| Mirunaraeschi a întrebat:

Daca nasc la 17 ani ce se va intampla cu iubitul meu si cu copilul?
Voi putea sa plec din maternitate cu bebelusul sau trebuie sa vina mama?

10 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nimic, sexul cu minori peste 15 ani nu e faptă penală.

| Fatamuntilor a răspuns:

TREBUIE sa ai parte de sprijin.
Consiliu de familie cu tatal copilului. Plus parintii vostri.
Oricat ti-ai dori singura nu vei puteasa razbati, nici cu iesitul din maternitate, nici cu ce va urma dupa.
Ai grija de tine!

| danutzu96 a răspuns:

Am multe cunostinte care au nascut la 16 -17 ani si totul a fost normal.

| AliGab a răspuns:

Prezenta unuia dintre parintii/tutorii tai este obligatorie la iesirea din maternitate si inregistrarea copilului tau

| StefanDrg a răspuns:

Te rog sa faci avort

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru StefanDrg):

Pentru ca... ce? Poate ca are cu ce. Poate ca o va motiva copilul sa se tina de treaba si sa ii asigure un viitor. Bai ce oameni si voi...

| StefanDrg a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cum sa creasca copil cand ea insasi e un copil?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru StefanDrg):

Ce urasc eu porcariile astea prin care tot romanu' nu stie decat sa subestimeze pe cei din jur. "Esti copil, nu poti sa lucrezi." "Degeaba ai firma si angajati capabili, nu poti sa faci bani daca nu esti securist." "Nu poti sa faci fara spaga." Si multe altele de genul asta. Cum sa il creasca? Cum l-a facut! Nu a mentionat ce parere are potentialul tata de treaba asta, cel mai important ar fi sa fie pe aceeasi felie sau macar sa il dea in judecata sa plateasca pensie alimentara.

| whatisthis19 a răspuns:

Aia care zic ca tu sa faci avort sunt niste criminalii!

| blackno1 a răspuns:

Fa avort Nu iti strica viata de la 17, nici de la 20. Fa-ti mai intai o cariera.