| FuckTWorld a întrebat:

Nu pot sa-mi scot o persoana din cap, nu ma gandeam ca pot pati asa ceva.La varsta de 17 ani, imi placea foarte mult de o fata, pe care am intalnit-o la un bal al bobocilor, fata avea 20 de ani, asta era o mica problema si ma asteptam la un refuz categoric din partea ei, insa ce aveam de pierdut si am incercat sa profit de sansa care o am de a vorbii cu ea.Am mers la masa unde statea ea cu prietenele ei si am intrebat-o daca vrea sa vina sa bem ceva la bar impreuna, sa mai socializam putin, a acceptat si a venit cu mine.Am stat de vorba vreo 45 de minute cu ea, dupa care am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna, ca imi place mult de ea.Ea a inceput sa-mi zica ca se mai gandeste, ca nu stie ce sa faca sa nu regrete dupa, pentru mine era clar ca am fost refuzat asta e, merg inainte nu ii problema nu ma agat de nici o fata, is fete destule.Insa la plecare i-am zis ca ii las numarul meu de telefon sa ma sune daca vrea sa vorbim mai multe s-au sa fim impreuna. Dupa 2 saptamani a sunat telefonul, am raspuns si a zis sa ne intalnim ca s-a gandit mai bine, ca is baiat bun si de treaba si vrea sa fim impreuna.Mi-a pus capac, o consider inca fata ideala pentru mine, din toate punctele de vedere. Odata nu mi-a gresit fata asta.Relatia a rezistat 2 ani. Insa eu eram o persoana care ii placea prea mult viata.Noapte de noapte eram prin oras s-au plecat cu prietenii mei si anturaju dubios cum il considera ea.Am ajuns sa beau o sticla de whiskey si sa fumez iarba in fiecare noapte,jocuri de noroc,poker,ruleta,aparate,insa nu am inselat-o niciodata ca o iubeam prea mult. Aveam intrare peste tot in oras, card vip la cluburi, puteam sa rezolv orice problema si sa fac rost de orice datorita relatiilor pe care le aveam.M-am lasat de unele vicii cand eram cu ea, cum ar fi jocurile de noroc, bautu, tigarea si iarba in perioada aia, tot imi zicea ca nu are rost sa-mi bat joc de mine singur sa ajung o epava, le-am lasat pentru ca nu vroiam sa o pierd. Dupa 2 ani au inceput problemele,a zis ca a cunoscut pe cineva la un chef ce ii bodyguard la un club,si mi-a zis ca crede ca s-a indragostit de el si sa o iert ca nu a vrut sa-mi faca asta, spera sa ramanem amici.I-am zis frumos nu trebuie sa-mi dai explicatii, nu ti-ai batut joc cat timp am fost impreuna de mine te-ai purtat frumos, stiu ca fiecare inceput are un sfarsit, si ii alegerea ta ce faci. Chiar daca nu mi-a picat bine, pentru ca o iubeam prea mult, stiam ca nu pot sa ma agat de o relatie.Am ramas amici, insa ma suna zilnic sa ma vad cu ea la suc sau in oras, chiar daca imi faceam numai rau cand o vedeam si cand vorbea cu actualu prieten la telefon, insa nu o aratam.Prietenul a inceput sa ii reproseze ca sta mai mult cu mine decat cu el, a inceput sa o bata, sa o batjocoreasca, ea plangea zi de zi.Pana am auzit o cearta la telefon intre ea si prietenul ei cand eram la suc.Si mi-am dat seama ca o boxeaza si isi bate joc de ea, o injura non-stop, si mi-a recunoscut ea.In momentul ala mi-am luat foc, eram setat sa il achit pe prietenul ei.Nu puteam sa accept ca cineva o bate si ea nu face nimic de frica si m-ai imi zice ca daca ma bag nu o sa mai vorbeasca cu mine niciodata.Mi-a dat numarul lui, am vorbit frumos sa o lase, a inceput si cu mine cu gesturile de smardoi si boxer.Nu era de categoria mea, asa ca am sunat un prieten de categoria lui sa ii explice ce se intampla daca nu se opreste.El a crezut ca faceam caterinca si is ca toti copii care dau nume de care au auzit fara sa-i cunoasca.Si a continuat sa-si bata joc de ea.Pana a aparut prietenul meu in fata blocului unde locuia si la batut, de nici nu a mai vrut sa auda vreodata de fata aia, a sunat-o sa-i zica sa il ierte pentru ce a facut cu ea.Insa ea de atunci a disparutsad si-a schimbat numarul tot.Imi platesc decizia luata, consider eu buna chiar daca nu o sa mai ma bage in seama si o iubesc foarte mult. Dupa am incercat sa-mi fac o prietena noua dupa un timp, era frumoasa, insa era zi de zi trista ca taicasu ii