| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Sunt pe cale sa fac cea mai proasta greseala straight face.
Incep sa tin la un prieten. Ma deranjeaza cand ne certam ( desi s-a intamplat doar de doua ori... ), ma gandesc toata ziua la el. Vorbesc numai despre el. Ne tachinam mereu cand vorbim. Vorbim tot timpul... Ii place sa ma enerveze. sa ma faca sa rad.
De fapt nu suntem prieteni de foarte mult timp, ci de vreo 5 - 6 luni happy. Mi-a spus ca sunt diferita de restul fetelor care le-a cunoscut, ca vede in mine o persoana de incredere. ca ii sunt simpatica. ca el credea ca toate fetele is proaste si cu impresii, si eu chiar i-am dovedit ca nu toate ferele sunt la fel. Si el e suparat cand ne certam. De fapt asta imi dau eu seama din vorbele lui.
Nu pot sa ii spun. Nici macar nu vreau sa ii spun, vreau doar sa isi dea seama. Nu stiu daca faptul ca vorbim toata ziua. si am stat de 2 ori toata noaptea de vorba cu el a fost sufiecient. Adica sigur nu este. Nu stiu ce sa fac straight face. Eu chiar cred ca incep sa tin la el.
Eu am 16 ani, el 18. Sa stiti ca multe persoane mi-a spus ca e baiat serios, ca nu`si bate joc. happy
Nu vreau sa stric prietenia dintre noi 2. straight face. Dupa cum v-am mai spus, sunt multe lucruri care nu le-am mentionat aici. De multe ori am impresia ca ma place.
Ce sa fac? straight face Macar sa ii dau de inteles straight face.
Ps. Nu ma puneti sa ii zic sa iesim la un suc. Ca m-as simti foarte rau. Mai bine imi spune el big grin
Multumesc mult. Sper sa ma intelegeti. Ma numesc Alexandra, Zalau! :*

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Păi, chiar te place. Şi cred că şi-a dat şi el seama că e reciproc. Stai liniştită, vă cunoaşteţi de câteva luni, nu vă puteţi numi prieteni adevăraţi. Şi nu e o prostie. E firesc să ai sentimente.

Poate gândeşte ca tine. Poate nu vrea să rupă prietenia... Mai aşteaptă, eu sunt sigură că i-ai dat de înţeles că-l placi. Dacă nu, asta e. Fă tu primul pas dar roagă-l să jure că dacă va ieşi prost veţi uita tot şi o veţi lua de la început şi totul va fi ca inainte.

Baftă!

3 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna alexandra...
cand am citit povestioara ta mi-am adus aminte de cum a inceput si relatia mea.eu si el eram prieteni si cu timpul am inceput sa vorbim foare mult stateam nopti intregi (la fel ca voi)si cu timpul s.au nascut de partea amandurora sentimente(am citit undeva ca in cele mai multe cazuri de prietenie intre o fata si un baiat se infiripa o relatie)dar ne era team sa marturisim asta pentru ca nu vroiam sa rupem ceva din prietenia noastra...dar intr.o seara am inceput sa ne jucam adevar provocare sau valoare si m.a intrebat cat %tin la el, nu prea stiam cum sa ii raspund si l.am intrebat in ce fel sa tin la el ca prieten sau ca...mai mult si el mi.a spus ca ambele, iar eu atunci i.am raspuns ca pireten100% si ca nu pot sa mint si sa zic ca nu simt nimic pentru el si in celalalt fel pentru ca de fapt il iubesc, iar atunci si el mi.a spus acelasi lucru si asa a incepu relatia noastra care tine de 2 ani si nu avem de cand sa punem punct
ti.am povestit asta pentru ca am sperat ca poate si tu sa propui acest joculet cu "amicul "tau si p oate o sa aveti si voi parte de o iubire sincera si profunda
si din felul in care ai spus ca iti vorbeste eu chiar cred ca si el te place
iti urez multa multa bafta si sper ca ti.am fost de ajutor
pupici

| Amelya02 a răspuns:

Buna!

Sa stii ca cea mai mare prostie pe care ai putea sa o faci, este sa nu iti dai o sansa cu el.Nu as vrea sa treci prin ce trec eu acum.O sa realizezi mai tarziu si vei regreata, crede-ma. Eu nu vroiam sa accept faptul ca sunt "indragostita" de el deoarece il consideram inferior, iar acum.plang si plang.happy

| steauabucuresti003 a răspuns:

Ar fi mai bine sa ramaneti prieteni, decat sa ajungeti sa va despartiti si sa uitati tot ce a fost intre voi, mai bine prieteni:d