| anonim_4396 a întrebat:

Saluuut. As dori mai multe pareri sincere.
Am o relatie de aproape un an si 3 luni cu iubitul insa sora lui nu prea cred ca ma suporta, nu ne-am vazut niciodata in realitate si nici nu ne-am vorbit, doar din poze ne stim si atat.Acum ceva timp am facut ceva ce l-a deranjat pe iubitul meu, asta fiind acum 6 luni sau putin mai mult insa el m-a iertat,dar cred eu ca sora lui nu(ea stiind de eveniment).Ce as putea face in privinta asta? As vrea sa o cunosc, sa vad cum este ea ca persoana insa nu stiu cum si daca ii spun iubitului ca as vrea asta pare ca se eschiveaza.Voi ce ziceti?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ar trebui sa-l lasi pentru inselatul care i l-ai facut, aia isi apara fratele mi se pare normal sa fie ofensiva cu tine

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu v-ati vorbit niciodata, de ce crezi ca sora lui nu te suporta?
Nu caracteriza un om fara sa-l cunosti.
Cea mai mare greseala, care din pacate, este cam generalizata.

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg cum poate sta cu tine dupa ce l-ai inselat

| Catrice a răspuns:

Nu v-ați văzut, nu va cunoașteți, dar știi ca nu te suporta s-o nu te-a iertat... cum vine asta?!

| Ellzzz a răspuns (pentru Catrice):

...avand in vedere ce i-a zis fratelui ei despre mine atunci, cum ca e fraier ca se impaca cu mine. m-am intrebat cum de ea nu este curioasa sa vada cum arata, cum gandeste persoana de langa fratele ei, ca totusi a trecut ceva timp... simt ca nu ma suporta pentru ca niciodata nu a venit cu ideea de a ne vedea/vorbi iar daca ii zic iubitului meu zice ''da, da'' dar niciodata nu apucam sa ne vedem. sau cand nu are cu cine iesi intr-o zi si noi doi suntem afara ii spune ca suntem noi si altii si spune ''lasa''

| Plato a răspuns:

Depinde ce ai facut.

| Ellzzz a răspuns (pentru Plato):

Am cam inselat

| Plato a răspuns (pentru Ellzzz):

Inselatul e de neiertat. El e un mare prost ca a trecut peste, e un om fara caracter. Daca sora lui gandeste, nu te va ierta niciodata, ti-ai batut joc de fratele ei in ultimul hal.

Mi se pare ca ai foarte mult tupeu, sa te astepti sa fii iertata. Ai facut ceva mizerabil, inadmisibil, jegos.
Onorabil ar fi fost sa-l lasi si pe el in pace, nu-mi vine sa cred ca te mai poti uita in ochii lui dupa ce ai facut.

Nu pot sa empatizez cu asa ceva. Un om care a inselat, e un om deplorabil. Pe langa ca ai facut o asemenea mizerie, ai si tupeul sa fii iertata ca si cum nu s-a intamplat nimic.
Asemenea tupeu, indrazneala, chiar nesimtire... ma depaseste.

Asta e o enigma pentru mine: in clipa asta, te poti uita in ochii lui si sa-i spui ca-l iubesti?

| Ellzzz a răspuns (pentru Plato):

Cred ca a fost o exagerare din partea ta
a trecut ceva timp, timp in care pot spune ca am ajuns sa il iubesc, asa cum si el o face, orice om merita o a doua sansa

| Plato a răspuns (pentru Ellzzz):

Daca un om rapeste, violeaza, transeaza si mananca un copil, crezi ca mai merita o a doua sansa?
Asta e echivalentul a ce ai facut tu, intr-o relatie.

Nu toata lumea merita o a doua sansa. Criminalii, pedofilii si violatorii nu merita, in fata legii. In fata relatiei, cei ce insala si cei ce sunt violenti nu mai merita o a doua sansa.

De ce nu ai ramas cu ala cu care l-ai inselat? Daca il iubeai pe actualul, nu se lasa sufletul sa-l inseli, indiferent de situatie. Nu exista circumstante atenuante pentru adulter.

| Ellzzz a răspuns (pentru Plato):

Nu imi pot gasi scuze, ai dreptate, insa a fost un eveniment fericit faptul ca m-a iertat. evident, pe jumatate deoarece nu cred ca va uita

| Plato a răspuns (pentru Ellzzz):

Uite, ai nimerit-o: "nu cred ca va uita".
Asa e, nu va uita niciodata. Te vei trezi poate la un moment dat, dupa ce aveti deja o familie, ca te va insela si-ti va spune "mai stii?". Iar atunci, singura ta optiune este sa-l ierti. Insa aia nu mai e familie, nu mai e relatie.

Eu zic sa realizezi ca si sora lui are tot dreptul sa fie suparata pe tine. Asa ca, eu zic sa bagi capul in pamant si sa nu mai spui nimic, stii? Asa e normal, cand ai gresit, sa lasi frumos capul jos si sa accepti consecintele.
Daca tu consideri ca relatia are viitor, problema ta, dar incearca sa nu fii impertinenta, avand in vedere ce-ai facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce iti bati capul despre sora lui? Dacã nu te suporta aia e, nu e ca si cum ar avea vreo influenta asupra lui.
Ps: Plato e pus pe judecati aspre.

Răspuns utilizator avertizat
| LaraClarice a răspuns:

Nu stiu ce vârstă aveți, așa că evenimentul descris de tine in comentariile de mai jos, e oarecum normal in perioadele adolescenței. Și cred că sunteți adolescenți. Nu incerc sa îți găsesc scuze, doar că pe la 16-17 ani, nu cred că vorbim de o relație serioasă și matura, încă. Etapa asta a vieții se caracterizează mai mult prin experintare și teribilism.
Referitor la sora lui, cred că atitudinea ei este de înțeles. Nu e ușor să accepți că o persoană dragă suferă din cauza alteia, și tu nu poți face nimic. Puțin probabil să aibă o atitudine pozitivă față de tine in următorii ani, daca rămâneți împreună. Ar trebui sa accepți situația că atare. Important este lucrurile merg bine intre voi doi. Nu incerca sa aduci in discuție subiectul asta, mai devreme sau mai târziu o vei cunoaște și pe ea, va veni de la sine.
Doar încearcă să o înțelegi.

| 90210 a răspuns:

Are dreptate sa nu te sufere daca l-ai inselat

| Nătărău a răspuns:

Păi ce treabă ai tu cu sor-sa?

| Ellzzz a răspuns (pentru Nătărău):

Vreau sa o cunosc laughing. el imi stie familia, eu..nu