| DeleteAcount a întrebat:

Salutik tuturor!
Va rog sa ma ajutati...
Am cunoscut un baiat la tabara (vara trecuta ), si a fost prietenul prietenei mele cele mai bune ...insa ei nu ii placea de el si s-au despartit (pot spune ca nu a fost nimic intre ei...a durat vreo 5 zile -ceea ce a fost intre ei).Am vorbit foarte mult pe net cu el dupa tabara si l-am vazut de vreo doua ori,iar dupa aceea a trecut o perioada luuuuunga de timp cind nu ne-am mai scris.

Incepind de la Anul-Nou, am inceput sa vorbim din ce in ce mai des...iar eu nu incep deloc discutia, adica el mereu imi scrie "salut" (pentru ca eu nici nu reusesc sa-i scriu ca deja imi scrie el ).

Nu stiu ce sa cred...ar putea sa-i placa de mine?
Sau face asta doar stiind ca eu o sa-i sun prietenei mele cele mai bune ca ea sa fie geloasa.
P.S: Prietena mea stie de acest lucru si nu o afecteaza deloc...

Va rog frumos, astept raspunsuri destul de serioase.
(Dau funda)

Ce as putea sa-i mai scriu?

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa te placa, poti sa conversezi cu el despre tot ce crezi ca este interesat..prieteni,filme,muzica,etc

| HELBINSKI a răspuns:

Părerea mea este că te place. Probabil te plăcea din tabără, și poate că a fost cu prietena ta ca să te facă pe tine geloasă, sau să vadă cum reacționezi. Cred că ar trebui să purați conversații ca de la prieten la prieten, știi? Și apoi dacă și ție o să-ți placă de el și lui de tine, va fi ceva. happy Multă baftă.

| DeleteAcount explică:

Unica problema e ca vorbim doar pe net...iar eu nu prea cred in adevarul discutiilor >si de aceea sunt un pic cam nesigura