| Alogin a întrebat:

BUNA TPU! As vrea sa fac o activitate in care sa fac fericiti copii care sunt in spital. Ma refer sa strang jucarii sau chestii de genu sa le oferim copiilor. Am vazut la Bucuresti la fel in spital veneau unii de la asociatie si dadeau cadouri. As vrea sa strang mai multe persoane din Buzau care sa faca parte din aceasta activitate. Stiu cum e sa stai in spital si cred ca le-ar prinde bine copiilor niste fericire. Cine e din Buzau si doreste sa lase msj.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Anunţă rude şi prieteni apropiaţi, colegi.

| introduaicinumele a răspuns:

Buna,
Foarte frumos din partea ta! De obicei sunt diverse asociatii care ajuta copii, etc, le dau bani, mancare. Puteti sa va strangeti mai multi, sa faceti un fel de asociatie, sa impartiti fluturasi, sa spuneti ca nu stiu cand veniti nu stiu unde si se colecteaza hainute si jucarii happy
Succes si sarbatori fericite!

| Amilik a răspuns:

Incearca sa pui fluturase la tine in scoala. Poti vorbi cu dirigintele tau si daca aveti un avizier poti sa pui fluturasul acolo.Sunt sigura ca se vor gasi in scoala mai multi copii care vor vrea sa se implice. Deasemenea dirigintee tau poate sa imparta ideea cu alti profesori care pot sa expuna proiectul tau in celelate clase. Ai putea contacta si unele ONG-uri care au ca obiect de activitate ajutorarea copiilor. La tine in oras sunt trei astfel de ong-uri
http://www.listainstitutii.ro/......buzau-3290
http://www.listainstitutii.ro/ong-fundatia-adolescenta-4949
http://www.listainstitutii.ro/......buzau-5429
Daca mergi la ei si le prezinti ideea ta este posibil sa te sprijine si sa porneasca o campanie impreuna cu tine pentru a aduce un pic de bucurie copiilor bolnavi din spitale. Este posibil ca unele din ele chiar sa aiba un asemenea proiect in derulare si tu sa nu stii, mai ales ca acum se apropie sarbatorile si micutii au nevoie de o bucurie. Pacat ca nu sunt din Buzau ca asi fi participat cu bucuriie alaturi de tine. Mult succes!

| MrSoapte a răspuns:

Excelenta idee...grozava initiativa! Tot respectul pentru tine! Nu pot participa, ca nu sunt din Bz!

| Alogin explică (pentru MrSoapte):

Stiu ca e super. Daca nu gasesc pe nimeni incerc sa fac singura. In spital nu sunt cazuri grave dar unii copii raman singuri in spital.

| bya2000 a răspuns:

Poti sa-ti anunti prietenii colegii prin diferite site-uri de socializare(facebook, yahoo etc.)
Mult succes!(ador oamenii care fac bine si se implica)

| Alogin explică (pentru bya2000):

Am 16 ani si anul acesta am fost de ft multe ori in spital si de aceea vreau sa ii ajut happy. Am nevoie de oameni care sa vina cu idei. Prietenii mei nu sunt interesati.

| bya2000 a răspuns:

Daca ai imprimanta la calculator, poti sa faci postere impresionante cu copii care vrei sa -i ajuti, sa lasi nr. de tel, iar apoi sa le imparti sau sa le pui undeva la vedere (pe un stalp panou publicitar etc.) daca vrei mai multe idei uite adresa mea de facebook:http://www.facebook.com/#!/bianca.timis.94

| Mihaela2001 a răspuns:

Incearca sa raspandesti gandul asta bun pe facebook si spune-le p[rietenilor sa dea mai departe si asa cred ca acoperiti toti copii dintr-un spital sau chiar din doua.