| IceCreamDoll a întrebat:

Se pot schimba oamenii intr-o vara? Eu nu m-am inteles bine niciodata cu colegii din clasa pentru ca am fost si sunt in continuare la un liceu de 'fite', doar ca intr-a 7a si intr-a 8a s-au intetit certurile si panarama dintre mine si ei. In schimb atunci aveam 2 prietene cu care vorbeam in pauze, dar ele nu o sa mai fie colege cu mine sad. Acum o sa intru la liceu si o parte din 'dragutii' de colegi o sa ramana. Habar nu am cum sa procedez, mai ales ca o sa vina si altii noi, de la alte licee si s-ar putea ca fostii colegi sa spune niste chestii urate despre mine. Ce sa fac? Sa testez terenul cu aia vechi, sa vad daca s-au schimbat sau sa ma duc si sa vorbesc cu colegii noi? Idei si sfaturi. Multumesc anticipat tuturor celor care vor raspunde. Funda + voturi.

Răspuns Câştigător
| Bianca_1513 a răspuns:

Da este posibil sa se schimbe, dar tu trebuie sa iti faci prieteni noi si sa nu ii lasi sa se bage in prieteniile tale. Liceul este un nou inceput si trebuie sa ai incredere in tine. Nu ii lasa sa te domine happy

4 răspunsuri:
| BlackR0se a răspuns:

Sa vorbesti cu cei noi...Cei vechi deja ti.au demonstrat ceea ce sunt tongue

| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Un om nu are cum sa-si schimbe personalitatea intr-o vara, mai bine vorbeste cu colegi noi.

| Flooo a răspuns:

Liceul este un nou inceput, sa nu iti faci probleme, sunt sigura ca o sa te integrezi repede si o sa iti faci prieteni buni! Nu cum au fost fostii colegihappyUita de ei.big grin

| IceCreamDoll explică:

Multumesc pentru sfaturi. Toti ati spus niste chestii utile. Astept sa vad cum o sa fie la liceu peste 2 saptamani. Am niste emotii uriase. Sper ca totusi sa reusesc sa ma acomodez cu noii colegi.