| daniel131313 a întrebat:

Salutare, povestea incepe asa. Am intalnit pe o platoforma de chat online o fata de care m-am indragostit. Timp de vreo saptamana am intrat frecvent, am facut rost de instagramul ei si am inceput sa ne cunoastem si am vorbit timp de vreo luna si doreste sa vina in Romania. problema este ca are nationalitate thailandeza, la inceput parea o
idee buna dar parca imi este putin teama sa nu fi fost vreo femeie de moravuri usoare plus ca nu are nici visa de Romania. mi-am intrebat si prietenii ce parere au si m-au cam luat la
misto ca sunt prost …Chiar nu stiu ce sa fac, ea are 25 eu am 27. Ce ma sfatuiti ca ar trebui sa fac? Am nevoie de sfaturi.

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Daca ar fi fata de moravuri usoare ar fi ultima problema, cea mai mare problema e ca "thailandezele" nu prea sunt thailandeze ci thailandezi, te trezesti ca agati o gagica de genul si dai de o puicuta cu ciocan. E riscant mai ales de pe net.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna cam ciudata toata treaba.Ii convine sa calatoreasca atat ca sa va vedeti? Am o prietena care a vorbit cu un nordic vreun an de zile pana s-au si intalnit fata in fata.Acum
au o relatie de 7ani. Poate ar trebui sa mai astepti putin.

| relian a răspuns:

Nu ai ce face, fara viza nu poate veni, de fapt fata aia si cauta de la tine, nu-i aia curioasa de tine ca barbat, cauta ceva acte, apoi sa iti dea cu sutu, mai ales daca arata bine.

E bun sa visezi, dar uneori trebuie sa te mai si trezesti laughing

| Freya1 a răspuns:

Nu avem cum sa iti dam noi un sfat.Trebuie tu sa îți dai seama de ce fel de om e, iar pentru asta ar fi trebuit sa ai totuși un pic de experienta în a cunoaște oamenii sau femeile.

Poate sa fie o fata ok și sincera ce te place și chiar vrea sa aibă o vacanta în România dar care sa se bucure.Dar în avelas timp poate sa fie și o fata ce pur și simplu vrea sa scape de sărăcie, sa își ia viza etc și sa se așeze bine.

Tu nu poți sa îți dai seama după aspectul ei, după cum vorbește, după planuri etc ce fel de eom ar putea fi? Nu îți dai seama dacă te place sau vrea doar sa profite? Ca în fond cam asa se prind oameni dacă x e de ei sau nu.

| johnnny123 a răspuns:

"Am intalnit pe o platoforma de chat online o fata de care m-am indragostit"

Deci NU ai întâlnit-o, ci doar ai schimbat câteva mesaje cu ea. Dar tu numești asta "îndrăgostit".

Cred că la 27 de ani ar trebui să nu te mai comporți ca un băiețel de 12 ani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vorbit și eu odată cu una. Era din Indonezia. Îmi fine, ca eu nu am pus botul la ea. Dar atât de disperată, săraca. Așa de mult dorea sa ma impresioneze ca începuse sa se fotografieze nud, îmi trimitea poze fără ca eu sa cer. Îmi spunea ca ma iubește, ca vrea sa vina la mine. Adevărul ca nici prea frumoasă nu era, fie dezbrăcata sau îmbrăcată. Asta s-a întâmplat prin 2015. Eu vorbeam ca socializare, ea săraca o luase pe alte căi.

| Celestina003 a răspuns:

Daca ea chiar vrea să vina, mi se pare un gest prea frumos....atunci să vă cunoașteți mai mult că de aia vine, să afli mai multe despre ea, să vezi ce poate, ce nu, nu te căsătorești cu nimeni până nu vezi ce poate, eu in locul tău mi-as vedea de treabă, și m-aș vedea cu fetele din apropiere.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

In momentul in care tu o astepti indragostit si poate fi o femeie de moravuri usoare,ea fiind o femeie de moravuri usoare iti v-a consuma banii (alt motiv nu are sa vina,cu asta se ocupa) tu fiind indragostit ii vei da mereu si la final ai fost un prost cum ti-au zis prietenii.
In momentul in care consumi decat o relatie sexuala cu persoana asta,nu o iubesti,nu te indragostesti si ar fi o femeie de moravuri usoare practic ai ****t pe gratis.
Daca ai *** pe gratis, la un momendat inseamna ca chiar te place pe tine si poti sa incepi sa fi indragostit, sa-i dai aia si aia, sa prapadesti si bani, dar la inceput fi RETINUT(sex si restul...nu prea ai nimic, daca nu-i convine, pleaca)!

| newaccountbye a răspuns:

Du- o la ginecolog la date laughing)

| ponturi a răspuns:

Intalneste-te cu ea intr-o vacanta in Spania, intr-un city brake ceva, macar asa nu ai prea multe de pierdut sau macar daca vine in Romania intalneste-te cu ea intr-un alt oras, intr-un hostel de exemplu.

| PsihologulN a răspuns:

Comunică deschis cu persoana respectivă și clarifică-ți temerile și îngrijorările. Consultă și ia în considerare sfaturile de la prieteni de încredere și, dacă este necesar, caută asistență legală pentru a înțelege procedurile și riscurile implicate înainte de a lua o decizie.

| Jasdebi a răspuns:

Eu zic ca n-ai nimic de pierdut.

Dar te-as incuraja sa iti pregatesti asteptarile, ca ea daca vine vine in vacanta, sa se distreze ea nu sa faca ceva pentru tine. Sa nu te astepti la nimic de la ea, gesturi, efort, implicare sau etc, ea vine pentru motivele sale nu sa iti faca tie un bine.

De asemenea vezi sa fi pregatit ca ea va avea asteptari de la tine, sa-i cumperi chestii sau sa-i faci chestii etc, crede ca esti un baiat cu bani dintr-o utopie ca europe care le are pe toate si poate sa le faca pe toate si o sa se astepte la astea de la tine, sa nu fii surprins.

Astia in tarile mai sarace au si vorbele alea cu '' familia e importanta'', vezi sa nu inseli niciodata, ca astia se refera exclusiv la familia LOR, parintii LOI si fratii LOR. Poate o sa faca un gest micut pentru parintii tai sau ceva, dar sa fim seriosi ca orice partener face asta pentru alt partener, nu doar cei care zic ca familia e importanta.

In final, n-ai nimic de pierdut, dar nici nimic de castigat. Eu nu as face asta decat daca era 10/10 la looks ca si eu sunt 9+/10 si mi se pare corect, de ce sa aduc o mătură de 6/10 dintr-o tara din asia si sa ii fac toate placerile doar pentru ca asa am avut eu chef o saptamana, mai ales cand Romania e plina de fete foarte frumoase