| viopop54 a întrebat:

Si totusi, eu stiu pe cineva care, neputandu-se casatori pentru. ca a fost o mare pramatie, a lucrat cu un preot si, in final, s-a casatorit si inca fff bine. Sa fie coincidenta?

Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Nu cred ca poate fi o coincidenta

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident, unde vezi tu legatura?

| fabiola a răspuns:

Lucreaza cu D-zeu, cu oamenii dar nu cu preotii si camatarii! Si apoi (pentru ca banuiesc ca ai o varsta) nu casatoria este importanta ci iubirea, comunicarea, potrivirea intre cele 2 suflete!

| alessia5158 a răspuns:

In acest caz NU este vorba despre o coincidenta ci, despre o CONSECINTA a faptului ca acea "pramatie" a fost receptiva/deschisa preceptelor moralei crestine cu ajutorul unui preot!

| luiza a răspuns:

Nu pentru ca a fost pramatie nu s-a casatorit, si nu s-a casatorit pentru ca a lucrat cu un preot. Si nu cred ca e o coincidenta, A stiut sa fie mai receptiva si mai deschisa, avand in vedere ca viata a invatat-o mai multe.