| AndreiRevine a întrebat:

Salutare, am sa va pun o mica intrebare...mai intai sa va povestesc:

In clasa mea, sunt cel mai popular, dar intr-o zi m-am indragostit de o fata, ci nu normal, nebuneste.Stateam cu orele vorbind la telefon, vorbeam, radeam la gulmele celuilalt.Si cel mai bun prieten al meu era singurul care stia asta.Asa ca a vrut sa ma dea de gol.Intr-o zi i-am trimis biletele fetei. El le-a cautat, le-a gasit si le-a aratat intregii clase! Oare sa mai am incredere in acel baiat care in consideram un frate?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gata, ți-a arătat ce mult te respectă. Termină cu el!
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| AlexC a răspuns:

Nu, nu merita! Tu considerandu-te cel mai popular, pe el il interesa doar popularitatea. A facut asta ca sa scazi in ochii clasei. Un prieten (nu cel mai bun) nu ar fi facut asta niciodata.

| DdDiX a răspuns:

Bine pusă întrebarea :"Să mai ai încredere în el?" ...sincer asta depinde doar de tine; ai face bine să vorbeşti cu el să vezi de ce a vrut să facă acest lucru şi să-ţi explicede ce nu te lasă să fii fericit (adică ce-i pasă lui de viaţa ta intimă?)
şi am şi eu o întrebare pentru tine: Cumva prietenul tău este la prima abatere? dacă este la prima iartă-l şi roagă-l să nu mai facă aşa ceva... sper că ţi-am fost de ajutor:*

| Boog a răspuns:

Deci un raspuns simplu si logic:

Daca a facut asta asazisul "frate al tau" inseamna ca si el are sentimente pentru acea fata si na in dragoste si in razboi totul e permis nu? Dar totusi ar trebui sa vorbesti cu el si sa vezi care e situatia.

| teo18 a răspuns:

Buna, AcumSuntDeTreaba!

Parerea mea este ca nu trebuie sa mai ai incredere in acel baiat!
Stiu ca doare, dar cu siguranta vei trece peste asta!
Sunt sigura ca-ti vei face alti prieteni.
Succes!

| Mariaaa6081 a răspuns:

Nu, dar stii. Poate el o placea pe respectiva fata si asta l-a indemnat sa faca ce a facut. Totusi un "frate" lasa de la el, se sacrifica pentru prietenul sau. Eu in locul tau l`as lasa o mica "pauza" sa isi revina. Adica catva timp sa realizeze ce inseamna cu adevarat prietenie. Succes cu fatawinking

| Ramonyk_4829 a răspuns:

Pai acum tu decizi, daca era intr-adevar cel mai bun prieten al tau si a gresit pentru prima oara, ar fi bine sa-l ierti si sa ii spus ca te-a deranjat ce a facut el.Dar daca tu crezi ca nu e pentru prima data ar trebui sa te indepartezi de el.Tu esti singur care poate decide.Eu sper sa te ajute macar un pic ce ti-am zis eu ca am patit-o si eu de cateva ori.

| rfeqa a răspuns:

Parerea mea este nu...ar trebui sa nu iti fie rusine ca iti place o fata si nu trebuie sa contati pe spusele altuia nu trebuie sa te feresti trebuie sa asculti si sa te prefaci ca ploua!

| ally25 a răspuns:

Hei! Nu a facut bine ce a facut. Daca ar fi cu adevarat prietenul tau nu ar fi facut asta.Si mie mi s-a intamplat,dar eu nu i-am dat de inteles ca nu mai vorbesc cu ea,ci m-am distantat usor.Dar eu zic ca daca e prima data cand face asa, mai vorbeste cu el, dar nu-i mai spune secretele.Eu mi-am facut repede alta prietena si am uitat-o pentru ca nu era la prima greseala si facea fite pe care eu nu le suportam.