| GeorgeRzv a întrebat:

Salutare TPU

Eu sunt la facultate la Brasov si prietena mea e in clasa a 11 a in orasul in care m-am nascut ( o relatie la distanta cu alte cuvinte) si ne vedem mereu la 2 saptamani cand vin acasa.

Eu pana acum ca sa nu imi simta lipsa ii trimit mesaje de buna dimineata zilnic, fac filmulete cu mine cand ii transmit mesaje vocale si i le trimt pe what's up (deoarece in timpul saptamani are un program aglomerat cu liceul si poate vorbi doar prin sms-uri) si ii scriu mesaje mai mereu prin sms

Pe langa lucrurile acestea ce as mai putea face in plus?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tu ar trebui să știi singur ce să faci. E iubita ta, fii natural și fă ce simți.

| Eduard619 a răspuns:

Nu e nevoie de mai mult dupa o sa te creada innebunit dupa ea si nu o sa fie tocmai ok.
Eu spun sa ii acorzi putin spatiu si sa te limitezi doar la atat.

| Daiiiiana a răspuns:

Bună!
Sunt foarte drăguțe gesturile pe care le faci deja.
Sigur apreciază mult lucrurile astea.
Nu e important să faci cât mai multe, ci, prin ceea ce faci să îi arăți că ții la ea și că distanța nu schimbă nimic în inima ta.
Ai putea să îi reamintești cât e de frumoasă, să îți faci planuri pentru zilele în care stați împreună, poate să îi faci ceva handmade, sunt tot felul de idei pe net, pe pinterest, de exemplu. Cam toate fetele adoră asta.
Ai putea să faci un video în care să scrii pe niște foi motivele pentru care o iubești și să le arăți pe rând la cameră.
Sau să faci într-o zi obișnuită de facultate un efort și să mergi până acasă să o surprinzi.
Probabil o să îți vină și ție mai multe idei, iubirea are rolul ăsta.
Sper că ți-au fost de folos și ale mele totuși.
P.S: Iubiți-vă mult!

| GeorgeRzv explică (pentru Daiiiiana):

Multumesc mult! Esti o scumpa happy

| Tecarucatalin a răspuns:

Fii atent sa nu o plictisesti cu atata atentie.

| Rambo335 a răspuns:

Cand ai oportunitatea arata.i ca o iubesti chiar daca stie asta. incearca atunci cand vi de la facultate tot timpul pe care il ai liber sa ti.l petreci alaturi de ea