| Ingerfararipi333 a întrebat:

V-ati casatori cu un viitor preot?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca as fi indragostita de el, da!

| Holiday a răspuns:

Daca nu reusesti sa pui mana pe ceva mai bun, da, desi mi-ar fi totusi jena sa-mi propun sa traiesc toata viata cu unul care se intretine prin inselarea credulilor.

| Bizon95 a răspuns:

Eu personal am o fobie anti-biserica din cauza ca fac prea multe chestii aberante

dar, de asemenea sunt o persoana care poate sta "stramb" si judeca drept, asa ca pot sa iti spun ca daca nu ai in nici un fel fobia de mai sus, atunci e o viata foarte stabila si linistita, preotii nu raman fara job, si sunt respectati de toata comunitatea

singurele probleme sunt ca nu poti sa calci stramb toata viata (si ma refer la chestii ca imbatat, discoteca, etc. orice chestie care te face sa arati naspa in fata enoriasilor)

SI faptul ca un preot nu isi alege biserica la care e repartizat, asa ca s-ar putea sa ajungi intr-un satuc de provincie

in plus mai e si ideea de cat de tare il iubesti si cat esti dispusa sa sacrifici pentru el!

| ywar a răspuns:

O sa fii coana preoteasa respectata de toata lumea. INtr-un sat profesorul/invatatorul, primarul si parintele sunt niste oameni importanti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intreabale pe sotiile preotilor ce viata au avut cu ei. Da, e adevarat ca barbatul in calitate de duhovnic nu isi bate femeia niciodata si nici nu ridica vocea pentru ca el a depus un JURAMANT in fata lui Dumnezeu la patriahie si nu are VOIE.
Casnicia pe care o so ai cu preotul o sa fie ok, linistita

| CinevaAnonimă a răspuns:

Depinde de caracterul persoanei. Nu toți preoții sunt la fel. Dar dacă aș fi îndrăgostită, da!