| YubithaTha a întrebat:

Sunt insarcinata si urmeaza sa am o fetita:X dar inca nu m-am decis la nume si nu mai este chiar asa de mult timp... primul nume o sa fie "Iasmina" dar al 2-lea inca nu stiu..ati putea sa ma ajutati voi, sa-mi spuneti ce alt nume s-ar potrivi mai bine?big grin

16 răspunsuri:
| AnaAmalia31 a răspuns:

Frumyx nume Iasmina;)
Iasmina Catalina
Anee Iasmina
Iasmina Rebecca
Iasmina Larisa
Iasmina Andreea

Uite aici o lista cu nume de fete :
http://www.qbebe.ro/utile/nume_copii/fete

| christabell a răspuns:

Imi place foarte mult un nume, am cunoscut persoana(in Germania), o frumusete plina de viata, se numea Thabeea. Daca iti place... Sa treci cu bine nasterea, sa ai o fetita sanatoasa si vesela, sa va aduca numai bucurii!

| faramatania a răspuns:

Iasmina - Daria
Iasmina - Olivia
Iasmina - Cristina
Iasmina - Elis
Iasmina - Adria

| AndyLavy a răspuns:

Mie imi place Natalia, Lucia, Lavinia... acum depinde de tine. sa ai o nastere usoara si sa iti traiasca fetita, sa te bucuri de ea. multa sanatate

| lolium a răspuns:

Uite,parerea mea e ca ar trebui sa gesesti un nume simplu si frumos.In ultimul timp lumea a inceput sa puna copiilor nume luate de prin telenovele, gen manuela, melania, mercedes si multe alte prostii.Sunt o multime de alte nume mai putin sofisticate si totusi frumoase. Cateva exemple ar fi: ioana, madalina, sorina, ileana,happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Iasmina Maria, Iasmina Cosmina, Iasmina Teodora

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Ar fi frumos sa-i gasesti si un nume frumos de sfant, daca vrei. Foarte frumos nume: Iasmina. O s-o strigi: Iasmiiii! love struck laughing Niste nume care imi plac mie: Patricia, Victoria( Vickysmug), Anca, Roxana, Ramona, Mihaela, Lavinia, Sorina, Timeea, Felicia, Anita, Ecaterina. Mult succes la nastere, sa ai parte numai de bucurii, sa-ti lumineze viata si sa fie sanatoasa! Si sa-i faci un fratior! tonguehee hee

Te pup! Funda?

| BogdanS a răspuns:

Andreea,Bianca,Denisa sau Elena cred ca s-ar potrivi cel mai bine.

| anyhylator a răspuns:

Galaxiera big grinbig grinbig grin

| ilovei a răspuns:

Sa fiti sanatoase amandoua si cuminti!
Pai pe langa Iasmina(frumos nume) ai putea sa ii mai pui:Maria
Aniela
Alina(sa iti aline inima)
Bianca
Denisa
Carina
Ioana
Stefana
Daniela

Sper sa ii alegi un nume la fel de frumos ca primul!

| DarkSkittles a răspuns:

Poate sa fie Sofia, Miruna, Andreea, Cornelia, Madalina, Maria...cam atatea imi vin in minte...Mult succes in alegerea numelui!winking

| NoNameNoName a răspuns:

Uite Propuneriile mele : Iasmina- Catalina, Iasmina-Timeea, Iasmina-Florentina, Iasmina-Liliana, Iasmina-Miruna, Iasmina-Eliza, Iasmina-Camelia, Iasmina-Mariana, Iasmina-Rozalia, Iasmina-Francisca, Iasmina-Teodora, Iasmina-Bianca, Iasmina-Eva, Iasmina-Elena, Iasmina-Snejana, Iasmina-Miriana, Iasmina-Renate, Iasmina-Renata, Iasmina-Rodica, Iasmina-Raluca... Sper ca te-am ajutat. O Saptamana Faina.
Sa-ti Traiasca Fetita, sa fie Sanatoasa si sa te Bucuri de Ea.
Sa ne trimiti te rog, mesaj, aici pe TPU, sau doar mie, sa-mi zici ce Nume i-ai ales...
Funda? big grin

| Lily94 a răspuns:

Adelina
Adina
Adriana
Alina
Angelica
Aura
Aurelia
Aurora
Brandusa
Cecilia
Doina
Dorina
Ecaterina
Eliza
Elizabeta
Elvira
Ema
Eugenia
Evelina
Felicia
Florentina
Floriana
Gabriela
Geanina
Georgeta
Georgiana
Gianina
Gratiela
Hortensia
Ianna
Iarina
Iasmina
Ilaria
Ileana
Ilinca
Inesa
Ingrid
Iolanda
Ionela
Irena
Irina
Izabela
Julia
Karla
Larisa
Laura
Laurentia
Lena
Liliana

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| alexandraheart19 a răspuns:

Iasmina-ioana sau iasmina-Diana sau iasmina-andrada funda?

| charlieeeeee a răspuns:

Maria, Alessia, Carla, Crina

| iDexter a răspuns:

Maria e nume de sfanta si cred ca ar fi potrivit big grin. Mie personal imi place si numele de Alexandra foarte mult. Multa Sanatate