG101 a întrebat:

Salutare. Am o intrebare, si nu cred ca sunt singurul care are aceasta opinie, dar ma rog. Se mai merita sa lucrezi din greu pentru o relatie ce oricum o sa esueze mai devreme sau mai tarziu? Dupa parerea mea eu zic ca nu. Daca fetele nu ma plac asa cum sunt, de ce m-as schimba pentru un rezultat ce nu o sa merite?
Deci prefer sa raman singur, si sa nu ma amestec in nimic.

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Nu ai de ce sa te schimbi pentru cineva sau sa îi faci pe plac, vorbesc din proprie experiență, nu din auzite. Am fost cu cineva 3 ani, aproape 4 și am avut o perioada grea după ce ne-am despărțit deoarece mereu plângeam și chestii, am iubit degeaba, probabil un om care mă așteptam să fie altfel și am rămas cu timp pierdut, deci îți recomand să nu pui suflet foarte mult într-o relație, deoarece peste 1 luna, un an, doi ani se poate termina și ramai la concluzia că singur era mai bine, fara griji și probleme pe cap.

89 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merita, si nu uita women are sluts. Singur cateodata cu o suparare dar vin si bucuriile induri viata mai linistit

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu stiu ce sa zic,depinde cum vezi tu o relatie si ce intelegi tu prin munca aia din greu...
Poti la fel de bine sa incerci sa iesi o perioada cu diverse fete fara sa te arunci intr-o relatie clasica daca nu vrei sa investesti.
Te alegi cu o experienta pe care altii nu o au intr-o viata intreaga si te si distrezi si nici nu mai ajungi sa suferi daca nu investesti sentimente.
Daca esti adeptul unei relatii clasice si de durata,eventual casatorie etc,nu ai gasit inca fata potrivita sau tu esti cel care greste.
Din ce vad eu, barbatii gresesc mai mult in ziua de azi si apoi se plang ca sunt inselati, parasiti si ajung sa posteze in victime.
Le mai acuza si pe fete ca sunt parasute, pe interes si multe alte acuze.
Dar la ei nu se uita niciodata.
Sper ca ai inteles ce ti-am zis si ce faci mai departe e decizia ta.
E o chestie sa fi si singur, doar nu esti singurul!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Ai avut o relatie avansata?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Dar tii legatura cu prietenii din Romania nu?

Răspuns utilizator avertizat
| ROB3RT89 a răspuns (pentru RobertG101):

Nici nu trebuie, nu stiu ce intelegi tu prin relatii avansate(sper ca ce trebuie)
Poti sa legi legaturi doar prin simplul fapt ca vrei sa inveti germana, se vor gasi persoane dornice sa te invete.
Succes!

| romeo78 a răspuns:

Pentru ce să te schimbi? Fii tu însuși! Fete sunt! Care te va plăcea, te va lua așa cum ești! Aceeași problemă și la fete am întâlnit! Iar, acest lucru arată că nu mai știm să iubim sufletul și inimă omului. Iubim fizicul, portmoneul?, averea! Ar trebui să se uite tinerii și tinerele în albumul bunicilor, străbunicilor, să le asculte poveștile! Ei cum puteau rezista 50-60 de ani într-o căsnicie? Oare, fără internet, telefon, televizor cum puteau trăi, iubi? Azi se râde când se pomenește de așa ceva! Acum doar sex, avere și interese! Atât! Iubirea a rămas în sertarul cu amintiri frumoase ale străbunicilor noștri!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Mda,nu mai e lumea roz cum era pe atunci.Sigur asta e motivul.
Nu te resping din cauza ca esti introvertit si mai retras.Sau mai bine zis, nu numai de asta.Sunt si fete de genul asta,trebuie doar sa le cauti. Daca esti timid,da,e o problema,dar se poate rezolva in timp, cu conditia sa nu te complaci in situatia asta, cum faci acum.
Cat despre interese, da, tot ce facem serveste unui interes.Asta nu face iubirea mai putin altruista sau inexistenta.

| RAY a răspuns (pentru RobertG101):

Doja merita nota 10

| RAY a răspuns:

Robert problema e ca omul e o fiinta poligama sexual, atractia nu tine o viata, poate tine 2, 3 ani,asa a evoluat specia umana,crezi ca inainte omul era monogam? nu,pur simplu femeile erau tinute ca sclave,masini de facut copii si atat,acum ele au o scoala, o cariera si vor si ele un barbat afla, problema e cu noi nu cu ele, noi barbati credem ca nu conteaza fizicul mintiti de societate credem in prosti, daca esti de nota 6 vezi de fete de nota 6 da,e acum omul se grabeste, are pretenti mari, crede ca totul vine fara sa faca el nimic, nu consider resmenarea un lucru benefic si consider ca viata e o evolutie, deci dezvoltate, si traieste viata

| Violleta2022 a răspuns:

Daca 1-2 fete nu te plac, se mai intampla si atunci nu-i bai, gasesti alta.
Dar daca nu te plac FETELE (mai multe) asa cum esti, atunci ai o problema mare baiete si ar trebui sa incerci sa te schimbi, pentru ca vei ramane singur cuc toata viata.

Vezi ce este gresit cu tine: comportament, vocabular, imbracaminte, atitudine, mirosuri samd.
In orice caz, daca nici o fata nu te place, este categoric ceva rau cu tine si te sfatuiesc sa te autoanalizezi, sau sa ceri parerea altora, ca sa te schimbi, pentru ca nu poti trai in acest fel, afectandu-te relatiile cu sexul opus, atata in viata de zi cu zi, la servici sau in viata personala.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Orice relatie implica compromisuri mai mici sau mai mari de ambele parti. Intrebarea ta e stupida, per total. De ce ne mai batem capul sa traim, cand e cert ca o sa dam toti coltul mai devreme sau mai tirziu?

| LoveSleep a răspuns:

"Nu sunt in nicio relatie, poate urma sa fiu dar stiu sa depistez superficialitatea de la o mila distanta."

Dacă știai să o depistezi nu ajungeai nici în situația să-i zici un "salut". Dar ajung și acolo.

Te faci să te simți mai bine cu gândul că dacă nu te plac așa cum ești, e pierderea lor. Păi eu vin acasă și îi f t 2 pălmi prietenei mele și apoi beau o bere, mă uit la meci și scuip semințe pe covor. Iar dacă nu îi convine și pleacă îmi spun că femeile sunt toate pe interes și nu are rost să mai încerc, pentru că ele nu mă plac pentru ceea ce sunt și nu vreau să mă schimb.

În primul rând, când ești într-o relație care merită, schimbarea ar trebui să vină de la tine. Să lucrezi atât la fizic cât și la caracter. Dacă te complaci și te gândești că gata, ai prietenă, e ok să ai o burtă de un metru, te înșeli. Cum zicea și cineva mai sus, "fii tu însuți" e pentru oamenii care au ajuns la un anumit nivel, din toate punctele de vedere. Sau pentru oamenii care au un anumit caracter și personalitate care îi face unici, până la urmă. "Fii tu însuți" nu e pentru persoanele care se mulțumesc cu puțin. Dacă ai 150 de kg și te gândești că cine te place, te place așa cum ești, ești de tot râsul. Dacă ești genul care vb asa, nu te aștepta să-ți meargă cu tipe care au mai mult de 90iq.
Nu te schimbi pentru nimeni, te schimbi pentru tine.

