| 7800Fahrenheit a întrebat:

Adresez aceasta intrebare detinatorilor de perusi...Am si eu un perus de cam 3 luni si pana acum nu a facut baie deloc. Ati putea sa imi dati un sfat cum sa il indrum sa faca asta?
Astept raspuns. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SilverGirl a răspuns:

Depinde.Daca ai o cadita si intra in ea,atunci lasa-l sa se balaceasca in voie ^^
Insa daca nu vrea in nici un fel si e cam speriat de tine,eu spre exemplu primele bai i le faceam cu pulverizatorul de la distanta.Da, poate sa dureze putin, dar in asa mod nu se streseaza atit de mult.Bafta big grin

4 răspunsuri:
| MonicaPis a răspuns:

Pai pune-i o cadita ca trebuie sa intre BAFTA

| Kosner a răspuns:

Pai... Poti uda un servetel(o bucata de vata, un prosop etc.) sa-l tii si sa-l speli... Daca-i incapatanat si nu vrea spalat ce sa-i faci? Obliga-l insa intr-un mod mai putin dureros happy

| Kosner a răspuns:

Pai ai putea uda un servetel(o bucata de vata, un prosop etc.) sa-l tii si sa-l speli. Daca este incapatanat si nu vrea baie. laughing Incerca sa gasesti o metoda nu foarte dureroasa si costisitoare happy Sper ca raspunsul meu sa te ajute

| 7800Fahrenheit explică:

Multumesc tuturor... Pacat ca nu pot da fundita la toti happy