| Leon a întrebat:

Salutare tuturor! As vrea sa fac o donatie lunara la UNHCR, desi cred ca mi-ar prinde bine niste sfaturi mai inainte. Voi ce asociatie ati sustine, sau mai bine zis care sunt problemele pentru care v-ati implica sa le rezolvati? Astept sfaturi, multumesc!

6 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu sunt implicat momentan in asociatii care lucreaza cu orfani si care se ocupa de servicii de calitate oferite lor.

| Leon explică (pentru cuvant):

Care asociatii, pentru ca eu nu sunt in RO si vroiam sa platesc prin card bancar.

| cuvant a răspuns (pentru Leon):

Aproape toate fundatiile au un cont bancar altfel nu ar putea exista. Alegeti una si scrie-le un mesaj sa iti dea contul. Daca vrei una special spune-mi din ce zona si iti caut

| Leon explică (pentru cuvant):

Sanatate si educatie, cred ca sunt doua probleme fundamentale in Romania. Nu e prea importanta zona, eu am donat pentru spitalul Marie Curie spre exemplu.

| h3r a răspuns:

As dona in functie de cat imi permite buzunarul(in fiecare luna) unei fundatii impotriva cancerului la san. As vrea sa se ocupe cu tratamente pentru femeile depistate de cancer, inclusiv pentru operatii.
In rest, doar ii ajut pe cei saraci, necajiti.
Si apropo, am citit si un articol despre fundatia "Mereu aproape". Bravo lor!

Apreciez bunavointa ta.
Take care.

| Leon explică (pentru h3r):

Ok, mersi frumos, dar si bunavointa asta trebuie sa faci ceva ca altfel nu ajuta la nimic. Fundatia 'mereu aproape' am vazut ca nu suporta plati online(mentionez ca vreau sa platesc cu card si sunt in alta tara).