În altă ordine de idei, unde naiba sunt persoanele astea care vor doar avere și fizic și alte tâmpenii pe care le aud mereu? Eu nu am găsit nici măcar una. Pentru că eu am standarde. Dacă mă pun acum să caut o tipă pe Facebook cu care să vorbesc sau pe care să o "agăț", am nevoie de 2 zile să găsesc pe cineva. Tâmpenia aia de Facebook e pentru majoritatea oamenilor mai mult decât un jurnal. Dacă mă uit la pozele ei îmi dau seama ce îi place să facă, dacă iese mult, dacă nu o face, ce melodii ascultă, ce citește, cum vorbește și toate lucrurile astea pe care le iau în considerare când aș vrea să vorbesc cu cineva. Ea trebuie să aibă ceva acolo care să-mi stârnească interesul (pe baza căruia o și bag în seamă, nu cu "buna, ce faci?").
Tu dacă îi dai mesaj primei tipe care ți se pare că arată bine, faci loterie. Și nu mă refer doar online. Dacă tu ești o persoană mai introvertită și retrasă și vorbești cu o tipă care toată ziua e obișnuită să fie în pub-uri, e logic că n-o să meargă între voi.
Dar oricum, ca să ajungi să ai pretenții, mai întâi trebuie să ai ce să oferi.

Dar staaaaaaai. despre ce vorbesc eu aici?
https://www.tpu.ro/......ina-2.html

https://www.tpu.ro/......-si-lgbtq/

Omule. Tu n-o să poți niciodată în viața asta să fii cu cineva mai deștept decât 1/3 dintr-o piatră. Recitește-ți întrebările. Nu știu cum ai ajuns să debitezi așa tâmpenii, dar singura ta speranță ar fi să uiți tot și s-o iei de la început, abecedar, lucruri de bază, etc. Și nu mai citi, la unii strică.

| Holiday a răspuns:

Ce porcarie, auzi la el, cica "sa lucrezi din greu".laughing
Pai daca vrei o relatie trebuie sa "lucrezi" de placere, desi termenul "lucrezi" nici macar nu e potrivit. Mai degraba sa "faci lucrurile din placere".
Sunt multe lucruri care le faci "de placere" si stii sigur ca dureaza putin sau mediu. Un om de zapada, o prajitura, iti cumperi o masina, bei o bere, etc, etc, etc. Asta inseamna ca n-are rost sa le faci? Nu prea. Bineinteles iti ofera satisfactii care dureaza mai mult sau mai putin.
Problema multora, si a ta, e ca intra intr-o relatie cu gandul si texte de genul "pentru totdeauna", "pana cand moartea ne va desparti", "numai tu", etc si se asteapta sa auda acelasi lucru. Ceea ce e total gresit si in final duce la deceptii.
Problema cu "asa cum sunt" e ca foarte proabil te accepta asa fete/femei pe care nu le accepti tu asa cum sunt ele. Pentru a starni interesul altui gen de femei trebuie sa lucrezi la felul cum esti.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru RobertG101):

Problema nu e cum arati ci ce scoti pe gura si cum te comporti.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru RobertG101):

Tu ai impresia ca pe vremea parintilor sau bunicilor relatiile erau doar lapte si miere?! Neah, mai ales ca era si traditia asta tampita sa te casatoresti de tanar. Nici nu prea stiau cum sa aleaga. Li se aprindeau calcaiele si gata casatoria, gata copiii, gata viata. Aveau si ei destule probleme de cuplu, mai calcau si ei pe langa casa, etc. Doar ca de "gura lumii", din cauza unor traditii in general de natura religioasa, sau pur si simplu de indolenti se complaceau in relatiile astea care de multe ori numai satisfacatoare nu erau.

| Dalmore a răspuns (pentru Holiday):

Exact. Pe vremea bunicilor in unele zone din Romania te marita familia pentru avere, fara sa-ti ceara parerea, cum inca se practica la tigani. Si pana prin anii 90 era rusine sa divortezi, preferau sa stea in relatii abuzive decat sa stie tot satul ca s-au despartit, ca vai, pacat in fata lui Dumnezeu, ca sa stai sa-ti iei pumni in cap nu e pacat deloc. Cand aud ca,, nu mai exista iubire adevarata'' si,, fetele moderne sunt naspa'' mi-e rau laughing.

| Holiday a răspuns:

Nu e mah sus de tot, doar ca unii privesc prea de jos.

| Lioana a răspuns:

E o decizie pe care trebuie sa o iei singur. Cantareste bine sentimentele tale! Daca nu o iubesti nu merita sa continui relatia, dar daca o iubesti merita sa lupti pentru ea. Un barbat care nu lupta pentru femeia iubita nu merita iubirea ei.
In ziua de azi barbatii asteapta sa le pice fetele in brate iar ei sa nu faca nimic. Trist. Nimeni nu mai stie sa iubeasca. Oare de ce?
Prea multe ispite, prea multe posibilitati si oamenii nu mai pot fi constanti in sentimentele lor.
Eu apreciez oamenii capabili sa iubeasca pentru o viata, indiferent de obstacolele care-i apar in cale.

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns (pentru RobertG101):

Atunci de ce mai vorbim despre asta?

| Holiday a răspuns (pentru Lioana):

"Eu apreciez oamenii capabili sa iubeasca pentru o viata, indiferent de obstacolele care-i apar in cale."

Cuvinte de astea gen "pe viata", "indiferent de obstacole", etc strica lucrurile.
De ce am aprecia pe cineva care constata ca a facut o greseala si persevereaza in ea?! Ca pana la urma "indragostirea" de o persoana nepotrivita este evident o greseala. In plus, chiar daca la momentul respectiv persoana era potrivita, pe parcurs poate deveni nepotrivita. Ambii parteneri isi schimba gandirea in timp si uneori in directii opuse. Nu ai cum anticipa asta.

| Lioana a răspuns (pentru Holiday):

Holiday draga tu ai parerea ta. N-ai decat sa umbli cu femei care se satura de tine si te lasa balta pentru ca s-au indragostit din greseala de tine.

| Holiday a răspuns (pentru Lioana):

"Holiday draga tu ai parerea ta. N-ai decat sa umbli cu barbati..."

Lioana draga, intamplator nu sunt gay, nici macar bisexual, dar ce am zis e valabil de ambele parti, adica si la femei.
Exista tipul asta de persoane, ca tine si mai sunt pe aici cateva, care influentate de traditii, religie, frica de gura lumii, sau mai stiu eu ce, au plecat de la ideea ca primul/prima trebuie sa fie ala/aia bun/a si pe viata. Apoi ne povestiti ce misto e. De aici sunt trei variante, ori sunteti foarte inteligenti si ati fost capabili sa alegeti foarte bine, ori lucrurile nu stau deloc asa si mintiti de ingheata apele, ori va multumiti cu putin.
Culmea e ca niste tinerei neexperimentati, pentru ca in general voi va si casatoriti devreme, au inteligenta si experienta necesara sa aleaga corect. Si mai extraordinar e ca unii chiar va cred. Fac ca voi si daca nu sunt setati sa suporte orice, vorba ta, si-o iau in freza si apoi se mira de ce.
In plus, faptul ca partenerul nu se complace in a sta cu tine cand lucrurile e clar ca evolueaza in directia gresita e benefic atat lui, cat si tie. Decat sa fii intr-o relatie care functioneaza prost, mai bine sa ai oportunitatea de a gasi un partener cu care/care sa se simta confortabil in relatie.

| Lioana a răspuns (pentru Holiday):

Am crezut ca esti femeie. Am corectat raspunsul ca sa ti se potriveasca. Dar daca esti barbat e clar ca esti genul care zboara din floare in floare. Nu-mi place genul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lioana):

Nu exista barbati monogami. Doar poligami mincinosi. sad

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Din pacate ai dreptate dar vreau sa cred ca exista chiar daca sunt putini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista femei normale. Doar naive, ignorante, proaste, arogante, ipocrite, mincinoase si cu pretentii.

| Clorox a răspuns:

N-a zis nimeni ca trebuie sa te schimbi...

| Dalmore a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu - cine ma place, ma place asa cum sunt. Daca tu esti un scandalagiu, lenes, betivan, o sa astepti 30 de ani pana iti gasesti o femeie destul de praf psihic si cu standarde suficient de joaca incat sa te suporte?
Nu suntem perfecti, toti avem defecte si lucruri pe care le putem corecta. Daca poti imbunatatii ceva la tine, de ce sa nu o faci? O faci in primul rand pentru tine. Si nu ma refer sa te transformi intr-o alta persoana. Nu exista persoane 100% compatibile si relatii perfecte, trebuie sa lucrezi ca sa ajungeti la un comun, sa mai lasati si sa invatati unul de la altul.

