| anonim_4396 a întrebat:

Salutare... Spuneti-mi va rog care este deosebirea dintre relatiile personale si interpersonale ale oamenilor. P/u cel mai frumos raspuns-funda!

Răspuns Câştigător
| mariana_4083 a răspuns:

Relatiile interpersonale au construit mereu mediul optim de dezvoltare al orcarei fiinte umane. si deosebirea intre relatia personala si cea interpersonala este ca relatia personala te ajuta sa construiesti relatii pentru o cariera de succes, in timp ce relatia interpersonala dezvolta fiinte umane. SPER SA ITI FIE DE FOLOS puplove struck

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu m-am uitat in dex dar tind sa iau cuvintul interpersonal de la formarea lui si anume ca au contribuit doua cuvinte.Deci inter cred ca vine de la intermediar si deci logic as spune ca o relatie interpersonala este o relatie bazata pe intermediari iar cea personala o ai direct. Dreacu mai stie ca si dex-ul asta-i greu al naibii.

| Ezyo a răspuns:

Relatii personale poti avea cu parinti, frati, prieteni. Relatie interpersonala insa numai prin casatorie devenind mai maturizati ca personalitati.

| mariana_4083 a răspuns (pentru Ezyo):

Nu ne-aparat!