| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi ce nume de baieti si fete preferati, vi se par cele mai frumoase deosebite, sunt insarcinata si nu ma pot decide.
Daca e baiat imi place sasha gabriel si daca e fetita imi plac mai multe daria, iasmina, sonia, brianna, ajutati-ma...

66 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fata : Cristina, Lorena, Ana - Maria

Baieti : Radu, Bogdan, Mihai, Alexandru, Dragos

| ines a răspuns:

Pentru baieti Dinis, Eduard fete Sara Inis Karina

| Elena1234456 a răspuns:

Pai vad ca deja te-ai decis laughing numele alese de tine sunt foarte frumoase happy gabriel chiar e un nume special si sonia imi place mult.

| Nimic special a răspuns:

Baieti DARIUS, Mirel, Cosmin
Fete Daniela, Vanesa, Mirela, Claudia, Anca, Elena, Renata:*

| Lilith_6353 a răspuns:

Baieti:daniel, lucian, marius, damian, cristofar poate chiar angel.
Fete(sunt unele putin cam ciudate):Kaleigh(se pronunta Calei)Elsinol, Lilium(daca nu ma insel asta inseamna crin), Lilith(cred ca inseamna naluca noptii, sau ceva de genu), Lili, Lilian, Kyra, Miriam, Liana(surioara mea draga), Angela
Dar ai mare grija cand ii pui numele.Acesta trebuie sa-l reprezinte si sa fie in ton cu aspectul sau daca iti poti da seama de acesta si cu sufletul.Deasemenea fiecare nume are semnificatia sa. Imi pare rau ca nu ti -am spus semnificatia tuturor numelor, dar nici eu nu le stiu pe toate.Iti doresc multa sanatate tie si copilului tau.

| MusicisMusic a răspuns:

Oh...Ador mult numele Sophie, Theona, Emma si de la baieti Nicholas, Andrei, Tomas si poate Marcus

| ralucaralu a răspuns:

Mie imi place Eduard cel mai mult si de la fete Beatriz, sau Samanta, Sonia

| Ganduri albe a răspuns:

Mie imi plac numele BAIETIbig grinavid, Ionatan, Iustin, Emanuel, Isac, Ruben, Natanael
FETE:Vanessa, Ana-Maria(numele meu ), Martha, Ingrid
Oricum nu conteaza atat de mult numele cat conteaza sa fie sanatos copiloasul.

| matt25 a răspuns:

Dar, nume romanesti cu exceptia lui Gabriel nu ai gasit? :-) Sasha are origine slava si asa mai departe.

| tweety28 a răspuns:

Mama mea a cautat un nume pentru mine toata sarcina
si cand m-am nascut a ales un nume la care nu s-a gandit pana atunci
mergi pe instinct!

| Ruxiii a răspuns:

Fata : Vanesa, Serena, Mihaela, Denisa, Ruxandra, Iarina, Iulia, Maia, Viviana (Vivi), Bianca, Daiana, Eveline, Alice (Alis), Bonnie, Blair (Bleir),

Baieti : Mihai, Alexandru, Vlad, Nathaniel (prescurtarea Nate si se pronunta Neit)

| blue95 a răspuns:

Mie baiat imi place : Darius.Denis.Stefan
Si la fete: Ingrid.Iasmina.Sorana.Rebeca.Roberta

| picea a răspuns:

Pe fetita mea o cheama ghici?)Darianna este mai deosebit nu am auzit inca de el eu l am inventat si mi place tare mult cum suna la scoala asa i se spune dar acasa este Daria.Asta tu alegi care ti place tie mai mult. O NASTERE USOARA I TI DORESC!

| RoxiutzaRux a răspuns:

Fata : Crina, Miruna, Oana, Ramona, Alexa
Baiat:Andrei, Eduard, Gabriel, Alex, Robert

| KimY a răspuns:

Poti sa-i pui mai multe nume!
daca e baiat:Gabriel, Razvan, Petrisor, Dany
daca e fata:daria(numele surorii mele) si sonia.

| sonia_3318 a răspuns:

Iti zic eu un nume frumy Sonia ca pe mine inseamna fata cu harul intelepciuni fata ta va avea un nume la care nu poti pune porecle e un nume deosebit :d love strucklove struck ai grija de vitoarea Sonia( daca vrei numele asta ) love strucklove struck

| IoanaEvelina a răspuns:

Nume de baieti : bogdan, alex, rares, mihai
nume de fete : evelina, ioana, miruna, mariuca, stefania... happy

parerea mea big grin

| Madalichka a răspuns:

La fetite: Sofia sau Dina
La baietei: Eugeniu, Sebastian
Acestea imi plac mie happy
Va doresc o sarcina usoara si un copil sanatos, care sa ajunga destept si sa va ajute la batranete.

| eu! a răspuns:

La baieti: Mateilove struck, Denislove struck
La fete: Iulia, Sophialove struck si Mariabig grin
imi plac foarte mult aceste numehappy
sa creasca mare si sanatos copilasul:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fete: Daria (numele meu), Georgiana, Bianca, Briana
Baieti :Mihai, Lucian, ALexandru, Liviu, Dragos, Andrei(fratele meu)...Ma rog. Iti dorescu multa sanatate si tie, si copilului tau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata:denisa, eliza, daniela, alina, alexandra
baiat:razvan, mihai, dan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carolina

Jessica

Monica

Lorelley

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gabriel sau sonia clar...restul pe care le-ai pus sunt pe toate gardurile in cartierele mai rasarite in timp ce in alea mai sarace e plin de nume telenovelistice sau italienesti. (sasha e nume "unisex", dar in romaneste e de fata, in germana e de baiat. )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De baiat mii placut auzului numele Alin, Cosmin, Marius... Dar de fete, Evelina, Mirela, Crina...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crina, carina, alina.
ion, sasha.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numele meuwinking velu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dasda davd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Andreas Alexis

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marius