Daca toate femeile nu te plac, ori ai o personalitate aiurea, ori nu cauti unde trebuie.

Nu zic de tine, pentru ca nu te cunosc, dar majoritatea persoanelor care au atitudinea asta, sunt genul ala care se poarta cu tine de parca ai fi un rahat si apoi spun,, asa sunt eu'', ca si cum asta ar scuza tot, asta le-ar da dreptul sa te trateze asa.

Asa ca gandeste-te bine ce ai de oferit, daca iti cauti partenera unde trebuie si vezi daca mai are rost sa stai singur toata viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru RobertG101):

Si eu sunt o fire singuratica si-mi petrec majoritatea timpului asa, dar tot sunt intr-o relatie. E oribil sa suferi, dar si mai oribil e sa ajungi la o varsta si sa ai regrete, sa-ti dai seama ca nu ai suficienta experienta cu oamenii, ca nu ti-ai trait viata, sa ai tot felul de frustrari, sa incerci sa iti gasesti pe cineva si sa fii respins pentru ca nu stii sa te porti in anumite situatii. Relatiile au si ele rolul lor si contribuie la dezvoltarea ta. In plus, o data cu experienta nu o sa mai vezi lucrurile atat de tragic, altfel suferi la 20 si altfel la 30.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru RobertG101):

laughing ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Ma indoiesc. Ceva fac bine daca reuseste cineva sa-i suporte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Cata frustrare in postul asta... Venita de la una care mai zilele trecute se plangea ca da numai peste "fustangii" straight face Cred ca e o gluma ce citesc. Uite exact asta e motivul din care unii stau pe tusa si voi ca proastele dati curs la toti nenorocitii, ca dupa aia sa veniti cu drame, ca viata-i amara si alte minuni. Auzi la ea ce isi inchipuie, betivi, scandalagii, lenesi si alte atribute minunate. Pai e clar ca de astia ai avut la viata ta. Si stii de ce? Pentru ca aia iti plac. Pe aia i-ai crescut desteapto. Acum vii si ii spui unui om caruia nu i-ai da nici o sansa ca nu carecumva sa fie si el la fel. Ii spui tu lui de ce nu-l plac femeile. Pai cum sa-l placa femeile mah, daca voi primul lucru la care picati sunt betivi, lenesi, scandalagii si alte personalitati de astea toxice? Si cine e vinovat aici? Ala care n-a gresit cu nimic, care e ok si asteapta ca nu vrea sa-si bata joc? Sau idioatele care aleg cu c*r*l si dupa ce se ard bine de zece douazeci de ori ii scot ochii tot aluia? Ironia faptelor din realitate e frustranta fetita. Faptele vorbesc, nu vorbele aruncate la intamplare. Tu cel putin ai dovedit ce iti place, cui dai "accept" in viata ta si pe cine scuipi in ochi. E jale cu asa mentalitate. Eu as spune ca tu esti aia care ar trebui sa te schimbi desteapto, nu unul care nu mai are nici curaj sa mai intre in discutie cu tine ca te-ai ars tu de "n"spe' ori si acum il bagi in barca cu toti nenorocitii care ti-au placut tie. Acolo trebuie schimbarea, nu la un om sanatos la cap care are de suferit de pe urma idiotilor si evident si idioatelor ca tine. Sa se gandeasca omul ce are de oferit? Dar TU, tu ce ai de oferit, printeso?!?!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai noroc ca nu am somn.

,, Cata frustrare in postul asta'' - nu, nu exista.
,, Venita de la una care mai zilele trecute se plangea ca da numai peste "fustangii" - eu? sunt intr-o relatie si nu ma intereseaza barbatii absolut deloc, peresoana cu care sunt acum e o exceptie. mi-e scarba de voi, la fel cum iti e tie scarba de femei big grin
,, betivi, scandalagii, lenesi si alte atribute minunate. Pai e clar ca de astia ai avut la viata ta'' - am avut 3 relatii, cu 3 tipi foarte destepti (olimpici la mate-info, toti, jur rolling on the floor ), si mi se pare penibil sa dau astfel de informatii, dar ai o viziune limitata si niste texte in tine, de nu ma pot abtine.
,, Acum vii si ii spui unui om caruia nu i-ai da nici o sansa ca nu care cumva sa fie si el la fel.'' - noi nu avem de unde sa stim ce s-a intamplat in viata lui si care e de fapt adevarul. poate i s-au dat sanse si s-a rahatit pe ele. iei prea de-a buna tot ce citesti
,, Ala care n-a gresit cu nimic, care e ok si asteapta ca nu vrea sa-si bata joc'' - a, da, ma, uitasem, voi sunteti astia perfecti, nu gresiti cu absolut nimic, nu sunteti luati in seama pentru ca toate sunt proaste, numai voi sunteti aia destepti care merita luna de pe cer.
,, Eu as spune ca tu esti aia care ar trebui sa te schimbi desteapto, nu unul care nu mai are nici curaj sa mai intre in discutie cu tine ca te-ai ars tu de "n"spe' ori si acum il bagi in barca cu toti nenorocitii care ti-au placut tie.'' - eu ma schimb zilnic, ca eu investesc in mine, educatia si evolutia mea, spre deosebire de voi, care stati si scrieti romane pe TPU si aveti impresia ca o sa va cada astfel o viata sociala din cer. nu ti-am raspuns la mesaj, ca n-am avut rabdare sa citesc si ca eram oricum scarbita de raspunsurile tale de la alte intrebari.
,, Acolo trebuie schimbarea, nu la un om sanatos la cap care are de suferit de pe urma idiotilor si evident si idioatelor ca tine.'' - un om sanatos la cap nu ajunge intr-o situatie ca a ta. nici macar nu ma cunosti, nu stii cu ce ma ocup, nu stii absolut nimic despre mine decat cateva maruntisuri pe care le-am zis in cele 800 de raspunsuri pe care le am, dar eu sunt,, o idioata''. exprimi atat de multa frustrare incat ma doare capul laughing esti un fel de vampir energetic, cum dracu sa te suporte cineva?
Eu am multe de oferit, inca n-am terminat scoala, dar am un CV stufos, am o cariera inceputa, sunt implicata in multe proiecte, muncesc pentru ceea ce-mi doresc, nu stau sa-mi pice din cer, nici bani, nici viata sociala sau iubiti. Tu ce ai de oferit? Mesaje kilometrice pe TPU?
,, Cand vezi ca toti in jurul tau au trebuit sa minta la inceput, sa se laude, sa nu fie ei, ca altfel nu sunt acceptati.'' - eu nu am mintit niciodata, nu m-am laudat, am fost eu insami si mereu am avut pe cate cineva. problema voastra e ca AVETI ANTURAJE DE RAHAT. eu nu intalnesc tipologiile de persoane pe care le tot injuri tu aici. nu e vina nimanui ca tu alegi sa stai in asemenea mediu si nu iti poti imagina ca nu e peste tot asa.
,, Sa se schimbe omul pentru voi.'' - unde am zis eu ca BARBATII trebuie sa se schimbe? comentariul meu e valabil pentru ambele sexe.

Nu mai da vina pe altii pentru faptul ca tu esti un ratat. Si eu am depresie, si eu am fobie sociala (mi-e rau cand merg pe strada si e aglomeratie), si multe alte probleme, si tot am gasit o metoda sa ies din carapacea mea, sa trec peste unele frici, sa socializez. Viata e asa cum ti-o faci. Un om care vrea sa aiba prieteni, isi face prieteni. Nu ajunge in situatia ta decat daca are o personalitate de rahat si chiar nu merita bagat in seama. Sorry.

