| ValyJmek a întrebat:

Sunt clasa a 7a si ma alearga toate fetele din clasa, cred ca ma plac, apropo, as avea sanse cu o bunaciune de 14 ani?
Si... Am 12 ani...

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Si ai pus la "Familie si relatii" pentru ca vrei sa o iei de nevasta, sau pentru ca inca nu iti functioneaza cocoselul?
La 12 ani o fata de 14 e mult prea mare pentru tine. Ce o sa discutati? O sa rada de ea colegii. Fii realist, lasa fata in pace.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru SkyPilot):

Nu cred ca realizeaza nici el ce spune. E prea mic. Ori intrebarea este pusa la misto. Vad ca romanii se pricep a naibii de bine l-a luat lumea la misto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa te placa fetele alea, daca tot te alearga in halul ala...
De aceea ma gândesc ca n-ar fi bine sa le dezamagesti si s-o alegi pe aia mare de 14 ani, ai risca sa le superi si sa nu se mai joace cu tine.Si oricum tu ai 12, iar ea 14, deci diferenta asta de experienta (ca sa spun asa) in relatii s-ar putea sa te dezavantajeze, ea fiind clar mult mai versata decat tine. Apoi, daca ti se duce vestea ca umbli dupa fete mai in varsta, n-o sa mai poti avea vreo prietena in astia 2 ani de gimnaziu pe care ii mai ai, toate colegele or sa banuiasca despre tine ca o arzi cu fete de liceu, deci ca le poti insela...
E complicata povestea, incearca sa te apropii de una din fetele astea care te alearga.Adica lasa-te prins.

| MGEORGESCU a răspuns:

La 12 ani asta e intr-adevar o problema existentiala. Ar fi multe de spus strict raportat la varsta pe care o ai si la cat de mult iti doresti sa adaugi numere in plus acesteia doar pentru a fi mare gagicar...dar ma limitez la a-ti spune atat,,, o bunaciune de 14" ani nu o sa se uite la tine din urmatoarele considerente:
1.Din punct de vedere intelectual baietii se dezvolta mai greu ca fetele, deci ea gandeste de 14 ani, tu doar de 10...si poti fi sigur ca ea nu vrea asa ceva.
2.Din punct de vedere fizic esti cel mai probabil mai putin dezvoltat decat unul de 15-16 ani cu care ea ar putea crea o relatie.
3.Isi permite sa aleaga orice are chef pentru ca are 14 ani, si prefera sa dea sanse celor mai mari si mai experimentati.
Sper ca ai inteles ideea.