| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta am facut o fapta buna si m-am lasat de fumat.Nu insist pe subiect, doar va spun pe scurt ca am fost foarte racit si n-am fumat 2 zile,iar când am intrat apoi intr-o incapere in care se fuma,mi-a mirosit atat de urat incat mi-am zis wtf-cum am putut sa put in halul asta ani la rand?(Daca TPU sterge wtf,atunci schimbati cu OMG).(Sau cu mon Dieu,daca nu suportati expresiile astea luate de la americani,nici eu nu ma omor dupa ele,va inteleg). Anyway,ideea e ca renuntatul asta la fumat o sa ma incurce putin pe viitor când va trebui sa imi aleg o iubita (de-aia se si zice ca nici o fapta buna nu ramane nepedepsita),in sensul ca daca pana mai ieri nu conta ca e fumatoare,acum parca as vrea putin mai altfel,ceea ce imi cam da motive de ingrijorare,adica dupa ce ca sunt divortat si am si un copil,mai ma ridic tot eu cu pretentii...
Deci iarasi ma aflu intr-o dilema si am nevoie de ajutorul vostru.Ce sanse credeti ca sunt - va intreb pe voi,doamnele - ca o femeie care intalneste barbatul mult visat (eu adica),sa se lase de fumat doar de dragul lui? Adica stiu ca e greu,sunt constient ca va cer sa faceti un sacrificiu enorm si chiar imi imaginez cu groaza cum o fi sa nu te mai poti bucura de „tigara de dupa",de exemplu,dar totusi - credeti ca e posibil?(Am spus ca imi imaginez deoarece eu n-am mai facut sex deloc de cand m-am lasat de fumat)(bine,n-am mai facut din iunie anul trecut,dar asta e alta poveste,n-are legatura cu subiectul de fata).So,astept parerile voastre sincere despre ce v-am zis,iar daca vreti sa completati cu alte idei (stiu eu ce va mai trece prin cap), imi puteti scrie mesaje, promit sa imi fac timp sa le citesc.Si sa va raspund, desigur.

10 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Bună. E un lucru foarte bun că te-ai lasat de fumat! Si sa nu o iei ca pe o faptă bună, ci sa te lasi de tot, cel mai bine! Stii cat de mult iti afectează astea sănătatea? Și miroase, intr-adevăr. Nici eu nu suport tigarile si clar, nu vreau un prieten care miroase a fum.winking

| sofisis a răspuns:

Eu nu m-as lasa de fumat ca asa I se nazare partenerului. M-a cunoscut fumatoare, m-a ales fumatoare...asa ma are pana cand ma hotarasc eu, daca o voi face.
Cat despre tine, daca te va intalni pe tine o doamna care fumeaza, nu se va lasa doar pentru perspectiva unei relatii cu tine. Iar daca o accepti asa la inceput si te trezesti dupa, probabil iti va raspunde ca si mine mai sus. Deci...

| noname2021 a răspuns:

Desigur ceea ce spui tu e destul de greu de realizat pentru domnisoarele/doamnele care fumeaza non-stop.Nu inteleg de ce trebuie ca femeia sa fie neaparat fumatoare. Poti intalni una nefumatoare si asa te descurci mai bine. Daca totusi aia fumatoare e aleasa ta, sansele sa se lase de fumat sunt 50 la suta.Depinde de vointa fiecareia, cunosc multe cupluri care s-au lasat de fumat impreuna de exemplu.Asta ca intr-adevar si-au dorit acest lucru si s-au sprijinit reciproc.Deci depinde de fiecare persoana, de vointa ei si de iubirea pentru tine.

| Lioana a răspuns:

Deci problema e ca ai putea sa-ti găsești o fata fumatoare si crezi ca ea nu s-ar lasa de fumat pentru ca asa iti place tie.
Pai in primul rand ar trebui sa găsești pe cineva. Inca nu stii daca acea persoană fumeaza sau nu ca sa-ti faci griji pentru asta. Exista si persoane care nu fumeaza si n-au fumat niciodată. Daca asta e grija ta de ce nu-ti gasesti o astfel de persoana?
Nu poti sa schimbi oamenii oricat te-ai stradui, daca nu decid ei ca trebuie sa se schimbe. Nu te baza pe schimbarea cuiva pentru a fi pe placul tau. Cauta direct persoana care iti place asa cum e fara a fi nevoie sa schimbi nimic la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Amely21):

M-am lasat de tot, azi fac 6 zile si n-am simtit nici un dor de ele in tot acest timp.Deci nici nu pot spune ca e vorba de vointa aici, pur si simplu m-au dezgustat dintr-o data si asta a fost.
Vointa pot sa zic ca am legata de alta problema, mai exact ca rezist de foarte mult timp fara...sex,dar asta e alta discutie si oricum tu esti foarte mica, am inteles ca ai 21, deci nu pot vorbi cu tine despre acest subiect.Din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Da,draga,am inteles.Dar eu ziceam ceva de genul ca te întâlnesc pe tine si tu fumezi-eu nu, ne cunoastem, apoi tu te indragostesti de mine ca o nebuna si...in fine, nu mai zic nimic, cine dracu sa se mai indragosteasca de mine, ai dreptate...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca tu ai citit pe diagonala tot ce am scris eu. Pe scurt, daca eu te-as intalni pe tine si m-as indragosti iremediabil, tot nu m-as lasa de fumat. Eventual as incerca sa nu fumez cu tine de fata dar atat. Mai mult, dupa o varsta incolo stii bine ca devii un caracter format si ti se pare abuziv sa vina cineva sa iti dea ultimatum-uri sau sa te puna sa alegi intre 2 lucruri.

| GirlOnline81 a răspuns:

Poldun, Poldun, tu si iarasi ale tale dileme...
Dragule, stii cum e cu noi, oamenii? Nu? Lasa-ma sa-ti spun atunci.
Vrem - cu totii ne dorim - sa avem alaturi pe cineva care ne iubeste pentru cine suntem, nu pentru cine vrea acea persoana sa fim.
Cat despre faptul ca te-ai lasat de fumat... sa stii ca si eu m-am lasat. De mai multe ori laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru GirlOnline81):

Tocmai ce ma pregateam sa iti scriu un mesaj, dar m-am uitat sa vad ce fundite mai ai pe acolo si am dedus ca nu esti in tara...
Acum...stau cuminte, asta e.
Despre ce anume am vrut sa iti scriu, nu mai are rost sa iti spun...
Si oricum, cica barbatii trebuie sa fie mai enigmatici.

Răspuns utilizator avertizat