Degeaba scrii romane. TPU nu inlocuieste viata. E interesant ca ai pareri despre femei, cand tu n-ai avut asa ceva.

Un singur sfat am: cauta barbati.

Apropo, am iesit cu 3 tipi ca tine, am dat o gramada de sanse unor cretini,, singuratici, timizi si buni la suflet'', ma apucasem sa scriu un comentariu, dar ajunsesem la 800 de cuvinte si inca nu ma opream, asa ca am lasat-o balta. Alta data happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am pus ultimul mesaj de la tine in word si are peste 1500 de cuvinte! Am vrut sa-ti raspund zilele urmatoare ca imi era mila de tine, da nu mi mai trebuie. Ce naiba e asta? Si te miri ca esti singur. Pai daca asa le scrii la toate nu ma mir. Tu ti-ai pierde timpul cu o tipa care are atat de multe probleme (la cap) doar din mila?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ti-ai ales numele,chiar ai gandit...
Problema la tine e cum ti-au zis si altii, dai vina si arunci cu noroi spre altii dar tu esti responsabil pentru frustrarile tale!
Asa e in ziua de azi, e mai usor sa dai vina pe femei si sa le aduci dinverse acuze decat sa constientizezi ca tu esti sigurul vinovat si multi alti care sunt ca tine.
Si crede-ma ca sunt multi, exagerat de multi!
Doar o femeie idioata sau pe aceiasi lungime de unda ca si voi ar accepta o relatie cu voi.
Cred ca nici prieeteni prea multi nu ai, cine ar accepta o atitudine de plangacios si frustrat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Și pe tine te-a elevat norocul în viață și p1zd@? Sau ai să-mi spui acum că ai muncit din greu pentru tot ce ai, că ți-a venit imposibil dar ai reușit? Nu-mi răspunde la asta, e retorică, știm bine amândoi răspunsul, eu de aici, tu de acolo. Nu trebuie să-l știe nimeni, eu știu ce cred, tu știi ce știi. Că vrei să mă contrazici sau nu, mie mi-e irelevant. Bun, mai departe... Nu, nu e "mai ușor în ziua de azi să dai vina pe femei", oricând, în orice timp este ușor să dai vina pe ele. La fel și pe așa zișii "bărbați", "masculi", pe care tot ele din ignoranță și prostie îi aleg în cele mai multe cazuri. Ele sunt proaste și ignorante, ei sunt proști și aroganți. Nici unii dintre ei nu dau doi bani unii pe alții. Așa că "să mă scuzi dacă dau vina doar pe femei", dar de bărbați nu sunt interesat. Da, mai sunt mulți ca mine. Unii din prostie, alții din lipsă de noroc. Acum ghicește care din cele două categorii sunt vinovați. Nu, nu o femeie idioată ar accepta o relație cu "noi", (depinde acum și care dintre noi) ci o femeie care știe ce-i cu ea, ce vrea și înțelege viața. O proastă ignorantă care nu știe să gândească o secundă diametral în jurul ei, normal că se va simți proastă și va acționa în defensivă. Paradoxal, o femeie pe aceeași lungime de undă cu "noi" nu e o idioată nici pe departe, aia ar fi într-adevăr o femeie. Cu minte la cap și conștientă de sine și de ceea ce o înconjoară, nu o femeie falsă, arogantă, idioată. Știu, probabil nu ai întâlnit până acum așa ceva, sunt greu de găsit. Cel mai probabil tu nici nu știi că există. Te-ai obișnuit cu tot ce te înconjoară și ți se pare că asta e normal. Și așa și este, nici nu te contrazic, ceea ce este majoritar, poate fi considerat normalitate. Nu ești tu poate de vină că nu știi ce înseamnă o femeie adevărată. La fel cum nici ele nu sunt de vină că nu știu ce înseamnă un bărbat adevărat. Nu au de unde. Întotdeauna îi confundă cu specimenele "elevate" și atotștiutoare de pe la noi de pretutindeni. Da, crezi bine, nu am mulți prieteni, am doar prieteni adevărați, pe care îi pot numara pe degete. Cu "atitudine de plângăcios" ai greșit masa, cred că nu știi ce vorbești, frustrat, da, cât cuprinde. Și pe motive întemeiate. Tu, în schimb? Care-i treaba cu tine aici? Ai venit să te dai mascul în fața unui plângăcios? Păi în așa caz, cât de jalnic trebuie să fii ca om dacă ție ți-e bine de acolo de la tine din tramvai și ai nevoie să îmi explici mie cât de jos sunt eu și cât de sus ești tu? Ai vreo frustrare pe tema asta, vreo incertitudine? Nu, te simți bărbat dacă nu îmi demonstrezi mie că tu ești "mare" și eu "mic"? laughing Ești bărbat tu prietene, nu-i de mirare că stau femeile cu tine, ești bravo, n-am cuvinte!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Milă? Cu asta crezi tu că mă ataci pe mine? Mă iei tu de sus cum că aș fi eu demn de milă? Fetiță, ar trebui să zici merci că-s disperat și caut să mă bag în seamă cu oricine, ești zăpăcită tu... Milă să-ți fie de tine după ce te-o lăsa "bărbatul" tău fatal, afemeiat la care te-ai compromis din prostie și naivitate. Cum ți-am spus și în privat, că tot ai ținut să menționezi, arsurile pe pielea ta vor fi. Te deranjează posturile mele și te simți lezată? Asta e din cauza faptului că te aprinzi din ce nu trebuie, din cauza faptului că e un efort prea mare pentru tine să gândești în afara persoanei tale, e prea mare lumea pentru tine ca să înțelegi niște noțiuni de bază, niște principii de bază pe care funcționează orice om, e din cauză că de fapt te și simți și pe bună dreptate. E prea complicat să vezi mai departe de interesele tale, de ignoranța ta și de orgoliul prostesc. Faptele vorbesc, nu textele deștepte. Și faptele sunt cum că ești cu un picior în groapă și nu vezi. Nu te da tu miloasă, știm amândoi ce ai încercat să faci. Îți spun eu lucrul mai inteligent pe care ai fi putut de fapt să-l faci. Ai fi putut să intri în vorbă cu mine, să îmi răspunzi, și să asculți de rațiune, poate ai fi ajuns să-ți dai seama de prostia pe care ești pe cale să o faci. De fapt, nu ești pe cale... deja ești cu ambele picioare înăuntru, nu cu unul, zic ambele fiindcă în afară de faptul că o faci, nici nu vrei să asculți, ești orgolioasă tu. Încă te mai poți opri totuși. Te simți lezată tu acum, stai să vezi ce lezată și cu buza umflată și cu drame ai să fii după ce te dă minunatul tău "bărbat" la scădere. Ți-am zis, nu mă asculta pe mine, eu sunt un străin disperat, frustrat și cinic. Dar după ce o strici și tu, că multe alte pupeze proaste și mai ales și atentionată, să nu ai tupeul la drame și la a cere atenție și înțelegere la "public" după ce e faptul împlinit. Fii tu deșteaptă și uite-te în gura mea că sunt frustrat și disperat, nu te uita de fapt la realitatea problemei, nu te uita la ce se întâmplă de fapt în realitate. Milă, ți-am zis, de tine să-ți fie. Mie unul nu-mi va fi milă de una ca tine după ce te vei fi ars. Prostia, aroganța și ignoranța ma lasă rece.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ptiu' Drace! Da' noroc că n-ai tu somn. Mă apucă râsul. Mda, avea dreptate unu pe aici pe forum când zicea că mă agit prea tare când nu am cu cine. Într-adevăr nu am cu cine. Sunteți prea prinse în ego-ul vostru și-n realitatea voastră ca să mai vedeți și dincolo de cutiuța în care vă aflați majoritatea de pe-aici de pe TPU. Chiar îmi dau seama că vorbesc doar cu niște copii răzgâiați care nu au maturitatea psihică a unei nuci seci măcar. Deci mă c*c pe mine de râs laughing Minciuna, lauda, orgoliile și prostia sunt la ele-acasă. Cred că am prins o pasă bună, că de altfel mă apucă jalea de ceea ce mă înconjoară... Mă fetiță, ești doar un copil răzgâiat și arogant, atâta e de puța ta. Nu știi nici de responsabilitate, nici de valori morale, alea care contează mă refer, nu impresii false de pe internet, nu știi nici să vezi dincolo de ecosistemul tău roz și mai ai și impresia că ești capabilă laughing Copilă îngâmfată, ai avut ceva noroc în viață, atâta e de tine, în rest ești doar rezultatul ecosistemului tău, atât. Zici că ai depresii și anxietate socială, păi ai depresii că ești prea răzgâiată, de aia ai depresii, că ești naivă și ai impresia că ești vreo specială și meriți toată atenția din lume, ai "depresie", după cum îi zici tu, fiindcă nu ai dat de greu, de aia spui tu că "suferi de depresie". Nu știi ce-i aia depresie, nu e meritul tău că "tot ai găsit o metodă sa ieși din carapacea ta, sa treci peste nu știu ce frici, să socializezi". Ești comic de naivă fetiță. Ce te-a ajutat pe tine și te-a trecut peste cele greutăți au fost oamenii cu care ai interacționat, că te-au înțeles și te-au acceptat, că ai avut noroc de un mediu mai sănătos, că ai avut de unde și cu cine. Păi cu anxietatea ta socială, dacă toți ar fi fost nenorociți să te dea deoparte, apoi atunci să fi văzut tu depresie, să nu te fi băgat în seamă nici unul dintre olimpicii ăia ai tăi sau cine mai știe care alții, adică toți, în exclusivitate. Atunci, când nu te-ar fi băgat nimeni în seamă pe baza asta fără nici o excepție, ba să ți se mai și răspundă exclusiv în greață, cu repulsie și aroganță și să ți se dea peste bot de fiecare dată când ceri ajutor cu batjocură, atunci poate, după mulți ani trăiți așa ai fi putut să spui că ai motive de depresie. Argumentul tău cu puternicoasa de tine se clatină grav când spui că ai ieșit pe puterile tale din singurătate. Nu, deșteaptă ce ești și puternică, oamenii care te-au acceptat, oamenii pe care ai avut de unde sa-I iei te-au scos de acolo în loc să te ia în bătaie de joc, în loc să te ia la rost. Nu că ai fi avut tu nu știu ce atitudine. Pentru oamenii proști atitudinea nu contează, contează doar să se simtă ei bine și să încerce să fie peste tine. Dacă dădeai în exclusivitate peste așa oameni nu mai erai tu aici arogantă cu tupeu și naivă, erai bine trează, disperată, frustrată și aveai atunci motive de depresie. Atunci și doar atunci ai fi înțeles cât de cât cam cum stă treaba cu depresia. Atunci să te fi văzut eu pe tine cum nu ai fi dat în stânga și-n dreapta cu tot ce-apuci. Și asta e doar ca să zgârie suprafața. Stai tu aroganto în așa condiții și vezi dacă apuci 35 de ani și să mai gândești măcar cursiv ca mine. După aia să vii să îmi explici și ce puternică ești tu și ce realizări ai și așa mai departe. Ia tu și dă-mi mie răspunsuri de viață... mă apucă râsul. Apropo, și eu am, realizări și eu evoluez, da, nu mă schimb, eu prefer să evoluez, și eu fac ceva pentru mine, probabil mai mult decât alții. Am muncit de la 18 ani cu carte de muncă, am mers și în paralel cu școala și toate astea așa în condițiile pe care le aveam, am ajuns să plec din țară din disperare și să muncesc la alegerea mea și zilele libere, să-mi fac zile de concediu mai multe să mă pot întoarce în țară, poate poate oi da și peste una sănătoasă la cap și fără beșini și arogantă, am făcut cursuri în timp ce munceam ca să mă pot califica mai sus în job, acum strâng bani și învăț pentru permis, că în țară nu am reușit din cauza depresiei și disperării că proștii sunt ignoranți și fericiți și nu dau doi bani pe nimic și au tot ce le trebuie în timp ce eu nu aveam nici bani să trec strada și totuși munceam în timp ce alții se lăfăiau în relații, în distracții și eu eram dat la o parte că "nu aveam cu ce". Stai cuminte prințeso că eu evoluez, nu stau pe loc. în ciuda faptului că mai bine de jumate de viață a trebuit să stau în depresie din cauza prostiei, ignoranței, răutății oamenilor din jur, a sărăciei și a unei mame abuzive, a lipsei totale de spațiu personal și altele, în ciuda faptului că o viață am fost ignorat pe motivul că "nu am avut", merg inainte deșteapto, tot timpul am mers înainte în exclusivitate pe forțele proprii. Un singur ajutor am avut în viață de la vară-mea când m-a ajutat cu bani să plec din țară, atât. Și asta după ani și ani de zile când din depresie am ajuns la atacuri de panică și am ajuns la urgențe. Atunci am aflat practic "sentința" oficială de la medic de s-a dus vorba și au aflat și ele că așa nu se mai poate. Tu vorbești de depresie? Copilă răzgâiată, hai să nu te scuip virtual în ochi. Vorbești de realizări și putere de caracter? Îți spun că nu știi ce-i aia.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca le ai cu mesajele,te-as ruga sa scrii mai putin pe viitor.
Nu vreau sa-ti iasa fum din tastatura.
Eu ti-am zis odata ce am avut de zis,nu imi place sa ma repet.
Sa pastrezi mesajele astea,poate pe viitor te vei schimba si o sa intelegi unde ai ajuns si unde ai fost(daca vei ajunge)
Iti mai dau un sfat, asta fara sa te mai critic, vad ca nu prea accepti.
Daca intrebi o femeie ce fel de barbat prefera o sa-ti zica.
Si culmea, o sa vezi ca e alaturi de unul care e exact opusul.
Asta pentru ca nu ea decide de cine sa fie atrasa...
E ceva subconstient.
Asa ca nu te mai grabi sa vi cu acuze.
Inca un pont.
Siguranta de sine le inebuneste.
Vezi acum de ce esti singur? Esti exact opusul, prea negativist...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Să scriu mai puțin? Îmi pare rău, scriu și eu cât și cum mă duce capul. "Prietene"... Nu e nevoie "să te repeți", de fapt, nu era necesar nici să enunți din start. Nu am nevoie să păstrez eu amintiri ca să înțeleg unde am fost și unde voi ajunge, știu unde sunt și știu de ce sunt acolo. Știu și ce-mi lipsește să ajung acolo. Văd că niște "memento-uri" vouă vă trebuie, ăștia care ați ajuns "acolo sus" de unde nu vă mai ajunge și nu vă mai vede nimeni și vă e comod să aruncați cu piatra, eu unul știu de unde am plecat și să mă uit în jos, în sus și înainte fără rețineri și fără pretentii. Singura pretenție care o am de la oricine e să fie om. Da, între timp eu sunt prostul ăla care ar da o șansă oricui care merită și e recuperabil, eu sunt ăla prostu' de mai dau doi bani pe omenie și sunt om cu oamenii, om am fost de totdeauna și n-am scuipat niciodată pe nimeni în cap, cu toate că am fost scuipat în cap o viață cu refuzuri, cu aroganță cu indiferență, cu prejudecăți și luat la rost pentru că n-am avut "de unde să îmi iau". Deci "prietene", vorbești de critică constructivă? Îți spun că nu știi ce vorbești, critică se face când cunoști în amănunt subiectul criticii. Ca să faci o critică constructivă, absolut certă e cerința să cunoști subiectul criticii decât autorul subiectului. Evident nu știi. Critici faptul că sunt acid, că sunt toxic? Păi ești pe lângă subiect total atunci. Critică subiectul "prietene", nu rezultatul. Îmi mai dai un sfat? "Prietene", ăsta nu e nici un sfat, tu îmi spui acum care e motivul de am ajuns eu așa unde am ajuns și de ce sunt toxic și acid. Poate dacă nu ai înțeles încă faptul că "sfatul" ăsta al tău, care de fapt nici nu e un sfat ci o afirmație bine știută, nu vreo revelație pentru mine ia și mai citește prin toate posturile mele dacă e necesar. Vezi că "sfatul tău", afirmațiile tale se află chiar în posturile mele. Chiar pe față scrise, nu cu subînțeles, nu va trebui să faci nici un efort să înțelegi. Da, știu de ce sunt singur și nu e fiindcă sunt negativist. Sunt "negativist" fiindcă am toate motivele din lume. Și app. dacă eram într-adevăr negativist nu mai încercam să fac nimic pentru mine, nu mai încercam să intru în discuție cu nimeni. Oare ce să fie asta, positivism, optimism, speranță? Îți spun eu cum sunt, sunt realist și văd ce mă înconjoară, sunt rezultatul mediului în care am trăit și în care am ajuns să mă aflu. Așa că... fapte, nu vorbe.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ai multe de invatat despre cum si cu ce se haleste viata, poti sa-ti recitesti posturile si poate vei intelege...
Dupa cum vezi, nici politica TPU nu prea e de acord cu tine domnule "utilizator avertizat"
Te cred, frustratarea te face sa jignesti si multe altele.
Daca atata ne duce capu ce sa facem...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s orgolioasa, eu stiu mai bine ce se intampla in viata mea, stai fara grija

