| DeleteAcount a întrebat:

Salutik tuturor!
Va rog sa ma ajutati...
Am cunoscut un baiat la tabara (vara trecuta ), si a fost prietenul prietenei mele cele mai bune ...insa ei nu ii placea de el si s-au despartit (pot spune ca nu a fost nimic intre ei...a durat vreo 5 zile -ceea ce a fost intre ei).Am vorbit foarte mult pe net cu el dupa tabara si l-am vazut de vreo doua ori,iar dupa aceea a trecut o perioada luuuuunga de timp cind nu ne-am mai scris.

Incepind de la Anul-Nou, am inceput sa vorbim din ce in ce mai des...iar eu nu incep deloc discutia, adica el mereu imi scrie "salut" (pentru ca eu nici nu reusesc sa-i scriu ca deja imi scrie el ).

Nu stiu ce sa cred...ar putea sa-i placa de mine?
Sau face asta doar stiind ca eu o sa-i sun prietenei mele cele mai bune ca ea sa fie geloasa.
P.S: Prietena mea stie de acest lucru si nu o afecteaza deloc...

Va rog frumos, astept raspunsuri destul de serioase.
(Dau funda)

5 răspunsuri:
| anapricopi76 a răspuns:

Buna orice e posibil, nimic nu e exclus ii place sa stea in compania ta, sau te place.

| SunStar117 a răspuns:

E foarte posibil, desi ar fi mai bine sa il intrebi direct dar foarte calm.

| DeleteAcount explică (pentru SunStar117):

Eu sint persoana care asteapta sa-i spuna cineva daca simnte ceva pentru mine (sau ceva de genu*)
Prefer sa astept si sa vad ce o sa fie pe viitor.

| Alina_Alexandra_1999 a răspuns:

Poate te place, ce crezi ca te place sa o faca geloasa? nuuuu are cum! uita-te in ochii lui; x

| тιηι a răspuns:

Nu stiu, depinde de ce fel de baiat e, si de cat de mult ii placea de prietena ta. Daca tu zici ca nu a fost nimic intre ei, s-ar putea sa te placa.
Insa ai grija, pentru ca s-ar putea sa caute doar o consolare, sau poate ca vorbeste cu tine doar pentru ca nu are ce face.
Depinde de ce fel de baiat e, ti-am zis. Dar cred ca ar trebui sa faci cumva si sa il intrebi.