| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Si ma intorc iarasi aici, la voi, cerandu-va un sfat, desi spuneam ca o sa incerc sa ma ajut singura. Dar sunt foarte confuza.
Eu cu el, am fost prieteni foarte buni, dar sentimentele noastre erau altele. V-am cerut si atunci o parere, si toti mi-ati spus ca el tine la mine. Peste putin timp, ne-am certat si nici nu am mai apucat sa fim impreuna. La cat de mult tineam eu la el, m-a bagam cu el de fiecare data in seama, dar la cat este el de orgolios, mereu ma respingea.
Au trecut 8 luni de atunci, si inca nu l-am uitat. Este singurul baiat la care pot spune ca am tinut mult.. Pentru el nu simt doar atractie fizica.
A tinut la mine mult, stiu sigur, si imi este ciuda ca l-am pierdut. Trecusera 6 luni fara sa il vad deloc si fara sa vorbim, si nu il uitasem. Imi ocupam timpul in mare parte, cu amintirile cu el.
Pot spune ca ne-am cam impacat, dar nu mai este ca inainte. Vorbim, dar nu mai vorbim ca inainte toata ziua, si noaptea pana dimineata pe la 5-6. Ne salutam pe strada.
In ultimul timp, cand ma saluta, ma pisca de obraz dupa ne uitam unul in urma celuilalt si ne zambim lung. Dmn, cat de mult pot tine la el.
Cum am mai spus, nimic nu mai este la fel ca inainte. Dar imi simt greutatea pe suflet foarte mare, vreau sa ma eliberez cumva, sa ii spun ceea ce inca simt pentru el..
Candva imi spunea ca nicio fata nu a tinut la el. Dar daca ar sti despre mine ceea ce inseamna el pentru mine. sad
Vreau sa ii spun, dar nu stiu cum. Nu vreau sa ma creada nebuna.
Ma gandeam ca as putea sa incerc sa ma reapropii de el, iar cu timpul sa ii spun. Dar nu stiu, nu mai e ca inainte. Parca nu mai pot vorbi cu el orice, astfel incat sa putem vorbi ore intregi
Ce credeti? Ce as putea face?
Simt o durere ingrozitoare in piept de fiecare data cand ma gandesc la el. ( Iar eu cum ma gandesc la el toata ziua si toata noaptea... )
Am 17 ani ( asta spun ca sa nu va ganditi ca am vreo 11-12-13 ), si este singurul baiat pentru care nu am simtit doar atractie fizica pana acum

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt de acord cu torsi, spune-i cat de mult inseamna el pentru tine. Nu ai nimic de pierdut, poate doar de castigat.
Succes!

| doc69 a răspuns:

Si de unde vrei sa stie toate gandurile tale daca nu stai sa discuti serios cu el si sa ia si el o decizie in deplina cunostinta de cauza? macar in cel mai rau caz stii adevarul si te linistesti, in cel mai bun caz o sa traiti ceva frumos.

| stresat a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el, si daca primeste ca un lucru pozitiv, propune-i sa fiti impreuna.

Răspuns utilizator avertizat
| torsi a răspuns:

Urmeaza-ti instinctul si dragostea. daca ( virgula ) chiar simti ceva pentru el, spune-i.winking

| UsersBoss a răspuns:

Ai grija sa fii numai tu cu el incerci sa vorbiti despre ceva anume si sa ii arati atractia ta pentru el si sa ii arati cat da mult tii la el si sper sa va impacati pentru ca stiu senzatia am patit-o dar eu am trecut mai departe dar vreau ca tu sa reusesti sa te impaci cu el. MULT SUCCES!

| smokehearb a răspuns:

Asta e sigur si el tine la tine,,, cel mai bine e sa te duci la el si sa vorbiti fata in fata explica-i ce simti pentru el nu amana,, macar stii ca ai facut-o, crezi ca daca astepti rezolvi cv? nu rezolvi nimic iti zic eu,, zi acum pana nu e prea tarziu,,