| anda1313 a întrebat:

Ati avut vreodata o relatie cu prietenul fostului prieten sau prietena fostei prietene?

Răspuns Câştigător
| roxy_2350 a răspuns:

Nu. si nici nu ma incanta ideea. prietenii prietenului meu sunt si prietenii mei si mi se pare ciudat sa am o relatie mai mult decat de prietenie cu ei.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Am incercat o data. Am aflat acest amanunt ( ca era prietena ei ) abia dupa ce am vorbit o vreme si am stabilit sa iesim. Nu a fost o intalnire prea reusita. Eu eram dezamagit dupa fosta relatie si nu prea aveam chef de una noua cu adevarat. Ea era foarte plictisita ( si plictisitoare ) si era prea baietoasa pentru mine. Am vorbit o vreme la telefon prin mesaje mai mult si ne intelegeam destul de bine dar cand ne-am vazut a fost cam dezastru. Nu e ceva recomandabil. Acum depinde si de persoana insa de obicei e mai bine sa te desparti de un mediu nociv si daca alegi aceasta solutie nu te indepartezi suficient cat sa mergi mai departe cu adevarat.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da. Dar dupa ani buni! Dar sentimentul meu a inceput atunci cand el era prietenul prietenului meu, a fost iubirea mea secreta si neimpartasita! El a aflat abia dupa ani de zile ce simtisem eu atunci! Si apoi am avut o relatie adevarata si fantastica!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, niciodată. E stupid. Dacă e prietena fostei, înseamnă că fie e aproximativ la fel ca ea (caz în care dacă am lăsat-o pe ea, foarte probabil s-o las scurt şi pe prietena ei), fie de fapt aia mă vroia de fapt şi m-aş simţi folosit şi cum eu nu mă folosesc de fete, de ce le-aş permite să se folosească ele de mine?!
De ce să mă leg la cap când nu mă doare?!