| Alexa20045sisis34 a întrebat:

De ce trebuie respectată o mamă?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deaia pentru ca merita

| darrio2007 a răspuns:

Te-ai gandit mult pana ai pus aceasta intrebare? Mama te-a adus pe lume, te imbraca, iti da sa mananci, te spala etc. Cum sa nu o respecti?
Daca pui asemenea intrebare, esti jalnic.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca ea ti-a dat viata si ea te creste cu toata dragostea si sacrificiile facute!
Pentru ca ea te hraneste, te imbraca, te spala si iti da tot ce-ti trebuie pana termini scoala.
Pentru ca ea iti poarta atat dragoste cat tu nu vei fii in stare niciodata.
Pentru ca ea este cea care isi da viata pentru tine, din dragostea infinita care ti-o poarta.
Si cred ca mai pot scrie vreo 30 de fraze...

| Freya1 a răspuns:

Pentru ca te-a facut.
Si-a sacrificat viata, tineretea, banii, liberatatea, silueta sa te aduca pe tine pe lume sa te iubeasca si ingrijasca si sa te faca mare.Si daca e o mama buna sunt sigura ca o sa fie singura la a carei usa poti sa bati orcand ai nevoie de ajutor.

| sofisis a răspuns:

Din principiu.

| Lioana a răspuns:

Am eu o întrebare pentru tine. De ce crezi că o mama nu merita respect? pentru că nu ai pune aceasta întrebare dacă nu ai crede asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca parinti se respecta, iar tu traiesti datorita mamei tale ca ea te-a adus pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce întrebare grea...

| valentina2392 a răspuns:

Acest raspuns il vei afla cu sinceritate atunci cand nu va mai fii langa tine! Si-ti va parea rau de fiecare clipa in care nu i-ai dat atentie!
Si ca un al doilea raspuns! Parintii sunt cei care au grija noastra si ne-au crescut asa cum au putut, cum iau dus capul si dupa cate posibilitati au avut! De la 18 ani esti liber sa-ti oferi singur ceea ce iti doresti si de ce ai dus lipsa.

| miha1275 a răspuns:

Pentru că este mama, atât. Te înțeleg, probabil treci printr-o perioadă grea, şi eu sunt cam în aceiaşi situație. Şi eu am probleme în familie, dar nu pot să nu o respect, mi-a dat viață, şi a făcut enorm de multe pentru mine.