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă eram într-adevăr negativist nu mai încercam să fac nimic pentru mine, nu mai încercam să intru în discuție cu nimeni.

pai ce faci? iti cauti aleasa pe TPU?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Caut oriunde am posibilitatea. Inclusiv pe TPU. Tot oameni sunt și aici, cred că ești de acord.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

App, îți trimisesem mesaj că nu mai aveam posturi și s-a înțepat de la refresh sau dracu' știe, nu-i nimic, ți-l scriu aici.

Zici tu că știi ce ai în viața ta? Ai idee așa cam câte din voi "știu, sau au știut ce e în viața lor"? Ai vreo idee? Îți spun eu câte. Toate. Nu una, nu două, nu un procent anume. Toate. Fără nici o excepție. Absolut toate până la ultima. Așa a fost și așa va fi în totdeauna. Crezi că dacă ma minți pe mine asta va schimba realitatea? Crezi că dacă ești orbită de speranță și poate un sentiment incert de iubire, asta schimbă realitatea? Ai impresia că datorită faptului că nu te cunosc eu personal asta va schimba realitatea? Să te mai întreb odată ce reprezintă faptul că postezi întrebările pe care le postezi? Întrebările alea crezi că reprezintă faptul că tu de fapt știi ce ai în viața ta? Nu fac decât să repet exact ce ți-am scris și prima oară, prima oară când te-ai simțit și ai acționat în defensivă. Nu, stai cuminte că nu "știi mai bine decât mine", ce "știi tu" e ceea ce vrei, ceea ce vrei să crezi, atât. Altceva nu vrei să vezi. Sau așa "zici tu". Motive ai. Că vrei tu să mă crezi sau nu, asta din nou mi-e irelevant. Eu îți spun ce am învățat în 35 de ani de viață, din tot ce am văzut în jurul meu și e mai mult decât ce ai apucat tu să vezi. Cazul tău nu l-am mai întâlnit odată, l-am întâlnit în multe rânduri, de fiecare dată cu același rezultat, fără excepție. Iar îți repet ce ți-am mai spus, tu acum te compromiți că nu vezi altă alternativă, ești frustrată și disperată pe motiv că stai cu impresia că altfel nu ai cum, că altfel nu ai de unde, altfel nu se poate. Mergi la "sigur" că vrei să vezi odată problema rezolvată că nu ai încredere în nimeni și nici în tine. Și evident, ai motivele tale. Mergi la pomul lăudat și ai pretenții de acolo. Ai început cu o relație proastă din care ai ieșit cu un gust amar și oricum nici cercuri de prieteni de unde să alegi ceva mai bun nu ai. Ai picat victimă cuiva care de multă vreme te urmărea. Ai picat victimă fiindcă omul a avut experiență, știe să aștepte, nu e disperat, își face planurile în liniște și sigur pe el, fiindcă știe că îi merge, știe că pentru el ești doar o victimă, știe cum să te mintă și să te perieze. Dar tu nu ai cum să știi, nu ai de unde. Mă uit la situația ta ca la un episod trist în reluare pentru a mia oară și știu că nimic nu o să se schimbe, nu are cum. La fel cum legile fizicii nu pot fi încălcate, la fel e și aici. Crezi tu că poate fi diferit? De câte ori ai văzut în viața asta un elev, tu, să învețe un profesor, el, înainte să-și învețe măcar lecția? Nu are cum, nu are de unde, nu are cum, cu ce. Te orbește faptul că vă cunoașteți de mult timp și "vă înțelegeți bine", când pentru el totul e o joacă, e practică pe manechin. Nu ai cum să vezi asta, știu, ți-e imposibil. Nu îți plac vorbele mele, clar, realitatea doare. Și va durea și mai tare când te va lovi. Te-ai lovit odată de realitate și probabil nu a fost o lovitură prea grea. Stai să vezi acum cum o să-ți fie. Tu ai gânduri să te măriți, la vreo 20 de ani... te grăbești din incertitudine și din naivitate, vrei ceva real. Cum crezi că o să-ți fie când ai să te lovești de realitate? În fine, iar scriu fără rost și iar ai să te ataci. Atât poți, atât vezi la moment. Trist. Ziceai că să-mi răspunzi mie din milă? Nu-ți mai fie ție așa milă de mine, eu sunt frustrat, dar sunt frustrat pe motive temeinice, în baza realității faptelor și în condiția în care știu exact ce e cu mine, știu exact ce mă înconjoară. Nu-ți mai fie ție "milă" de mine, mai bine trezește-te la timp și vezi realitatea, vezi cine ești și cu cine te-ai încurcat, vezi cine sunt oamenii și cine sunt animalele perverse care știu să profite, care cred că li se cuvine tot. Poate, poate ai să-ți dai seama la timp. Nu te mai deranja să îmi răspunzi. Dacă te deranjează realitatea și crezi că "știi mai bine", poți să-mi dai direct ignore, nu-i nici o problemă, sunt obișnuit de-o viață să fiu ignorat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Mai am eu multe de învățat? Bine "prietene", merci, ești mare om, numai lucruri noi văd că învăț de la tine, îmi dai revelații după revelații, îmi dai viața peste cap. Nici patul nu mi-l mai recunosc, deja mi-ai întors lumea cu susu'-n jos straight face Și cine tu, tovarășe să mă învețe, ia zii tu acum? Că eu de fel sunt mai încet așa, nu sunt așa autodidact ca toată lumea... Și ca să mai vezi tu istorie, nu e de acord politica TPU cu comportamentul meu de vis. E ceva de dincolo de rațiune tot ce-mi spui tu mie aici, mi-ai dat decisiva, ce să comentez. Mă face pe mine frustrarea să jignesc și multe altele? Ce pot să zic, cred că am ajuns să dezvolt o sensibilitate mare la ignoranță, frică, ipocrizie, aroganță, prostie, falsitate și nu mai pot să mă abțin. Ce să fac și eu, mi s-a umplut paharul și mi-a ajuns apa până la vecini... Da, atâta pot și eu, sunt slab, atâta opțiune mi-a rămas. Atât mă duce capul. Hai, nu ți-e și ție cumva milă de mine? Hai te rog :/ Hai, mai învață-mă ceva straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu crezi ca cu cat scrii mai mult esti mai convingator te inseli

