| anonim_4396 a întrebat:

mă simt atât dar atât de jalnic.
Să vă povestesc. Ca orice fetiță de 13 m-am îndrăgostit și eu. bine îndrăgostit ca între copii laughing, și nu sunt singura încă două colege îl mai plac. Ca orice fete îndrăgostite i-am pus o poreclă și anume Fefe. Nu știu de unde a aflat că el este fefe și că suntem înebunite după el, plus că știa tot ce vorbeam între noi, despre el. vă mai zic că am pus doi colegi din clasă să-l întrebe care e cea mai drăguță din clasa noastra. fiind în clase diferite. Și azi a venit la noi în clasă și a început să ne întrebe cine e fefe? cu un ton ironic. iar eu stresată și plus că aveam 2 teste de dat i-am răspuns foarte urât. adică: Mă-ta. Și au urmat câteva serii de înjurături și vorbe grele de la adresa lui, eu deja uimită nu i-am mai zis nimic. Ne-a mai zis că ce Fefe ne trebuie la noi. și tot felul de chestii. Mă simt jalnic simt că nu mai pot da ochii cu colegii mai ales că erau toți defață. darămite să dau ochii cu el. ajutați-mă cu un sfat vă rog.
Dau Fundă puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| NuImiSpunNumele a răspuns:

Buna! Cred ca orce fata a trecut vreodata prin asta.
Incearca sa vorbesti cu el si nu te mai feri vizavi de sentimente cu sentimentele nu te poti juca.
Baietii sunt peste tot. Poti gasi baietii unde te uiti.Dar nu toti sunt potriviti.
Dupa parerea mea... daca un baiat in cazul tau nu te vrea, il lasi sa plece inseamna ca nu este de tine.
Cum am mai spus spune-i ce simti, poate si el simte la fel pentru tine ...Nu incerci, nu castigi cred ca stii si tu proverbul.
Ai grija... daca te abirdeaza "prost" inseamna ca este un vagabont, care nu stie sa aprecieze.
Si daca face asta, te rog sa-ti caut o alta persoana de care sa-ti placa.
Ai grija ce faci in continuare.
Te pup! Sper ca te-am ajutat! Sa ai o seara placuta.

5 răspunsuri:
| Kristinx7 a răspuns:

Nu-ți fă griji nu o să mă îndepărtez de carte. niciodată nu am lăsat să intervină ceva între mine și învățat laughing

| violeta3 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti!

| Eysi a răspuns (pentru violeta3):

Numai sa nu o muste! X_x

| anonim_4396 explică (pentru violeta3):

Chiar nu pot! sunt sigură că toți o să facă mișto de mine. sad. mai ales el.

| iStorm666 a răspuns:

In primul rand iti dau un sfat: tine-te de scoala si nu te indeparta de ''carte''.
In al doilea rand nu te mai atasa de colegi / prieteni, nu o sa iasa bine.
Tu poti sa te duci linistita la scoala / pe afara si sa te doara in ''cot'' de ce cred altii, daca chiar ai sau ai avut prietenii o sa te inteleaga si o sa uite. :*winking