| GeorgeMihai a întrebat:

Dupa cat timp fostei / fostului, i se va face dor de cel de care sau cea de care s-a despartit?

Multumesc frumos!

20 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta, ăhăăă de cate ori am mai vazut-o. Sunt oameni carora nici nu li se mai face dor de fostul/fosta.

| mgtow a răspuns:

Trece o viata si nu i se duce dorul mai ales daca te-ar cauta la un interval de cativa ani

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este irelevant. Nu este o regula, nu este un anumit timp si totul tine de la persoana la persoana. Posibil si foarte probabil sa nu ii se faca dor niciodata. Daca doua persoane s-au despartit, inseamna ca au avut un motiv, inseamna ca ceva s-a intamplat si NIMENI nu garanteaza ca asta nu o sa se mai repete intre cei doi.

Deci daca te-ai despartit de curand de cineva si crezi ca ii se face dor de tine, nu iti face iluzii big grin

| Catrice a răspuns:

O luna, un an, niciodată...

| zilog a răspuns:

Toata viata

| zilog a răspuns:

Uite eu am prietene cu care am locuit impreuna cu una 3 ani cu alta 9 ani cu alta 6 ani

SI DIN CÂND ÎN CÂND ȘI LOR LI-SE FACE DOR D EMINE SI mie de ele și ne mai sunăm ne mai dăm întâlniri
STII CARE ESTE CULMEA ÎNȘELĂRII
FAPTUL CĂ EU DE 20 ANI ÎMI ÎNSEL TOATE IUBITELE CAM CU ACELEAȘI 3 AMATE
si ele cam la fel indiferent cu cine sunt ele în momentul respectiv daca se mai marita mai divorteaza mai sunt cu cate unul pentru cativa ani
Cand stam de vorba asa din vorba în vorbă în amintirea timpurilor frumoase
ne mai întâlnim la câte un hotel...
mai mergem din cand în când la vama veche
si tot felul de lucruri din astea

Cel mai tare este sa faci rost de o geanta de GLOVO sa nu dea de banuit la vecini

Dar se intampla si asa nici nu ma gandesc la ele si ma suna hai repede sa ne vedem si mergem repede la birou la mine
ca mi-am pus o canapea la birou
daca tot am birou
mi-am pus si un frigider dar cam mare si o sa il schimb cu altul mai mic pentru ca strica imaginea firmei
am wc am ghiuveta...

| GLA a răspuns:

Chiar nu este vre o regula, toti actioneaza diferit dar tine cont de motivele despartirii, daca despartirea a fost super urata si dureroasa sunt sanse sa nu ii se mai faca dor, ba chiar sa te urasca, daca despartiea a fost sa zicem mai bine mai ok cat de cat si nu au fost motive prea urate exista sanse sa apara acel dor.

| GeorgeMihai explică (pentru GLA):

Da. A fost o despartire fara jigniri, reprosuri si alte chestii de genul acesta.

| Simpatic a răspuns:

Nu exista un timp specific, poate sa fie la scurt timp sau poate sa nu fie niciodata.
Depinde ce si cum, de imprejurare cine a lasat pe cine.

| zilog a răspuns:

Dacă nu o bați cum ar fi tradițional românește și nu îi rupi două coaste așa cum pote te învață cei nmai bătrâni

atunci exista posibilitata să îșî aduca aminte de tine cu bucurie
și să vă mai întâlniți din când în când

mie asa mi-sa mai întâmplat câte o datată chiar să las ânsărcinată pe câte una care era cu câte unnul care nu dorea să îi facă copii
și i-a spus că sunt copii lui

| GLA a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Atunci posibil sa apara repede dorul acela, dar te intreb pe tine cu ce folos daca nu mai sunteti impreuna, cu ce folos intrebarea asta? Vrei sa te mai impaci cu ea?

| GeorgeMihai explică (pentru GLA):

Faza cu împăcarea rămâne confidențială însă am vrut să știu ca fapt divers despre dorul după o despărțire, atâta tot.

| GLA a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Normal ca vrei sa te impaci cu ea, mi-am dat seama, cum tie iti este dor de ea si ei ii este dor de tine (logic pot sa spun). Nu are cum sa nu apara acel dor daca te a iubit sau macar sa fi tinut la tine. Cel mai bine ia legatura cu ea (daca se mai poate) si reparati ce a ti stricat. Bafta

| GeorgeMihai explică (pentru GLA):

Ea a devenit rece cu mine, a zis ca nu isi va dori sa aiba o relație cu mine vreodată și ca putem ramane prieteni chiar daca imi voi gasi pe altcineva, prin urmare i-am mulțumit și totodată i-am refuzat prietenia și mi-am luat rămas - bun. De pe data de 5 septembrie lună trecută nu ne-am mai vorbit. Ea ma avea blocat pe wapp pe cele două numere de telefon pe care le are, însă pe 29 luna trecută aflu că pe unul dintre cele doua numere, ori m-a sters de pe wapp ori m-a deblocat căci imi apare poza de la profilul ei si ultimul act. Oare sa ma fi sters sau sa ma fi deblocat lăsând de altfel o " portiță " pentru a ma contacta din nou?

| GLA a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Daca asta a fost alegerea ei inseamna ca a avut niste motive (care ea le stie sau le stiti amandoi), daca nu vrea nu vrea, nu trage de ea, nu iti mai face sperante, daca voia ceva era cu tine acum, simpus si frumos fara batai de cap cat despre deblokatu de pe unul din cele 2 numere de telefon asta nu semnifica nimic, daca era ceva iti dadea ea un semn imediat. Cu prietenia ai facut bine, cand se rupe o relatie se rup toate legaturile nu se pastreaza o prietenie, asta ajuta la refacere amandurora mai repede dupa despartire.

| GeorgeMihai explică (pentru GLA):

Dar tu crezi ca m-a deblocat de pe wapp?

| GLA a răspuns (pentru GeorgeMihai):

De unde vrei sa stiu eu asta? Da i mesaj si vezi ce se intampla, caut o, ce astepti?

| GeorgeMihai explică (pentru GLA):

Nu o mai caut. Sa ma caute ea. A mai făcut asta de mai multe ori. M-a cautat după luni de zile. Imi respect acel rămas- bun, nu ma abat de la cuvânt.

| SilentRain a răspuns:

Depinde de la persoan la persoan, unui după prima luna, alți după anii

| Cristian84 a răspuns:

Depinde