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa te invat eu, e de ajuns sa te uiti putin in jur(chiar si aici pe site) si sa vezi cum esti tratat.
Asta sa-ti dai seama singur ca ai o problema.
Dar stiu, e mai usor sa plangi pe aici in loc sa faci ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai cuminte, dacă n-ai citit postul complet, îți mai repet, știu că nu-ți place adevărul, știu că nu-ți place ce-ți scriu eu. Nu mă aștept la absolut nimic, știu că nu se poate, ți-am scris și mai sus. Atâta poți. Nu ai ajuns încă în situația să mă crezi pe mine, nu ai trecut încă pe acolo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Să mă uit în jur să văd cum sunt tratat? Știu cum sunt tratat. Cu indiferență și de sus. Vezi problema aici? Să-mi dau seama că am o problemă? Da, știu că am o problemă, nu am avut noroc și am ajuns la 35 de ani fără experiență, fără viață personală, da, e o problemă. Mai mare problemă e cauza, situația în care mă aflu, aia e marea problemă. Lumea ignorantă, arogantă și "atotștiutoare" e o mare problemă. Alea-s problemele mele. Să fac ceva? Ai tu impresia că stau ca o p1zd@ bleagă și mă plâng? Nu, nu asta fac, îmi descarc frustrările din moment ce știu că mă agit degeaba. Să fac ceva? Glumești? Am plecat și din țară tovarășe, fac ceva, muncesc, muncesc și în weekend. Am fost o lună întreagă în țară când nu a mai văzut nimeni în firma asta în care lucrez concediu mai mult de 2 săptămâni. Am stat o lună și m-am învârtit prin tot orașul, pe la toate terasele, prin toți prietenii, pe la țară, prin foști colegi de școală și de muncă, am scurmat tot Galațiul ăla trist de sus și până jos, am vorbit cu toți oamenii posibili, am agățat și una care stătea pe o bancă singură. Nu am ajuns nicăieri, când a aflat, când i-am "demonstrat" practic că n-am mașină personală s-a dat la fund de tot. Zici tu că nu fac nimic? Vorbește gura fără tine prietene. Fac tot ce pot în limita posibilităților pe care le am și în limita circumstanțelor în care încerc toate astea. Dar pentru p1zd3l3 de Românica nu e de ajuns, nu "am cu ce", nu sunt interesant. Că nu am eu "experiență", nu sunt arogant și nu le iau de sus, nu am o situație destul de bună pentru standardele lor. Îmi zici mie că mi-e ușor să "mă plâng"? Nu că nu aș avea și o viață de motive... Eu îți zic așa că îți e ție mai ușor să mănânci kkat din gură când nu știi despre ce vorbești. Îmi zici mie că sunt mic și la călcâiul broaștei și am multe de-nvățat? Cu cine sa le-nvăț mă pe toate alea, când eu nu am cu cine intra în vorbă? Nu ți se pare puțin paradoxal ce-mi spui tu aici tovarășe?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai agatat una care statea singura pe banca? Te-a respins pentru simplu fapt ca nu ai masina personala?
Cam repede ati ajuns voi la discuti de genu.
Bun, sa zicem ca e adevarat.
Uita-te asa putin la alte cumpluri, o sa remarci singur ca altii nici macar nu au permis si nici o situatie finaciara prea ok si au femei ok langa ei.
Nici ei nu arata prea bine.
Din acest motiv mai auzi uneori(zici ca ai fost pe la toate terasele) faza "ce a vazut oare bunaciunea aia la ala"
Ciudat nu?
Faptul ca muncesti e bine pentru tine, nu trebuie sa-mi demonstrezi mie.
Nu mai devia atata de la subiect.
Daca tot vrei sa-ti demonstrezi ceva relevant, fa-ti banul propriu si teoretic o sa ai si femei dupa.
Asta e mentalitatea sau mai bine zis scuza la peste 80% dintre barbati "trebuie sa ai bani masina si altele sa ai femei domne"
Ce vad eu la tine?
Suferi de neincedere in tine si esti cu moralul la pamant.
Asta te trage in jos in ori ce domeniu.
Dar na, nu esti tu asa, esti doar realist.
Cum imi permit eu sa te judec, urat...

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu îți demonstrez ție nimic tovarășe, văd că te iei de mine aiurea-n tramvai fără să știi ce-i de p*@ mea și evident îți răspund, îți demonstrez că nu știi ce vorbești, nu-ți demonstrez ție "cine ma cred eu" și alte prostii. Da, sunt pe banul meu, pe chiria mea, independent total de orice și oricine. Sunt dependent doar de locul de muncă de care mă țin și de necesitatea de o viață personală normală, atât. Nu deviez eu de la subiect, tu deviezi când îmi spui mie că trebuie să fac și trebuie să cred și trebuie să fiu și trebuie să mă simt în nu știu ce mod. Subiectul e că nu am cu cine discuta și de unde. Îmi mai spui că femeile nu sunt materialiste și apoi îmi spui să fiu pe banul meu ca să am femei... Iar vorbești aiurea, iar te contrazici singur. Ce vezi tu la mine zici? Ce vezi? Altă revelație :/ De unde "prietene" încredere în sine la femei, de unde se învață aia? Din refuzuri și greață și răspunsuri isterice și minciuni? Ori tu te-ai născut cu încredere în tine și eu nu știam? Îmi spui mie că vezi ce-i evident? Și ce-I cu asta? Asta-i vreo soluție pe care eu nu o-nțeleg sau? De ce nu mă întrebi câta încredere în mine am în câmpul muncii, sau în orice alt domeniu unde am experiență, că am avut de unde să învăț și nu mi s-au pus bețe-n roate? Acolo n-ai mai avea nici un argument. Ia întreabă-te tu acum, acolo cum de reușesc? Am eu o problemă crezi? Păi dacă aveam eu o problemă, nu făceam nimic tovarășe în nici un domeniu. Da, e o prostie să crezi că ai tu sau oricine altcineva cu să mă judecați. Nu demonstrezi nimic decât superficialitate și că vrei să pari tu mai sus și cu mai multe merite. Eu zic să te mai gândești odată. Scrii degeaba. Nu ai soluții, nu ai motiv să argumentezi cu mine, atât că n-ai ce face, ți-ai găsit de cine să te iei atât. E comun comportamentul ăsta în rândul oamenilor slabi, care caută să se agațe de orice să se ridice ei mai sus moral sau social sau în orice alt plan. Deci da, vorbești aiurea în continuare și judeci fără să știi ce judeci.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce zic eu si ce intelegi tu...Deaja nu mai are rost sa-ti raspund!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Că să vezi tu nenorocire, ți-am înțeles eu un paragraf greșit, se vede treaba că nu ți se întâmplă prea des, care-i treaba, nu ți-a picat bine la pipotă? Mă întreb dacă ți s-ar întâmpla la ordinea zilei cum ți-ar mai veni... În fine, acum chiar că deviez de la subiect. Ce trebuia să spun era că am banul propriu, nu trebuie să-mi demonstrez eu nimic, nici ție de fapt, dar din moment ce a fost relevant ți-am dat și exemplu de pretenții, de beșini, "banul ăla propriu", să fii independent, nu e de ajuns, atât, pretențiile sunt la cer. Da, exemplul e real și nu "s-a ajuns așa repede la discuții de genul" și nu am să mă apuc acum să dau acum detalii despre o persoană reală care nu sunt eu. Toată treaba a durat vreo 3 săptămâni, vreo 3 săptămâni de du-te vino dintr-o lună cât am stat în țară. În timpul ăla s-au discutat destule detalii și despre situația mea și de a ei... Rezultatul? Simplu, situația mea nu corespunde cu cerințele, pretențiile de viață bună și comoditatea fetelor noastre de Românica. Plus de asta timpul a fost scurt și eu m-am învârtit în același timp și în sus și-n jos în toate direcțiile posibile. Așa că toate argumentele se duc pe p**@, nu știu cum să-ți spun. Nu am "experiență" și nu am noroc, nu am situația necesară, atât. Evident e frustrant la refuz și nu văd nici o ieșire, că nu am de unde și nu am cu cine discuta. Sănătate.

