| Phyoxis a întrebat:

Salutare tutoror!
As avea si eu nevoie de un sfat/o parere, ceva...
Am 18, sunt intr-o relatie de aproximativ 7 luni.
De vreo 2 luni a inceput sa imi placa de cea mai buna prietena a ei. Uneori ma simt prost din cauza asta, alteori nu.
Cu actuala prietena am mai avut neintelegeri, ne-am certat, ne-am impacat, am trecut peste..eram fericiti. Vorbim zilnic, insa in ultimul timp a inceput sa gaseasca motive de suparare din aproape orice. Aproape orice ziceam, mai ales cand erau si altii prin preajma o supara si nu mai vorbea cu mine.
Ce credeti ca ar trebui sa fac? A mai fost cineva in situatia asta? Daca da, ce ati facut in aceasta privinta?

8 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Daca e un baiat intre doua fete si nu stie pe care s-o aleaga ca si prietena, atunci fiecare fata sa-i scrie o scrisoare in care sa specifice relatia intre ea si parinti. Si in felul asta, poate baiatul va hotara singur care va fi prietena lui adevarata.

| Evolution a răspuns:

Dacă nu îţi mai place de ea renunţă, nu eşti căsătorit. Nu are rost să vă distrugeţi zilele unul la altul.

| T0T a răspuns:

Asta se intampla daca intri in relatie fara sa iubesti respectiva persoana. Las-o acum, mai bine acum decat sa isi dea seama ca nu o iubesti. Esti sub orice critica oricum.

| anonimg a răspuns:

Nu te uita nici la una nici la cealalta. Tu cauta o fata care are caracter.
"Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui." (Proverbe.19:22) Daca o fata nu e buna si e rea, atunci nu te uita la ea, oricat de frumoasa ar fi. Mai mult, daca nu esti pregatit pentru casatorie atunci nu cauta sa ai o prietena.

| Doub a răspuns:

Pentru inceput, desparte-te de prietena ta.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! In mintea si in inima ta mi se pare ca se da o lupta... Daca nu.ti mai place actuala ta relatie de ce nu o terminati? Acum, sincer sa-ti spun nu ar fi moral sa te combini cu cea mai buna prietena a ei! Nici tie s.ar putea sa nu iti fie bine, poate fata nu te place si vor planui sa te faca sa suferi. Incearca sa gasesti o fata noua, departe de anturajul cu cele 2 fete! E doar parerea mea...

| Bismarck_Aura_1997 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, daca tu nu te mai simti bine in relatia ta ar fi bine sa renunti, dragoste cu sila nu se poate...
Si daca a inceput sa iti placa de alta asta inseamna ca nu mai simti pentru ea aceea iubire pe care o simteai odata Daca o sa incerci cu prietena ei va fi foarte dezamagita. Tu sti cel mai bine ce trebuie sa faci, pune-te in locul ei...Tu cum te-ai simti sa fi lasat pentru prietenul tau? Daca chiar iti place de tipa noua poti astepta ceva timp dupa ce te desparti de iubita ta.

| iulika009 a răspuns:

Fa ce-ti spune inima.De care iti place pe aceea sa o alegi.