| GeorgeAnton a întrebat:

De ce în general româncele preferă bărbații de alte etnii sau naționalități în detrimentul românilor?
De ce sunt mai multe femei care preferă rromii, italienii, arabii, etc decât cele care preferă românii?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o generalizare fara sens, find total eronata.
Daca romancele preferau strainii, tara asta era acum cel putin 50% de alte etnii.
Deci afirmatia ta este total eronata si lipsita de substanta.

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

Marea majoritate a româcelor sunt cu români din cauza lipsei de alegere. Îți dau un exemplu. Dintre toți străinii pe care îi știu niciunul nu are probleme în a cunoaște o fată sau a își face o prietenă, pe când românii pe care îi cunosc în general mai întâmpină și dificultăți. de ce? De ce sunt restul mai populari?

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Nu sunt restul mai populari, doar mai bogati, ori cu o situatie financiara mai buna, ca a romanului de rand.
Doar unele romance ii agata pe straini, cele care sunt dispaerate sau stresate de situatia financiara precara, in care se afla.
Nu-s de fapt de condamnat, atata vreme cat nu prea au ce sa aleaga in tara, cand majoritatea tinerilor, prefera sa sprijine colturile blocurilor, in loc sa-si caute de munca, sau sa faca un mic ciubuc la negru, care nu poate asigura traiul lui sau a unei familii, atata vreme cat este putoare si este intertinut de parinti.

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

De când e datoria bărbatului să întrețină femeia? 2019... aloooooo?!
Fetele de care vorbești tu sunt la rândul niște putori ordinare

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Nu era vorba de intretinerea femeii, aici, ci alegerea barbatului cu bani, de unele femei, care sunt direct interesate de partea materiala, nu de sentimente.

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

Mda... bine că eu trebuie să mă chinui să impresionez o nemțoaică pe când un neamț flutură un teanc de bani și toate îi pică în poală.
Foarte cinstită e viața asta...

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

În fine. ideea e că sunt și românce care preferă românii dar marea majoritate preferă bărbații de alte etnii

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Pai, fii si tu destept, flutura la o ramanca, ca-i mai ieftina si apoi, este mult mai frumoasa decat o nemtoiaca.

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

Nu chiar... prefer blondele înalte cu ochi albaștri. Nemțoaicele per total îmi par mai frumoase dar prefer să fiu cu cineva din propria etnie... păcat că româncele nu prea inteleg ce inseamna asta

| Violleta2022 a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Se pare ca tu nu intelegi de fapt. Din Germania, totul ti se pare distorsionat.
Nici nu se compara o romanca frumoasa cu o nemtoiaca, cu cap de cal.
Vrei o blonda frumoasa? Uita-te la rusoiace!

| GeorgeAnton explică (pentru Violleta2022):

Nordicele... dar în afară de suedeze că-s liberale. Prefer nationaliste / conservatoare

| Maria3458 a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Nu e adevarat fiecare e liber sa aleaga pe cine vrea

| Andreeush a răspuns:

Nu vorbi în general pentru că nu ai dreptate.

| OldSoul a răspuns:

E o generalizare cam mare, dar sa lasam asta, voi incerca sa-ti raspund putintel la intrebare, sa-ti spun parerea mea mai exact.
Tind sa cred ca cei de alte nationalitati au un mod diferit de gandire, de a se comporta, de a vorbi, iar asta le starneste o atractie si un interes pentru respectivii, in timp ce romanii, sunt predominant la fel.
Nu stiu, dar tind sa cred ca doar in Romania auzi ca femeile sunt materialiste, si asa mai departe.
Barbatii au un fel de frustrari, dispret, iar asta-i face sa fie mai paranoici.
Bine, precizez din nou, asta e doar parea mea persoanala.

| GeorgeAnton explică (pentru OldSoul):

Deci îmi dai dreptate? Așa e că româncele preferă bărbații de alte etnii?

| OldSoul a răspuns (pentru GeorgeAnton):

Nu pot generaliza, dar nici nu pot să-ți zic ca ai deplina dreptate.
Pot spune doar atât, ca o parte din ele, da, prefera bărbații de alte etnii.

| GeorgeAnton explică (pentru OldSoul):

Unele însemnând? 10% 20% 50% 80% aproximativ după părerea ta

| Lioana a răspuns:

Româncele nu preferă bărbații de alte etnii dar daca se intampla ca vreuna sa nu gaseasca iubirea la un român si o gaseste la un barbat de alta nationalitate, asta e. Nu face din asta o regula pentru ca nu e asa.

| GeorgeAnton explică (pentru Lioana):

Dar în general dacă au de ales, majoritate aleg bărbatul străin.
Bine. recunosc că și eu în general prefer unguroaicele în detrimentul româncelor, dar cu ungurii e altă poveste... mare parte sunt românizati