| Dalmore a răspuns:

N-am rabdare sa citesc atata.

| Dalmore a răspuns:

Acum inteleg de ce ai poza aia la profil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Care-i treaba cu poza?
E o scenă dintr-un film care, dacă nu e cel mai bun, e printre cele mai bune din toate timpurile.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta stiu si eu big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Și care-i treaba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul? Nu esti asa de special, stai linistit.
Principiul tau poate fi exprimat si altfel : "Merita sa mai fac ceva(mancat/invatat/muncit/iesit cu prietenii), din moment ce oricum o sa mor mai devreme sau mai tarziu? Ah, si nu-mi spune ca e diferit, pentru ca nu e.Singura diferenta e ca mancarea(sau orice alt lucru pe care continui sa-l faci)nu te-a respins, dar femeile da.
Nu, nu preferi sa ramai singur.Dar n-ai de ales. Daca nimeni nu te place, macar partial asa cum esti, problema e la tine.Si in loc sa o rezolvi, vrei sa o ignori.

Răspuns utilizator avertizat
| Holiday a răspuns (pentru RobertG101):

"Problema e ca relatiile se bazeaza numai pe interese, nu mai e cum era in perioada parintilor, bunicilor si strabunicilor mei."

E exact la fel, doar ca la alte standarde. Cine se adapteaza reuseste, cine ramane la nivelul de atunci ajunge ca tine.

| Lioana a răspuns (pentru RobertG101):

Cauta fete in locurile in care umbli tu atunci, nu in cluburi si baruri. Cauta fete mai stilate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare ceva normal ce spui, Adica de exemplu dacă o fata profita de tine, fie material fie in alt fel, nu e mare lucru, Adica pe mine acest lucru nu ma afectează deloc, pana la urma, dacă nu ai o relatie te vei plictisi, și ce dacă nu țin mult? Nu mai bine te distrezi și te simți bine cu mai multe fete decât sa fii singur? Adica dacă ești singur, ce ai de făcut? Ieși cu băieții in oraș, dar te saturi pana la urma? Nu? Cu fete nu ai cum sa te plictisești, pentru ca dacă nu îți mai place una, te despărți de ea și mergi la alta, nu exista monotonie când ai o relatie cu o fata, de exemplu dacă ieși cu băieții in club, sau in oraș, când nu mai ai chef de ei, nu poți sa le spui, "Băieți, eu nu mai stau cu voi" pentru ca nu e așa de ușor sa gasesti prieteni băieți, însă iubite, gasesti câte vrei, părerea mea!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Pai singur ce poți da faci? Nu te plictisești?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertG101):

Nu inteleg cum ai putut asta, dar fratello, te rog eu, nu merita sa fi închis, sa fi deschis e cel mai bine dacă vrei sa fi fericit, de curiozitate câți ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de locul si momentul potrivit, nu ai de unde sã stii când ti se dau oportunitati. Trebuie doar sa incerci.
Nu are rost sa nu te amesteci de loc, dar nici cum ai spus tu "lucrezi din greu" sunt extreme. Secretul e undeva pe la mijloc.

| Holiday a răspuns (pentru anonim_4396):

In momentul cand "lucrezi din greu" devii monoton, previzibil si in ultima instanta neinteresant. Trebuie sa existe echilibru si relaxare in relatie. Daca ai un partener nu e nici proprietatea sau sclavul tau, si nici tu al lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Holiday):

Asta am spus si eu nu are rost sa incerce prea tare dar nici sa nu se amestece deloc, Rateaza oportunitati.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atitudine de om slab si lenes. Si din comentarii, si incapatanat. De asta nu te plac fetele.

Răspuns utilizator avertizat
| Doja a răspuns:

"Fii tu insuti" e o prostie inventata de femei ca sa filtreze fraierii care cred chestia asta.

Gandeste-te un pic: o femeie vrea un barbat frumos, destept, cu oarecare doza de putere (sociala, financiara, fizica, etc). Ca sa se asigure ca nu e mintita, atunci ea vrea ca barbatul sa fie el insusi... doar ca variantele castigatoare sunt doar unele.

Ele nu te vor aprecia pentru sinceritate daca esti pitic, urat, slab, sarac si cocosat. In schimb, daca tu te complaci in "fii tu insuti" ele vad, si te elimina automat pentru ca inseamna ca nu ai ambitie si ca vrei sa fii in continuare cel neatractiv.

Deci, "fii tu insuti" e bun doar pentru cei care au deja succes. Daca nu ai succes, atunci trebuie sa devii acea persoana din categoria "fii tu insuti". Pana atunci trebuie sa te imbunatatesti.

Si nu, daca o relatie urmeaza sa esueze SIGUR nu merita sa o repari. Insa daca esti omul atractiv vor munci ele sa nu esueze.

Desigur asta nu inseamna sa fii carnat, sa te complaci sau sa te porti urat cu ele. pentru ca atunci ne intoarcem la inceput.

| ziptrack a răspuns:

Singur nu prea ai cum sa traiesti fara sa te transformi intr-un om imoral dpdv sexual, plus ca o viata traita in singuratate este foarte trista.

Faptul ca societatea ne impinge sa fim superficiali si sa punem accent pe lucruri nesemnificative precum statut social, bani, etc, este foarte adevarat deoarece se urmareste sa se distruga valoriile familiale astfel incat populatia sa scada, dar asta nu inseamna ca toti oamenii se lasa manipulati de sistem.

Totusi mai sunt oameni care isi doresc sa aiba alaturi un partener cu care sa intemeieze o familie si sa traiasca pana la adanci batraneti asa cum au trait parintii si bunicii nostri.

Tinand cont ca nu esti genul de persoana care cauta distractiile ieftine precum iesirile in cluburi, baruri, etc, ar trebui sa nu intampini probleme in a gasi pe cineva placut tie, iar cand o vei gasi pe acea persoana, fi sigur ca vei incerca sa evoluezi, si asta din proprie initiativa.

In viata e bine sa fii sincer cu tine dar si cu cei din jurul tau. Nu incerca sa pretinzi a fi altcineva, fi tu insuti dar daca stii ca ai anumite defecte care ar putea sa-ti saboteze relatia cu persoana draga sau cu cei din jur, incearca sa scapi de acele defecte. Daca esti certaret, incearca sa nu mai fi, daca esti arogant, incearca sa nu mai fi, daca esti lenes, incearca sa nu mai fi etc etc

Important e sa nu te lasi pagubas pentru ca mai tarziu vei regreta.

| Mariu0699 a răspuns:

Trebuie sa lupti mereu, cu relatiile astea nu-i usor. Daca renunti acum, e foarte probabil ca mai tarziu sa-ti para rau. Doar ca trebuie sa gasesti pe cineva care te apreciaza dar e greu. Trebuie sa fii tu insuti mereu si asa iti vei gasi aleasa. Tu fii oricum serios ca doar asa vei gasi una serioasa, ca si vorba aia "cine se aseamana se aduna", asa si tu, daca esti serios, va veni una serioasa si una pentru care chiar merita sa lupti?

| Elyiela a răspuns:

Faza e ca o relatie e frumoasa pentru ca ai cu cine sa te distrezi, ideea e sa nu pui prea mult suflet