| Ralux a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa botez un copilas din orfelinatele noastre din Bucuresti? Cui trebuie sa ma adresez? Astept raspuns de la cei care stiu.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sectia de nou-nascuti orfani a Spitalului „Alfred Rusescu" gazduieste 30 de bebelusi abandonati.
Mergeti acolo si intrebati.
Spitalul dr Alfred Rusescu (nu stiu de ce se numeste asa ), este fostul spital Emilia irza din Lacul tei, de la universitate mijloace de locomotie 21 pana la Bucur obor pe urma 616 pana in Tei, coborati la statia Maica Domnului, o sa va indrume cei din tramvai sau pietonii daca veniti cu masina proprie, mai sigur intrati pe site-ul spitalului, exista o harta acolo.

5 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa te adresezi la maternitate, deoarece copilul abandonat va fi dat la plasament, in grija la asitenti.Citeste si de aici,,, poate iti ajuta : http://www.topsanatate.ro/......-post.html
Succes!

| antonia09 a răspuns:

Din cate stiu, pentru a boteza un copil nu trebuie sa indeplinesti nici o conditie, decat aceea de a-ti asuma anumite indatoriri in privinta indrumarii si cresterii viitorului copil al carui parinte spiritual esti.
Este un gest foarte frumos, venit din partea ta.
Cu siguranta la orice maternitate exista si copii care au fost abandonati, carora le poti deveni nasa.
Iti urez mult succes si sanatate.

| MikyMi a răspuns:

Ce dragut din partea dumneavoastra. Bravo! Si mie mi-ar placea sa fac voluntariat sa am grija de copiii parasiti.

| Butsilee a răspuns:

Mergi la orfelinatul respectiv si faci o intrebare happy nu o sa se supere happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sectia de nou-nascuti orfani a Spitalului „Alfred Rusescu" gazduieste 30 de bebelusi abandonati.
Mergeti acolo si intrebati.
Spitalul dr Alfred Rusescu (nu stiu de ce se numeste asa ), este fostul spital Emilia irza din Lacul tei, de la universitate mijloace de locomotie 21 pana la Bucur obor pe urma 616 pana in Tei, coborati la statia Maica Domnului, o sa va indrume cei din tramvai sau pietonii daca veniti cu masina proprie, mai sigur intrati pe site-ul spitalului, exista o harta acolo.