| lizzzard a întrebat:

Sincer nu stiu cum.sa incep... din anul 2009 am.plecat din tara si mam stabilit in suedia alaturi de mama.mea toate au fost bune la inceput pana miam.regasit viciul pacanele care l-am. avut si in. tara.La inceputurile.mele.aici am reusit sa rezist tentatiei de a juca si .mam.dedicat sa imi fac o familie, totul a fost bine timp de 5 ani dar apoi ruperea relatiei si singuratatea de aici m-au impins din nou pe cai gresite si uite asa am.inceput din nou sa joc sume mici si chiar daca am gasit.o noua fata care sa imi aline singuratatea si sa ma ajute sa devin cineva nu am mai apreciato cum.trebuia si am. pierdut-o din cauza jocurilor pentru ca sumele pierdute cresteau pana am. ajuns in momentul in care luam salariul dar in 30 de min nu mai aveam nimic din el si uite asa am pierdut si a 2 relatie care a durat 2 ani. Am suferit si am incercat sa ma opresc din jocuri si tot ce m-a facut sa pierd persoanele.din jurul meu dar din pacate nu ma regaseam.parca tot ce faceam nu ma atragea si cum necum.tot.la jocuri am ajuns pana cand anul trecut.prin aceiasi perioada a anului mai exact inceputul lui decembrie dintr-o prostie am ajuns sa ma indragostesc.de o femeie maritata cu copii pe care o cunosteam si ii stiam trecutul plus ca in momentul in care noi am inceput sa ne apropriem.ea era ceea care isi insela.sotul cu un prieten de al meu iar eu incercam sa o ajut sa se impace cu prietenul meu dar in final am ajuns noi 2 sa fim impreuna. Totul a fost foarte bine la inceput desi este o diferenta de 8 ani intre noi plus ca ea are 2 fete de 14 respectiv 15 ani pe care le cunosteam destul de bine. Gasisem in ea tot ce imi puteam dori si ma facuse prin gesturi si fapte sa uit de cazinouri si viata dinainte, era cu mine mai tot timpul muncea cot la cot cu mine chiar daca era vorba de munca in constructii si pana seara tarziu ...venea cu mancare dupa mine mereu la pauza ma ducea si ma lua de la munca si astea erau lucruri pe care nimeni nu le mai facuse pentru mine. Totul a decurs.asa o perioada de 3 luni in care chiar daca nu stateam impreuna si ea avea barbat cu care zicea ca sta doar de dragul fetelor era 90% din timp cu mine. Intr-adevar ca am oferit sprijin moral si financiar 100% adica ii consideram.fetele.ca si ale mele.si le faceam toate poftele.atat cat puteam iar pe ea care era in somaj nu o puteam lasa singura cu toate problemele mergand pe ideea ca totul se imparte si ca asa cum ea m-a ajutat trebuie sa fac si eu. In luna aprilie ne-am mutat impreuna in urma unei banuieli si scandal al sotului ei legate de relatia dintre mine si ea iar ea la presiunile mele a plecat de acolo mutanduse unde stateam.si eu si mama iar planurile.erau sa ne cautam ceva doar pentru noi si fetele ei in fine la presiunile fetelor care ulterior aflase de relatia noastra si ma acceptau dar aveau nevoie de procura de la tacsu pentru alte probleme au convinso pe maicasa sa se intoarca acolo pentru o perioada si sa le obtina ceea ce au nevoie iar de aici au plecat o gramada de probleme pentru ca am ajuns la certuri gelozie si nimic nu a mai fost la fel iar eu am inceput din nou cu jocurile. Adica la orice cearta suparare sau dezamagire singurul lucru care ma facea sa uit era cazinoul.in fine in prima parte am negat si am.pus totul pe baza ca nu miam.primit salariu si fel de fel de scuze.pentru a musamaliza pierderea banilor pana cand mi-a vazut desfasuratorul bancar si a constatat ca am.inceput iar sa pierd banii. Ulterior a urmat o cearta dar m-a iertat in schimb intr-o mini excursie in tara mi-am.dat seama ca si ea a avut acelasi viciu iar in ultima perioada sa reapucat si ea iar problemele mele au devenit foarte mari pe plan sentimental o iubesc si simt ca ma iubeste dar acum una din fete nu ma mai accepta si totul intre mine si ea e mult mai greu ne vedem rar ne auzim.doar cand e la munca si totul pe furis iar presiunea ei este foarte mare pentru ca acum. fetele il vor pe tacsu si o ameninta ca nu mai vorbesc cu ea daca continua cu mine.iar in acelasi timp ea nu vrea asta iar eu nu mai accept sa ma multumesc doar cu putin si cu statutul de amant dar ea este fricoasa sa plece de acolo.iar toqye problemele astea mau impins sa joc si sa imi revars tot amarul in vechiul meu viciu. Nu este vina ei sau a altcuiva in afara de mine dar ea nu ma intelege ca am nevoie de sprijinul si timpul ei pentru a imi distrage atentia de la jocuri. Nu stiu cum sa fac sa pun punct acestei relatii pentru ca oricum as da-o nu pot sta o zi fara sa stiu de ea si fara sa vb cu ea sau sa ma cert cu ea fie ii scriu si ne auzim pe whatsupp sau mailuri fie o sun si o stresez pana imi raspunde fie incerc sa ii gasesc scuze in greselille ei dar intr-un final ajungem sa o luam de la capat dar numai ca eu mi-am pierdut incredrea si speranta ca va fi bine si am devenit oarecum egoist pentru ca nu vad decat greselile ei si orice face pentru mine mi se par3 prea putin iar fara sa vreau gandurile mele sunt decat sa ii dau ei bani mai bind ii pierd si uite asa am ajuns sa ma ruinez si sa nu ma mai regasesc. Ce as putea face ca sa gasesc taria de a renunta la ea si sa nu ajung iar la jocuri.

1 răspuns:
| GirlOnline81 a răspuns:

Jocurile de noroc au devenit pentru tine o dependenta. Din pacate, pentru aceasta boala a creierului nu exista tratament, insa cu ajutorul unui profesionist poate fi vindecabila. Sunt sigura ca in Suedia exista clinici sau grupuri la care poti apela cu incredere. Tot ce trebuie sa faci este sa te interesezi despre asta si, cel mai important, sa ai vointa.