| anonim_4396 a întrebat:

Si o mama care isi lasa bebelusul in tomberon trebuie respectata ?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nicidecum.Societatea face o greseala,cand numeste orice poanca ce s-a calarit,si vomitat un plod,mama. Titulatura asta o dobandesti cu greu,dupa ce ai grija de plod, si te comporti ca atare cu el, si nu esti o fiinta degenerata.In acest caz,cea ce isi arunca nou-nascutul,sau il abandoneaza in fata unei case,sau il lasa la maternitate,dand bir cu fugitii,nu se poate numi mama,pentru ca nu indeplineste calitatile alea psihologice,ce te transforma din gravida sau lauza intr-o mama ce stie sa se comporte cu kinderul,si sa-i ofere o morala si o educatie respectabile.Dac-ar fi dupa mine,as da scaunul electric pentru iresponsabilitate cinica persoanelor ce isi abandoneaza nou-nascutii,chiar daca nu au posibilitati sa-l creasca.E nevoie de o educatie la nivelul asta, ca sa nu mai aiba orice trepanat copil, si sa-i distruga tot viitorul printr-o decizie cretina.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa parerea mea o mama care isi lasa copilu la tomberon ar trebui,,castrata,,asa incat sa nu mai aiba parte de copii veac, daca faci un copil si nu esti in stare sau nu ai posibilitati pentru al creste atunci mai bine lasa l la un centru de plasament, asa mi se pare corect

| Yoana a răspuns:

Nu. Nu este deloc normal acest lucru. Totusi de ce sa mai faci copii daca nu esti in stare sa ii cresti? In finehappy.

| adelaadelaadela a răspuns:

Mama? asta e "mama"? nu e...

Răspuns utilizator avertizat
| ℓσνє a răspuns:

Pai raspunsul este logic NU. Nu cred ca este un gest logic sau ceva normal. Eu cred ca nu ar trebui sa mai aiba dreptul la alti copii.

| Wowhow a răspuns:

Nu, categoric.Nu cand avea si alte variante, dar a ales sa distruga o viata