| Roxette99 a întrebat:

Ati salva o relatie care nu mai merge?

Sau ati prefera o relatie noua?

Sau i-ati da fostului/fostei o noua sansa?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Depinde din ce motive relatia,, nu mai merge''. Eu cred ca atunci cand doi oameni inca se iubesc, se poate ajunge la un acord comun prin comunicare. Pentru ca asta e marea problema, nu exista suficienta comunicare. Cam asta inteleg eu printr-o relatie care nu mai merge, automat, daca exista abuzuri, batai, infidelitati e NU din start. Atat timp cat inca exista sentimente se poate salva totul.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce as arunca la gunoi o haina care s-a sifonat sau i s-au rupt nasturii? Atita timp cit este loc de reparatii, as cauta salvarea relatiei.

| Adry05 a răspuns:

As incerca, daca chiar nu se mai poate renunt.
Da, chiar am facut asta.

| T0T a răspuns:

Depinde dacă merită. Eu în trecut am acordat multe astfel de șanse și mereu mi-a plăcut să las o portiță mai mică sau mai mare iar dacă respectiva chiar își dorea ceva apela la ele. Depinde de situație.

| Anna121 a răspuns:

Depinde de motivul pentru care ne-am despartit.