| Marin_Berki_ a întrebat:

Sunt alcoolic, singur vreau o persoana sa ma inteleaga sa ma asculte ce zic, cand sunt treaz sunt un om bun si la bautura tot om bun sunt.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca sunt cluburi speciale pentru alcoolisti, unde te poti intalni cu cei ca tine, care se ajuta intre ei sa nu mai bea deloc, ca sa-si schimbe viata in bine.

| Freya1 a răspuns:

Doar la terapie poti sa găsești oameni ce chiar te vor înțelege.

Se spune ca o data ce iti dai seama ca ai o problema, acea problema e pe jumătate rezolvata.Asa ca incearca prin terapie, sau dacă nu la dezintoxicare.
Îți vei schimba viata în bine o data ce vei lua masuri împotriva dependentei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Din pacate da, doar la terapie va gasi intelegere, dar omul bea de singuratate, orice pastile ar lua si la orice terapii ar merge nimic nu va inlocui golul sufletesc si nu se va lasa de baut in veci.
Singura solutie este afectiunea cuiva.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea mai trece alcoolismul doar cu companie.Trebuie sa ai tu tăria și puterea necesara sa depășești asta.E greu și știu, dar nu prea se poate altfel.
Am avut și eu cunoștințe și chiar membri în familie cu problema asta și e mult mai ampla treaba.

| SilentRain a răspuns:

Mi-am găsit sufletul pereche :*

| Hammurabi a răspuns:

Adică permanent ești om bun?
Dacă n-ar exista nici o diferență între când ești beat și când ești treaz, nici n-ar avea importanță că ești alcoolic. laughing

| AliGab a răspuns:

Cam greu in aceste conditii...solutia nu este ce vrei tu ci ce trebuie sa faci, si anume sa rezolvi problema cu dependenta de alcool

| AndreaDanci a răspuns:

Spune aici ca cineva sigur o sa citeasca