| KrisK1 a întrebat:

Cui trebuie sa adresez o petitie pentru un cocert in Bucuresti?

8 răspunsuri:
| geop a răspuns:

Dacă vrei să organizezi un concert pe domeniu public, te adresezi primăriei. Dar nu îl va finanţa, poţi căuta un sponsor care e dispus să investească în evenimentul tău. Frumoasă iniţiativă. Mult succes!

| KrisK1 explică (pentru geop):

Ai idee unde as putea gasi mai multi sponsori?

| KrisK1 explică (pentru geop):

O lista pe vreun site-...happy

| geop a răspuns (pentru KrisK1):

Pai nu am de unde să știu asta, dar aș încerca la niște firme: telefonie mobilă, patroni locali, Apa Nova, Dacia, o bancă (nu din parc) sau un ONG pe teme cultural-muzicale și care ar putea găsi mult mai ușor sponsori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimanui. Nu exista organizator caruia sa ii pese de vreo petitie pe tema asta. Muzica este o industrie, nu se fac concerte conform dorintelor fiecaruia.

| KrisK1 explică (pentru anonim_4396):

O.K. Ai vreo propunere astfel incat concertul sa sa faca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru KrisK1):

Nu. Ar fi inutila. Repet, foarte rar sunt respectate preferintele publicului si cand se intampla asa ceva trebuie sa fie vorba de cineva foarte mare si care aduce bani multi. Nu e cazul sa ma chinui, nu am propuneri, nu ma pasioneaza happy

| KrisK1 explică (pentru anonim_4396):

Daca spui o parere buna nu inseamna ca te chinui!winking