| larisalaryyyyy a întrebat:

Sunt clasa a 7a si am o prietena. Ea place un băiat din a 8a. Si intr-o zi mergeam acasa cu masina si el s-a oferit sa -i tina geanta prietenei mele. Ea crede ca o place. Si vreau sa o ajut. Cum sa il faca sa o placa?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pare deja c-o place, deci ce extra efort s mai depuna? sa nu se lase prea usor ca strica tot.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa-l convingi cu nimic, si nu-i indicats a intervii cu nimic.
Este evident ca o place, odata ce s-a oferit sa-ti duca geanta!

| Lioana a răspuns:

Sa fie ea insasi. Daca o place, o place, daca nu, asta e...se reorienteaza.

| AndreeaTn a răspuns:

Nu poti sa faci o persoana sa se indragosteasca de cineva... asta depinde doar de sentimente... daca no o place, nu o place, nu poti sa faci nimic, dar eu cred ca baiatul o place
trebuie sa fie rabdatoare, sa astepte si sa nu fie impunatoare
lasa sa petreaca mai mul timp impreuna, sa se cunoasca mai bine, sa vorbeasca mai mult
sa fie ea insasi, sa nu se schimbe pentru el
daca lui o sa-i placa de ea, o sa fie bine, daca nu, sa nu sa se intristeze, baieti mai sunt happy