| SimonaBubu a întrebat:

Salutare TPU, am mai avut aceleași probleme dar de data asta a pus capac și vreau sa dati părerea cu sinceritate.Sora iubitului meu are niște probleme cu soțul ei, ea având și un copil.Ei doi nu se înțeleg deloc, se înșală, umbla prin tribunale cine sa ia tutela copilului etc. Faza e ca tot timpul când are proces vine mereu pe capul meu, vine cu cumnata-sa și tot are și aia copil vrea eu ca să o ajut sa o țin în casa, sa o las sa se spele ca și cum ar fi în casa ei.Am acceptat toate astea fără mofturi sau sa ii zic ceva, când venea ii cumpărăm de toate sa aiba pentru copii și pentru ele, nu am scos ochii nimănui, mi-am văzut de treaba mea dar în schimb dacă voia ceva sa ii mai cumpere la copii o lasam pe ea sa își cheltuie banii gen pe șampon, sa se ducă la o pizza sau ce voia sa mai facă în plus. Faza e ca ea sora se înțelege cu un vecin foarte bine în sat și l-a adus și pe el la mine sa îl țin aici în casa cu scopul ca el o duce pana la tribunal.Aici a pus capac, am zis ca mor cu ei de gat, dar am tăcut și l-am lăsat sa stea și el.A doua zi când sa ma trezesc sa fumez(era dimineața) pe balcon voiam, am văzut-o pe sora-sa cum îl mângâia pe spate fără nici măcar cu o rușine și m-a văzut și parca îl mângâia și mai tare tot spatele asa.I-am zis ca e frig aici prin zona cu un ton mai șmecherește cum s-ar zice și tocmai atunci a încetat sa mai facă asa și s-a înroșit la fata din cauza nervilor sau a rușinii sau ambele. Apoi când a plecat cu ala la tribunal și a venit i-am lăsat sa își rezolve problemele și când au venit ei acasa înapoi nu ca au plecat ei singuri, au fost dați afară, i-am zis dacă mai are proces și ea a zis ca nu știe și eu i-am zis ori da sau nu.Ea a zis ca da și i-am zis sa se ducă la hotel, ca ma duc la tara și sa anunțe când vine.I-am făcut destule sa fiu sigura ca nu mai vine.Ce părere aveți? Voi nu ați face la fel? Dacă contează eu am 21 el 27.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui să fi mai directă.Sa vorbesti cu al tau in primul rând sa ii spui ca nu e ok ce se intampla, iar daca nu ia măsuri sa le spui tu verde in fata ce te deranjează.Nu ai ce pierde, în fond sunt niste oameni ce profita de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar iubitul tau, trebuie sa fii foarte slaba ca sa-i accepti si rudele cu toate prostiile lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce situatie de cacao. Eu cred ca le ziceam din start sa nu vina sa doarma vreo noapte la mine, gaseam orice scuza oricat cat de tampita, numai sa ii opresc. laughing