| EvaEvita a întrebat:

Salutare. Doresc sa pun doua intrebari.
Una pentru fete, cum sunteti ca iubite, cum va comportati in relatie?
Iar pentru baieti, cum ati vrea sa fie iubita voastra, ce asteptari aveti de la ea?

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa nu fie proasta. As vrea sa aibă școală, IQ peste 120, sa fim pe acceasi lungime de unda, sa avem aceeasi gândire, iar dacă s-ar putea, aceleași pasiuni. Și sa muncim împreună.

Sincer, nu vreau sa îmi iau o femeie fără școală care nu știe a face decât copii. Iar eu sa muncesc și sa o țin pe ea acasă cu bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie sufocanta

| icewolf a răspuns:

Aș vrea să nu fie falsă, adică să nu fie genu care se machiază cu 2 kg de machiaj sau care e superficială. Cineva care să mă ințeleagă și să mă iubească pentru cine sunt.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu sunt foarte grijulie,romantica, atenta, intelegatoare si, uneori geloasa, dar in limita normalului. laughing

| Sofer a răspuns:

Sa munceasca sa nu stea pana la 23 ani pe bani parintilor. ca am avut astfel de femeie care nu stia ce-i cu ea. deci una serioasa care stie ce vrea de la viata cu o gandire cat de cat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie feminina si submisiva nimic mai mult. Restul nu ma intereseaza. Fara iubite f*ckt up!

| Bizon95 a răspuns:

Adriana Lima tanara si nimic mai jos big grin

| Freya1 a răspuns:

Eu am multe calități si defecte.Intradevar sunt geloasă si posesiva dar doar daca mi se pare ca am de ce, daca am motive sau simt ca ceva in relația noastră scările nu dorm pe mine si il las liber incerc sa il trag către mine sa ne rezolvăm problemele.Sunt genul de persoana care trage de relație si cum am mai spus daca ceva se strica repar nu arunc si las doar atunci daca si cand nu mai avem sentimente.
Sunt afectuoasă si iubareata, imi place sa acord atenție maxima persoanei de langa mine si sa mi se acorde atenție maxima.Imi plac bibilelie, declarațiile de dragoste, poreclele dragute si imi place sa tin pasiunea vie mai ales din punct de vedere sexual.Imi place sa am grija de cel de langa mine, sa vorbeasca cu mine dacă are vreo problema, sa imi ceara o părere si sa ma asculte daca am ceva pe suflet.
Tin sa cred ca sunt genul de femeie de casa căreia îi place sa fie toate curate si aranjate inclusiv bărbatul de lângă mine dar nu uit si de distracție si alte chestii.Mi s-a spus ca stiu sa fiu si sotie si amanta si mama si copil si sper ca e asa.Si ca sa nu ma tot laud atata imi spun si defectele.
Am o problema cu perfecțiunea, cam vreau sa se faca lucrurile atunci si cum le-am plănuit ca altfel ma transform.Nu imi place sa fiu tratată cu indiferență sau sa se tina supărarea mai mult de 2, 3 ore, iar daca nu primesc afectiune si ce ofer si eu la schimb o perioada de timp ma îndepărtez de cel de langa mine până ajung in pragul indiferenței.

| mgtow a răspuns:

Nu pot sa am asteptari de la cineva care numi inspira stabilitate, omul e schimbator si multe idei ii vin in minte

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja de la aia cu IQ-ul doar cca. 8.5% din total se incadreaza - adica una din 11-12 femei.

In functie de preferinta ta pentru varsta ne-proastei, unele din cele 8.5% s-ar putea sa fie prea tinere sau prea batrane asa ca avem o noua segmentare.

OP-ul a intrebat de iubita nu de nevastawinking Pentru o iubita, te restrangi cam mult. Era o vorba: "cu cat e mai proasta, cu atat mi-o scoala mai tare". Plus ca s-ar putea sa fie mai dispusa sa te lase sa o conduci (mai ales in pat).

Bula
| Bula a răspuns:

De la fete, totdeauna am avut cateva asteptari minimale:
- sa fie punctuala si de incredere
- sa fie interesata si sa stie rezolva problemele curente (plata facturilor, primirea oaspetilor, etc.)
- sa nu caute scandal cu orice pret, sa discute pe ton civilizat problemele ce apar si sa fie disponibila sa luam impreuna deciziile, prin compromis
- sa stie sa prepare singura minim 5 feluri de mancaruri gustoase
- sa fie dispusa sa invete lucruri noi
- sa iubeasca natura, excursiile, sa stie planta si ingriji cate o floare

| Plato a răspuns:

Sa fie feminina, cu suflet mare, caracter frumos, personalitate, educatie.
Sa nu bea, sa nu fumeze.
Sa aiba aspiratii mari, sa gandeasca măreț.
Sa nu injure.
Sa nu fie frivolă.
De fidelitate si dăruire nici nu mai zic.
Sa nu fie leneșă.
Sa nu voteze PSD
Sa-si doreasca familie, casatorie, copii.
Sa deteste cluburile si distracțiile astea desfranate.

| sofisis a răspuns:

Eu am fost mereu o tipa foarte relaxata. Nu ma agit pentru chestii banale si nu ma apuc sa desfac firul in 9768909809. Sunt sincera in 98% din cazuri, ajut omul de langa mine sa creasca, nu il ingradesc, ofer incredere nemarginita pana la proba contrarie, imi place sa fac surprize...
Parti negative: sunt egoista, nu te iert daca mi-ai facut rau, adica la mine nu merge cu a doua sansa, nu mi plac schimbarile bruste de planuri ( adica nu sunt spontana)..nu stiu, sunt convisa ca am destule defecte.

| SEMIHA a răspuns (pentru Plato):

Ce coincidență, parcă m-ai descris pe mine! laughing

| Plato a răspuns (pentru SEMIHA):

Singurica singurica? laughing

| SEMIHA a răspuns (pentru Plato):

Pe bune, m-am șocat puțin! Mi se pare foarte interesant să te regăsești perfect în cerințele cuiva. Nimic nu ai greșit, 100% eu! laughing

| AdelinaC a răspuns:

Cum sunt in relatie? Pai ca parti negative sunt usor posesiva, imi place sa fiu eu cea care preia comanda, am noroc ca prietenul imi permite orice.

| RAY a răspuns:

Iar pentru baieti, cum ati vrea sa fie iubita voastra, ce asteptari aveti de la ea?

Sa fie sincera, cum nu exista asa ceva atunci sa stie sa faca mancare da stai ca multe numai stiu, sa faca curatenie in casa da stai ca sunt misogin daca cer asta, sa nu fie asexuala da stai ca sunt obsedat sexual daca cer asta, nu am ce sa astept de la fete, ce sa astepti daca nu te plac sa te bage in lista prieteniei sa te foloseasca ca tampon emotional, imi astept robotica sexy sau VR sex world virtual in reality