| AndreiPopescu95 a întrebat:

Salutare comunitate TPU!
Care credeți/considerați că este motivul pentru care româncele aleg în general bărbații străini(de alte etnii) în detrimentul celor români?
Întrebare suplimentară: de ce în cazul românilor fenomenul nu prea are loc? de ce românii nu prea se regăsesc în relații că femei străine(de alte etnii)?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca situatia aratata de tine este adevarata, din ce cunosc eu sunt cu mult mai multe casatorii intre romani decat romani cu straini (romance cu straini). Unde ai gasit tu o statistica in sensul celor afirmate de tine?

| scully a răspuns:

Am un răspuns care o să-ți întoarcă creierul pe dos: oamenii au gusturi diferite. Doar pentru că pe tine nu te atrag femeile de alte etnii, nu înseamnă că "fenomenul nu prea are loc". Nu există niciun motiv, nicio conspirație, niciun secret în spatele acestui fenomen. Pur și simplu fiecare își alege partenerul de viață pe care îl consideră potrivit.
A, și încă ceva (asta chiar o să te zguduie): un om poate fi și român, și de altă etnie în același timp. Bam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai aparut iar? Facusei pauza cu intrebarea asta

| Idkidk a răspuns (pentru suntserios):

Spor la câştigul ca şi campion. Eu cred că renunţ.

| R0R0 a răspuns:

Poate pentru ca barbatii de alte etnii sunt mai bogati.

| Idkidk a răspuns:

Păi sunt naive unele.

| AliGab a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta sub un alt user. Ce aveti frate, sunteti obsedati de romancele care se marita cu straini? nu inteleg astfel de intrebari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile cauta bani si libertate, pe care le obtin de la barbatii din alte neamuri, iar barbatii cauta frumusetea, atuul pe care-l au romancele.

| many404 a răspuns:

Poate pentru că sunt mai deschiși la minte, au o situație financiară mai buna, dacă româncele sunt frumoase îți dai seama că romanii vor tot romance.

| AndreiPopescu95 explică (pentru many404):

Femei frumoase găsești peste tot în lume. hai să nu exagerăm. Eu nu cred că un român ar spune nu unei rusoaice sau unei britanice sau chiar unei femei de culoare dacă aceasta arată decent/bine.