bolnav si nu are bani de medicamente si ca o duce foarte greu, sta la internat cu 10 lei pe saptamana.Mi-a fost mila si aveam in cap numa sa o pun pe picioare.Am platit tratamentu lu taicasu si l-am dus la un loc de munca unde a fost angajat si am pus-o pe picioare din toate punctele de vedere si pe ea.A stat cu mine numa pentru anumite beneficii si ca ii placea viata si anturaju meu.Multumirea a fost numarul meu dat de telefon la niste boschetari sa ma ameninte si inselat.De baietii ce ma amenintau, m-am ocupat rapid, ea a scapat, pentru singuru fapt ca consider sub demnitatea unui om ce se respecta sa lovesca o fata, chiar daca merita. Dupa aceea m-am intalnit ocazional in mall cu fata ce mi-a pus capac la 1 an si dupa despartire.Am salutat-o am vrut sa vorbesc cu ea, insa a trecut pe langa mine ca si cum as fi fost invizibil.Am inceput sa fumez 4 5 cuie de iarba pe zi pentru a incerca sa-mi schimb starea de spirit generala.Nu is genul sa ma agat de o relatie si sa nu accept sfarsitul, insa nu o pot uita, o perioada am uitat-o pana am vazut-o iarasi.Imi stiu greselile bine si is pregatit pentru orice greseala sa platesc si is de acord cu asta.Stiu ca in viata si esecurile sunt binevenite si imi asigura progresu daca le acord interesu.Imi place sa-mi traiesc viata la maxim.Nu am nici un meci cu nimeni, nu trebuie sa dovedesc nimic la nimeni, singuru meci care il port, ii cu mine insumi sa-mi arat ca pot atinge orice obiectiv doresc si ca is pregatit sa numai repet unele greseli.Nici o prietena nu a fost ca ea, ma desparteam de ele si din primul minut dupa ce ne desparteam erau si sterse din cap.Am ajuns sa o si confund intr-un club, din spate am crezut ca ii ea, si am mers la ea si am prins-o de manalaughing si s-a intors alta fata, chiar am confundato.Nu stiu cum as putea sa mai ma intalnesc cu ea sa stau 15 min. de vorba cu ea la o cafea, pentru ca numai vrea sa auda de mine, Nu am inselat-o niciodata, nu i-am zis nici macar du-te mai incolo, nici macar o cearta, nu mi-am batut joc de ea.Eu niciodata nu mi-am inselat prietenele, cand am prietena is cuminte, Cand nu am prietena atunci is pe distractii si curve asa functionez eu.Ce as putea sa fac pentru a accepta sa vina 15 min la o cafea cu mine sa ii explic unele lucruri? O idee daca aveti cum as putea sa fac asta sa accepte din prima? Ca nu o sa stau sa ma rog sa ma injosesc vreau sa fiu un om echilibrat cu principii, nu un catelus care se injoseste si cere mila la o fata. Am scris cam mult, insa nu stiu cum pot lua legatura cu ea sa ii explic unele lucruri si dupa incerc sa o uit, daca asta vrea.Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 oameni nu se cunosc dupa 45 de minute...
ideal din toate punctele de vedere nu are cum sa fie nimeni...
1 sticla de whiskey pe zi e foarte mult, nu cred ca organismul tau ducea asta zi de zi...
si pe el l-a cunoscut tot asa pe fuga si uite la ce s-a ajuns...
de unde le scoti ma pe femeile astea? invata sa le cunosti mai bine, nu le oferi mai nimic si daca sunt bine asa sa inveti sa le oferi cu timpul...
mda, nu trebuie sa ajungi catelus de companie, daca e decisa las-o...

o poveste demna de film...

| caterinasmile a răspuns:

Vreau sa zic ca in primul rand te apreciez pentru fatul ca u inca o mai iubesti si ca o respecti pentru ceea ce e.
Daca ai stat cu ea doi ani de zile atunci cred ca ii cunosti cativa prieteni apropiati, cred ca stii cam pe unde ii stau rudele si de astea. Daca stii ai putea sa iei mai intai legatura cu ei si sa le explici motivul pentru care ai vrea sa te vezi cu ea si poate faci rost de numarul de telefon.
ma gandesc ca unul dintre motive pentru acre a plecat de langa tine a fost viata pe care o aveai.
Cred ca daca a plecat dupa ce prietenul tau la batut pe nenorocitul din cauza ca s-a speriat sau de exemplu daca as fi fost in locul ei motivul pentru care as fi plecat ar fi fost pesoana ta, pentru ca nu as vrea sa-ti fac tie rau bagandu'te mai tare in probleme.
Eu sunt aici si poti sa ma intrebi cand vrei ce vrei!
SUCCES!
Cati