| fritzz a întrebat:

Buna
as vrea sa stiu daca este vreo persoana catolic care nu a mai fost casatorit si s-a casatorit cu o persoana ortodoxa divortata, cum a procedat, a vorbit cu vreun preot, ce indumari a dat, sau ce a spus

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu sunt restrictii la ortodocsi daca casatoria se face intre un catolic si un ortodox! La ortodocsi, ar fi o problema care presupune discutia cu un preot, daca un ortodox s-ar casatori cu unul de religie musulmana( religie considerata de ortodocsi a fi necrestina! )