| deeadeuta a întrebat:

Vreau pareri sincere. Voua vi de pare normal ca parintii mei sa nu vrea sa il cunoasca pe iubitul meu? Adica mai mereu ma cert cu ei ca intarzi 10 min sau alte nimicuri si suntem de ceva timp impreuna (10 luni) si le-am propus de multe ori sa il cunoasca sa vada ca nu e cum cred ei pentrut ca ei si-au facut o parere proasta despre el dar nici macar nu il cunosc cum sa fac sa ii conving ca nu e cum cred ei si ca noi chiar ne iubim si sa ne dea totusi o sansa.

Răspuns Câştigător
| RedAppLe a răspuns:

O experienta asemanatoare am avut si eu, dar cu un amic de-al meu.Parintii mei credeau ca el este o influenta negativa...si ca sa vezi, au cam avut dreptate...Acum legat de problema ta, da este ok ca parintii tai sa il cunoasca deci recomand sa il prezinti cat mai curand.Incearca sa faci unele lucruri bune si sa le spui alor tai ca prietenul tau te-a sfatuit sa faci acel lucru, incearca sa le arati ca tu devi o persoana mai buna cand esti cu el, iar atunci parintii tai vor fi mult mai relaxati si mai toleranti. happy Multa bafta iti doresc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intreaba-i daca le pasa atat de putin de tine ca sa nu vor nici macar sa stie cu cine umbli tu cand iesi din casa!
E dur,dar le vei atrage atentia si te vor lasa sa-l aduci acasa, sa-l cunoasca, sperand ca realitatea le va confirma parerea.
Ramane ca baiatul sa fie exact opusul parerii lor si sa descopere ca tu ai dreptate, nu ei.
Deci, incearca.

| neutrino a răspuns:

Ei au totusi dreptate, nu vor ca tu sa devii femeia lui cu acordul lor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mi se pare normal, dar cum spunea si Neutrino, poate nu vor sa ii dea impresia ca isi dau acordul sa fii a lui. Nu stiu ce varste aveti, dar daca sunteti impreuna de 10 luni si e serioasa treaba, as zice sa planuiesti o intalnire intre ei fara sa stie parintii tai, de exemplu trebuie sa te intalnesti cu ai tai in oras la o anumita ora, iesi putin cu prietenul inainte, si mergi cu tot cu el pana in fata parintilor/parintelui, il prezinti scurt, apoi va despartiti (adica el pleaca, nu in celalat sens laughing ). Dupa ce il vor vedea, poate isi vor schimba putin parerea, si vor fi curiosi sa-l cunoasca mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mie nu mi se pare normal. Adica ai mei mereu au vrut sa stie cu cine ies dar n-am vrut eu sa le prezint oficial, doar daca s-a ivit ocazia, pentru ca mi se pare destul de stanjenitoare situatia.

Nu stiu, pune-l intr-o zi sa vina sa te ia acasa dupa ce ii anunti pe ai tai cu o zi doua ca va veni el sa te ia. Ceva de genul. Dar daca va iubiti si toate cele de ce trebuie sa le dovedesti lor ceva? Timpul o sa-si spuna cuvantul bine.